Pojďme si tipnout, kdo bude další na řadě… Kandidátů na slušivý pruhovaný obleček máme ve sněmovně dost.

Dnes jsme se dozvěděli, že ti policajti jsou ale pěkní „prevíti“ a pokud to takhle půjde dál, tak se máme co těšit na politickou kauzu, řečeno slovy Kalouska, až obludných rozměrů. Za sebe říkám, už aby to bylo… Nicméně ještě před nedávnem, když sebrali „čudlu“ Ratha nebo načapali na hruškách „superguru“ Bártu, tak byli policisté ještě “kabrňáci“. Ale chtít se podívat na zoubek Parkanové, kvůli údajně předraženým letadlům, to si hoši tedy dovolili dost…..

A tak vám, vážení, nevím, co si o tom mám myslet. Copak je Kalousek policajt, že chce „kafrat“ do práce policie? Jak je vidět z jeho reakcí, tak mu, ale např. i Nečasovi, strachem zacvakaly půlky, jinak by přece policii za to, že chce prošetřit, zda byla či nebyla letadla předražená, museli tleskat nebo ne? Je nadmíru jasné, že policie ťala do živého, neboť staré české pořekadlo říká, že potrefená husa se vždycky ozve a Kalousek s Nečasem se ozvali tak zřetelně, že jejich kejhání slyšel celý národ. Bodejť by nekejhali, když se ukazuje, že celá transakce byla náramně výhodná ani ne tak pro občany naší země a jejich bezpečí, ale především pro společnost Omnipol ve vlastnictví Richarda Hávy, jinak také osobního přítele Miroslava Kalouska.

Na celém případu mě ale nejvíce zaráží argument, na kterém se shodují nejen TOP 09, ODS ale i ČSSD, a sice to, že u vojenského zařízení nelze stanovit cenu, která by se standardním postupem vysoutěžila. Pokud čelní představitelé našeho státu hlásají takové nehorázné lži a otevřeně se přiznávají k tomu, že všichni jednomyslně porušovali naše zákony, tedy proces klasického výběrového řízení, který platí pro všechny, tak potom patří za katr všichni.

V kuloárech se šeptá, že policie žádala sněmovnu i o vydání Kalouska. Vrchní státní zástupce to ale údajně nedovolil. Pokud by toto měla být pravda, tak kde to, ksakru, jsme?? Pro koho pracuje státní zastupitelství, pro Kalouska nebo pro náš stát? Kdo všechno jede v tom velkém státním byznysu zvaném zlodějna, kolik je potřeba zavřít údajných sumců, o nichž hovoří Rath? František Ringo Čech před časem tvrdil, že 10% zákonodárců je poctivých, to by ale znamenalo, že z 280 zákonodárců je cca 250 zkorumpovaných. Obávám se, že jestli se naplní tato děsivá prognóza, bude se náš stát vyjímat, v čele s naším presidentem, na pranýři obludné ostudy celosvětových rozměrů.

Nezbývá, než doufat, že příslovečné boží mlýny, které melou pomalu, ale zato prý jistě, se v tomto případě konečně blíží k závěrečné fázi svého díla.

Petr Havlíček
www.pozitivnisvet.cz