Nějak tomu přestávám rozumět. Soukromí věřitelé jsou, dle vyjádření šéfa Deutsche Bank, „připraveni odpustit Řecku až 70% dluhu“, odkaz zde:
A to tak, že sníží, mimo jiné, úrokovou sazbu a také hodnotu dluhopisů. Asi konečně pochopili, že dluhopis je jen půjčka peněz na dobré slovo. Dobré slovo koho? No přece státu. A kdo zastupuje stát? Přece politici, kteří ale jsou na svých místech jen po dobu čtyř let, často jim to ani tak dlouho nevydrží a po nich může „přijít potopa“. Odpovědnost? Tu jaksi žádnou nemají a tak proč se nezadlužit a neprodat tolik dluhopisů, co si jich ti hloupé banky a důvěřiví lidé koupí. A když už nebudou soukromí investoři nic kupovat, tak zde máme ještě centrální banky, těm to je v podstatě taky jedno, vždyť ony si mohou natisknout tolik peněz, kolik si jen usmyslí. Že tím znehodnotí vklady občanů? To jim přece také nevadí, ba co víc, on je to totiž jejich hlavní cíl! Ještě tu máme Evropskou centrální banku. Ta, jak je vidět, kdykoli použije evropské peníze na nákup dluhopisů, tedy téměř bezcenného „slibu“ bankrotujících států, které tento daný slib, jak je už nyní jasně patrno, nikdy splnit ani nehodlaly. A teď si do této skládanky začleňte ochotu naší vlády půjčit Evropě cca 40 miliard, samo sebou zase „na dobré slovo“. Tak co, už víte, co se stane s našimi penězi?
No a jak s tím souvisí Paroubek? On se totiž k tomuto celosvětovému svinstvu, které politici páchají na svých národech, ve své prostoduchosti otevřeně přiznal.

Petr Havlíček
Zakladatel společnosti Pozitivní svět