Vaše názory

 

Za celý tým PS a jeho přispěvatelů srdečně děkuji všem, kteří nás v naší činnosti podporují.

Petr Havlíček – zakladatel

 

Dopis od čtenáře vyjádření podpory

Dobrý den, vážený pane Havlíčku,

jsem jedním z Vašich velkých čtenářů článků na pozitivním světě a musím říci, že Vaše slova a slova pana Tomia Okamury jsou přesně tím, co mi sedí na duši.Obsah těchto článků naprosto důvěryhodně vystihuje náš svět,ve kterém se teď řítíme do uceleného průseru a to jen tím, že si necháme vládnout prapodivnými individui, bezpáteřními  zloději velkých formátů a podvodníků, kteří okrádají celý svět a posouvají tak lidstvo na jakousi vedlejší kolej, která nemá dále položeny koleje. Já vím i na sobě jak chutná bezmoc proti mašinerii vyčuraných, zprofanovaných  a na zločinech spolupracujících justičních mafiánů. A jsou jich u vás stovky, a jsou schopni za ponižující mrzký peníz převracet pravdu a poškozovat již tak jednou poškozené občany tohoto státu jinými pachateli tč. Jsem naprosto znechucen ze všech státních orgánů a osobně je považuji za úplně jiné orgány. Asi tušíte, co mám na mysli. Ale to Vy víte.

Já jsem Vám jenom chtěl poděkovat za Vaši práci na internetu a za pravdivou sodu, kterou našemu národu naléváte do mnohdy ještě neprocitnuvších hlav. Děkuji za to, že se najde pár lidiček, kteří jsou takovéto osvěty schopni a hlavně se neklepou strachy před naší politickou mafií a jejich pohůnky. Děkuji za to, že mnohdy svá tvrzení podepřete dokumentem z té či oné kauzy. Děkuji za všechny,kdo čtou tento server, že máme podporu v naději něco v tomto zlosvětě změnit a učinit to rychle, odhodlaně a beze strachu o své já. Děkuji Vám všem, co pravdu neschováváte pod práh své osobnosti, ale necháte ji kolovat,ať se nakrmí i vědění ostatních.Děkuji za Vaši nezjištnost svého počínání.Děkuji, že dáváte v šanc svůj volný čas. Děkuji, že dáváte, co již bylo ukradeno. Děkuji za opravdový a demokracický přístup k věci, kdy vyzdvihujete to, co smrdí a musí se vyhodit na politickou smradlavou zavážku, protože popelnice už na to svinstvo nestačí. Až se to tu zlomí, a to již nebude dlouho trvat, tak bych byl moc rád, kdybych Vás viděl v nové svobodné demokratické vládě, která už bude trestně odpovědná za své činy a nebude požívat výdobytek cosialistické imunity, té šílené svůdnice k trestné činnnosti. Bůh Vám žehnej a pomáhej ve Vaší bohulibé činnosti. Tolik to tady poslední léta chybělo. Děkuji Vám ještě jednou, přeji mnoho životních i pracovních ůspěchů.

S úctou a pokorou

Crha Vítězslav

 

Komentář k článku: Politická sebevražda po česku

Podekovani panu Klausovi (netituluji ho Profesorem, nebot mam o zpusobu ziskani jeho profesorskeho titulu osobni pochybnosti) za propagaci.

Jmenem pracovniho kolektivu spolecnosti Euroalarm bych chtel velmi podekovat panu prezidentovi Klausovi za skrytou reklamu a propagaci naseho remesla v Chile.
Prodavat zarizeni proti kradezi v zemi, kde verejne krade i Prezident, je nam potesenim.
S pozdravem

Ales Matejicek

Komentář k článku: Jsem odborář a kdo je víc?- Chcete zvýšit plat?- Žádnej problém…. 

