– Poslední akce Holešovské výzvy zapůsobila jako karikatura občanských iniciativ, že by záměr? Hněv není program. Kanalizace marginální části tzv. občanského vzdoru byla náležitě mediálně prezentována, což neuniklo pozornosti těch, kterým to body očividně přináší, v čele s Kalouskem.

– Drzý redaktor České televize si dovolil připomenout nedávné hlavě státu dva momenty při vzpomínce na právě zemřelou Margaret Thatcherovou. Tím prvním bylo vítězství železničářského odboráře Duška nad premiérem tehdejší české vlády v r. 1994. Tím druhým bylo vyjádření pani Thatcherové z listopadu 1999, když ve svém pražském projevu řekla (mimo jiné), že rychlá privatizace v ČR v první polovině devadesátých let proběhla chybně bez patřičného právního rámce. Exprezident působil v tu chvíli ve svém okatě nápadném pruhovaném saku poněkud rozladěně.

– Někdo s námi hraje falešnými kartami. Nejprve opencard, pak zase s-karta. Poražený těchto her je zřejmý – daňový poplatník. A vítěz? Neznámý akcionář offshorových účtů. Obvyklý model.

– Registr vozidel měl zase problémy. Přestal komunikovat s databází kradených aut. Nekonečný příběh. Šlendrián nebo úmysl? Co myslíte? U nás to bývá nejčastěji mix obojího.

– ODS se prý pokouší zbavit členství bývalého premiéra Topolánka. Rivalita s TOP09 se stupňuje a nelibost se teď obrací i vůči ideovému praotci TOP09. Není žádným tajemstvím, že za vznikem TOP09 stála dohoda Mirka Topolánka s Mirkem Kalouskem. Členská základna se snižuje také díky vyšší hladině vody na potápějícím se Titaniku.

– V kyperských bankách mělo své účty více než 1500 českých právnických osob. Ti šikovní „tušili“ potíže již před mnoha týdny a včas si své těžce vydělané peníze převedli jinam. Bylo to o fous, ale vyšlo jim to.

– Amnestovaní, díky čl.II. novoroční amnestie (tzv. abolici), se mohou kvůli nezvykle nízkým kritériím pro vymazání záznamu z rejstříku trestu ucházet o různé veřejné funkce, kde je podmínkou bezúhonnost. Ex soudce Berka by byl jistě „ vhodným“ ministrem spravedlnosti.

– Kalousek údajně podváděl. Stojí před soudem. Prosím neplést. Jedná se o zastupitele pražského magistrátu zpěváka Jana Kalouska.

– Mezi donátory prezidentské kampaně Miloše Zemana se objevilo i jméno Štefana Loncnara. Ten v minulosti proslul jako Mrázkův a Pitrův bankéř. Zemanovi daroval 1,5 mil. Kč. Pozoruhodné je i to, že Loncnar přispěl i TOP09, při jejím vzniku v roce 2009, a sice jedním milionem korun. Kluci co spolu mluví se nikdy neztratí.

– V Česku chybí kromě jiného léčebná rehabilitace pro pacienty s Parkinsonovou nemocí. Není divu. O to více máme golfových hřišť z evropských dotací. Komentáře se v tomto případě raději zdržím.

– Minulý týden se bezpečnostní rada státu zabývala problematikou spojenou s fotovoltaickým byznysem. Že by si naši vyvolení konečně přečetli některé zprávy Bezpečností informační služby? Solární baroni jsou však stále naprosto happy.Proč asi?

– A co balkánské investice ČEZ? Podezřelé ticho je i kolem vyšetřování letounů CASA či mega kauzy MUS. Že by klasické vyšumění?

 Petr Havlík