Dobrý den. Hezký článek ale pravdivý částečně. Když se řekne a, mělo by se říci b. Bohužel máte naprostou pravdu ohledně ekonomické znalosti obyvatelstva. To je ale vychováváno cíleně k pohrdání ekonomickým myšlením. Málokdo z mladých přemýšlí, že může mít jen to, na co si vydělá, což je stejné jako s naším rozpočtem. Jenže teď přichází to jenže. Existují půjčky, které se na ně valí horem dolem a slibují žití v ráji. Proč čekat? Pak již budete staří!! Kupte teď přece to splatíte. Ale málokdo řekne, že za pomoci exekutora, až budou vytloukat půjčku půjčkou. To hovořím jen o nezodpovědném mládí. Bohužel nemoc nezodpovědnosti začíná napadat širsí vrstvy obyvatelstva. Otázkou je proč? Protože jde o vzory. Pro děti to jsou rodiče, učitelé a nezřídka i celá společnost, která by jim měla vštěpovat nejen ekonomické základy, ale také základy morální. Jenže, stačí se podívat na zaměstnavatele, jak dávají svým zaměstnancům příklad. Černými fondy, podvody v daňových přiznáních a podobně. To samé dělají naše vlády. Před volbami mají naprosto jasné cesty, jimiž se budou ubírat ke světlým zítřkům pro nás všechny. Jen jsou zvoleni, obrat o 180° a veškerá zodpovědnost je ta tam. A nyní se ptám. Jak je možné, že se tak chovají zaměstnanci? Co jsou jiného!! Jen zaměstnanci nás všech, kterým je zaměstnavatel naprosto ukraden, a kterého zadlužují a okrádají nestydatým způsobem. Jak dloho může tato fabrika zvaná stát fungovat při nezodpovědném fungování jejích zaměstnanců? Jak je možné, že když se v řadách zaměstnanců objeví lidé snažící se brzdit bezuzdné rozkrádání majetku, jsou vedením nazváni gaunery a ti gauneři čestnými lidmi a povýšeni? Dobře, začněme se chovat podle ekonomických modelů, utáhněme si opasky (nebylo to tady už jednou?) a co se stane? Vytvořené rezervy se nenávratně rozpustí do černých děr a rozkradou vedením fabriky za přispění spřažených dodavatelů. A nyní se ptám, proč by potom i ti obyčejní dělníci nemohli něco chtít, když vidí, že ať se snaží jak se snaží, na hromádce nic nepřibývá? Není to také náhodou tím, že pokud chceme odpovědnost od těch dole, musíme ji chtít i u těch nahoře? Jak je možné, že elity nemají zodpovědnost, kterou má poslední uklizečka? Změňme v této republice zákonnost, přestaňme nazývat zlodějiny úspěšným podnikáním a lumpárny označme pravým jménem a to na všech postech, včetně vyvození důsledků. Potom můžeme vyžadovat to, co uvádíte v článku. Dokud to, co se vytvoří se vzápětí rozkrade a zašantročí tkzv. elitami nebude nikdo ekonomicky přemýšlet a pokud ano, tak jedině jako malá domů, a to bude konec tohoto státu.   

S pozdravem Vladimír Mandlík


PS: Jsem také jen zaměstnanec, ale jsem si naprosto vědom, že mohu mít na zaměstnavatele jen takové požadavky, jaké je schopen unést. Měl jsem ale štěstí (což většina nemá) , že stejně tak i on chápe moje potřeby a vychází mi vstříc jak to jen jde. Na takovýchto základech se potom dá hovořit o dobré spolupráci zaměstnavatel- zaměstnanec. To potom vede k tomu, že se dělá vše pro firmu a to z obou postů.

Komentář k článku: Nenáviděný podnikatel (zaměstnavatel)

 

 Dobrý den,

děkuji za Vámi zaslaný odkaz. Jsem zaměstnankyní a velmi si vážím naší firmy i svého zaměstnavatele. Naprosto souhlasím s článkem. Článek je napsán srozumitelně, ale pro lenivce je moc dlouhý ke čtení. Pamatujte také na to, že lenivec nečte Hospodářské noviny či MF dnes. Lenivec čte AHA, BLESK atd., aby to pochopil potřebuje spíše velké obrázky a málo písmen (velká gesta málo slov). Tady je potřeba změnit podobu sdělování informací, potom to snad pochopí a volby budou mít efekt. Otázku si kladu také u politiků, zdá se, že jim jde hlavně o blaho vlastní, nikoliv blaho společnosti (a tak slibují a slibují). Politikem by měl být občan, který má zkušenosti s podnikáním. Také by tento občan měl být bohatý, hlavně morálně, aby neměl potřebu okrádat státní pokladnu.  Jakmile se objeví politik, který zadarmo slíbí blahobyt, budou na jeho slova slyšet všichni lenivci.  Tak je to v politice. Pravicoví vydřou reformy a úspory, aby to potom levivcoví shrábli.

ZADARMO – NADARMO 

Přejeme Vám příjemný den, 

Vlasta Kozubová, specialista zákaznického servisu

KRASPOL.com, s.r.o. tým

 

Komentář- k zamyšlení

Tak tady čtu reakce a chci se zeptat. Myslíte, že četba Hospodářských novin, MF dnes přinese těm správně zaměřeným opravdu dostatek informací k rozhodování? A budou opravdu nestranné? Není to náhodou jen lépe zabalené AHA nebo Blesk? Chtěl bych se zeptat dále. Jen počtení v denním tisku, který je evidentně ovládán vládní garniturou, případně zájmy vlastníků má zaručit to, že bude podoba sdělování informací nápomocna pochopit dění a volby budou mít konečně efekt? Pokud si to opravdu myslíte, pak nemůže tato země najít cestu vedoucí k prosperitě, protože to, co tyto plátky píší, je nejen silně ideologické, ale i cíleně zaměřeno na formování veřejného názoru případně na urychlené odvrácení pozornosti od nepříjemných kauz. Prostě jednoduše řečeno, veškeré informace poskytované medii jsou cíleně zkreslovány a v žádném případě nejsou nestranné a to bohužel ani u veřejnoprávní televize.  Pokud by totiž média byla opravdu nestranná, nemohly by se kauzy zametat pod koberec, vláda by byla tlačena k pracovitosti a možná i odpovědnosti. Jak jsem četl, pravicoví vydřou úspory aby to potom levicoví shrábli. A to je názor těch vzdělaných čtoucích HN a MF dnes. A což takhle jít na to jinak. Jak? Nezaujatě, nestranicky, nezkresleně a zdravým rozumem.

Ale na to jsou již zřejmě líní i ti bystří čtenáři HN a MF dnes. Těm zřejmě stačí naprosto pravdivé informace v těchto plátcích jako těm nemakačenkům AHA a Blesk. Utvoří se názor a už vím co je pravá, co levá, co je správné, co prosazovat a za co se bít. Tedy ten, kdo není líný a opravdu chce informace, musí trochu více než číst plátky. Kolikrát si tito odpovědní voliči zjišťovali konkrétní informace na stránkách Min.financí? Kolikrát prostudovali nárůst  státního dluhu, v kterém období a za jaké vlády narůstal a proč!!

Ale přece stačil Kalouskův graf uveřejněný v těch „správných“ plátcích a není co řešit. Je to naprosto jasné!!! ČSSD za to můžou! Levičáci mizerní!! Ale ouha. Pokud se tomu člověk začne věnovat sám, začne shánět podklady, tak najednou zjistí, že existovala jakási sanace bank, zjistí proč k ní došlo a jak se to celé odrazilo ve státním dluhu. Najednou zjistí, že Václav Klaus vyvedl do státního rozpočtu důchodový fond po komančích, byť byl varován
ekonomy, že to bude mít do budoucna velké následky právě  na budoucí důchodce, což právě zažíváme. Zjistí, že zasahováním do bankovní praxe, téměř řízeného uvěrování začínajících „podnikatelů“ zapřičinila jeho vláda schodek ve výši 600-800 miliard ve státním rozpočtu, tento dluh se mu povedl vyvést mimo rozpočet a docela obstojně ututlat. Po nástupu ČSSD k moci jim nezbylo nic jiného, než tento schodek vrátit do rozpočtu a sanovat banky, což vedlo k nezaviněnému nárůstu dluhu této vlády. To bylo na Kalouskově grafu nádherně zvýrazněno. Jenže po tomto vrcholu ten graf začal klesat byť u vlády byla stále ČSSD. Jak je to možné? Prostě dokázali umořit Klausův dluh a byť hospodařili se schodkem tak byli ve svém hospodaření vlastně v plusu. Po nástupu Topolánkovi vlády po nich zbyla dokonce státní rezerva 90 miliard. Kdeže jsou? No přece pryč! A  kdo je prošustroval?
Kalousek, Janota, kteří zasekli za 4 roky takovou sekeru, že byla větší jak u ČSSD za obě období. Takže tak je to asi s tím, jak pravicoví vytvářejí úspory. Prosím vás, lidi, nevěřte, ale hledejte a studujte!! Jedině tak se dohledáte pravdy. Dalším strašným fenoménem této doby je dělení na levici a pravici. Když se tak někdo chce nazývat prosím. Neberme mu to. Ale podle mě by všechny strany bez ohledu na orientaci měly spolupracovat aby tento stát
vzkvétal a ne se propadal mezi rozvojové země. Proč může jít spolupráce stran na nejnížších úrovních, jako jsou obce nebo města? Proč tam najdou vždycky koncensus ve
prospěch obyvatelstva a vzvétání obcí? Proč to nejde stejně na nejvyšší úrovni? Protože nejde o republiku, najde o nás ale jde o koryta a to  zleva i zprava. Korunu tomu dala ODS zřeknutím se organizací, které na malých obcích spolupracují s KSČM. A ptám se. S kým mají spolupracovat, když sami nemají většinu a na dané obci jsou jen strany ODS a KSČM? To nechají obec v anarchii? Bez vedení?  Vždyť vlastně by měla být zrušena celá ODS!! Nebyla to právě ona a její špičky, které spolupracovali s KSČM při volbě V.K jako
hlavy státu?
A teď se chci vrátit k zodpovědnosti a pochopení voleb. Vážení. Nebylo by lépe přemýšlet? Ano, číst noviny ale ověřit si fakta? Nechtělo by to přestat myslet a volit emotivně, ale začít k tomu používat chladný rozum? Nechtělo by přestat dělit levou a pravou a začít požadovat po zvolených politicích zodpovědnost, pracovitost a prosperitu státu? Nechtělo by to spíš vyžadovat po nich vyšetření rozkrádaček a postih lumpů? Nechtělo by to vyžadovat jejich odstoupení v případě, že se zpronevěří mandátu? Ale toto
všechno můžeme, jen nesmíme být líní, musíme držet při sobě. Každý má přece právo na
svůj názor. Proto existuje střední cesta, kterou se ale naši vládci neřídí a nikdy neřídili. Donuťme je k tomu!! Dnes ODS hlásá populistické „zrušme KSČM“ samozřejmě, V.K má poslední volební období, takže už je nepotřebují, ale má to své „ale“. Myslím, že by se to ale pravici mohlo šeredně vymstít a jsou si toho vědomi, takže je to zase populistické plácání. V čem by se to mohlo vymstít? Co když se KSČM přejmenuje? Tím vlastně udělá to samé co Kalousek s TOP 09 a KDU, a pokud ne? Kam asi půjdou jejich voliči? Do ODS, TOP nebo VV?  Ne!!! Do ČSSD.
Vladimír Mandlík
 Komentář k článku: Jsem odborář a kdo je víc?- Chcete zvýšit plat?- Žádnej problém….
Dřívější KSČ byla sbírkou neschopných a všehoschopných individuí, jelikož stranická legitimace byla vstupenkou k moci (funkci) a k lepšímu živobytí. Kdo zjistil, že se rukama ani hlavou neuživí, protože je neschopný nebo líný, opatřil si stranickou legitimaci – a ono to fungovalo.
Pro taková neschopná a líná individua už zbyly jen politické možnosti uplatnění, odbory z toho nevyjímaje. Šéfa odborů nelze z organizace vyhodit. Není divu, že je o tyto posty takový zájem a že je obsazují nejneschopnější a nejhloupější zmetci.
Ekonomiku nelze ošidit. Vyšší platy přinesou vyšší cenu práce a tím i vyšší cenu služeb a zboží, se všemi dopady, jako jsou ztráta konkurenceschopnosti, zvýšení inflace a tudíž pokles reálných příjmů. Ekonomika si s tím nakonec poradí, třeba i formou další krize a větší nezaměstnaností. Vždy to bude tak, že prospěch bude krátkodobý a vždy někoho na úkor někoho jiného.
Nevím zda odborářská akce doktorů těm doktorům pomohla. Myslím, že veřejné mínění o doktorech, jako bezohledných vyděračích, se zhoršilo mnohem víc než je jejich finanční prospěch. Znám doktory, kteří se stydí, že jsou doktoři a že je s tím někdo spojuje, ale neudělali skoro nic.
Co je na tom zarážející a pro mne zcela nepochopitelné, je totální nečinnost policie, která podle mého názoru naprosto selhala, Jak to, že organizátory nebezpečného spiknutí a tak rozsáhlé teroristické vyděračské akce ihned nezatkla a nevzala do vazby.. Jak to, že doktoři, kteří se přihlásili k podpoře terorismu, nejsou stíhání, jako podezřelí ze spoluúčasti na spiknutí..
Přece kdokoliv, kdo ohrožuje zdraví a životy lidí s cílem dosažení individuálního prospěchu nebo cíle, je oprávněně považován za teroristu a jsou proti němu podniknuty adekvátní kroky se základní zásadou, že terorismu se neustupuje kvůli precedentnosti.
Očekával bych tedy od zákonodárců, že přehodnotí význam termínu terorismus a spiknutí, a do platné legislativy přidají dodatky v tom smyslu, že terorismus organizovaný odbory je legální, a to se zpětnou platností.
Pokud tak neučiní, měl by odstoupit šéf policie pro naprosté selhání.
Domnívám se, že v běžných demokratických systémech bude stále větší problém v tomto ohledu něco změnit k lepšímu. Politikové napříč politickými stranami si kupují voliče, a je jedno, zda úmyslně nebo jsou k tomu nepřímo donuceni konkurencí jiných politických stran. Žít na dluh bude pro většinu občanů stále pohodlnější a rozumná úvaha jde tak stranou.
Problém je v legislativě a zejména v morálce, tedy ve výchově už od základních škol.
Zákaz žít na dluh resp. zákaz vytvářet deficitní rozpočty  by mělo být zakotven ústavou.
Stávky odborů by měly být omezeny výhradně vůči zaměstnavateli, nikdy proti státu a za podmínky, že nemohou být způsobeny škody třetím stranám.
Základy ekonomiky by se měly učit už od základní škol, ale zcela jiným způsobem, než jaká je realita dnešních středních škol. Nesmyslné biflování účetních rozvrhů do hlav dětí, kteří nechápou základní pojmy, jako jsou prosperita, efektivita, finanční plán a pod, je smutnou realitou současného školství.
To už je ovšem takový úděl našeho školství, které stále ještě produkuje „našprtané pitomce“ namísto jedinců schopných samostatného myšlení a úsudku. Našprtaní pitomci, resp. chodící encyklopedie, jsou pak snadnou kořistí demagogických politiků a médií.
Ing. Jaroslav Škeřík

 

Blog

Nadační fond

Doporučujeme

Petr Havlíček - vyrábíme rustikální interiéry dle Vašich představ.

Petr Havlíček - vyrábíme točité schodiště na zakázku.

Petr Havlíček - vyrábíme rustikální dveře na míru.

Petr Havlíček - stavíme dřevostavby a roubenky podle individuálních i typových projektů.

Švýcarská demokracie

Vysílání České Konference

Moto

"Říkejte lidem pravdu a změníte svět."