Čemukoliv, co by mělo zaznít z úst politika, který chce být premiérem demokratické země, se vymyká reakce šéfa hnutí ANO Andreje Babiše na rozhodnutí slovenského Ústavního soudu, kterým zrušil dřívější rozhodnutí nižších soudů, že byl evidován v dokumentech StB jako její agent neoprávněně. Babiš prohlásil, že jde o akci téže mafie, která stojí za Čapím hnízdem, nahrávkami a dokumenty zveřejněnými na anonymním twitterovém účtu Julius Šuman a která se teď se snaží ovlivnit evropský protikorupční úřad OLAF. Ani načasování rozhodnutí slovenského ÚS prý není náhodné.

            Žijeme v zemi, kde si politici s úctou k pravidlům právního státu nedělají velkou hlavu, ale co je moc, je opravdu moc. Babiš totiž nejenže opakovaně bez jakýchkoliv důkazů obviňuje v kauze Čapí hnízdo ze spolčení proti sobě svoje politické oponenty a policii a nejenže útočí jmenovitě na policejní vyšetřovatele, ale nyní dokonce neomaleně napadl jednu z nejvyšších ústavních institucí Slovenska i respektovaný úřad EU!

            Obvinil je de facto z toho, že jednají pod taktovkou stejné mafie, která prý po něm jde u nás. Jak už zaznělo na sociálních sítích, nebylo by divu, kdyby se Slovensko proti těmto výrokům oficiálně ohradilo.

            Otázka také je, zda takové výroky Babiše nejsou trestné. Obvinit bez důkazů ÚS Slovenska, českou policii, a dokonce evropský protikorupční úřad, že jednají podle pokynů nějaké mafie, není už jen pomluva, ale šíření poplašné zprávy.

            Většina představitelů českých politických stran po rozhodnutí slovenského Ústavního soudu prohlásila, že si neumějí představit, že by mohli být ve vládě s člověkem, o němž se nyní musí znovu rozhodnout, zda byl, či nebyl agentem StB. Možná by ale měli svoje výhrady rozšířit.

            Není přece vůbec možné, aby byl premiérem demokratické země člověk, který bez jakýchkoliv důkazů tvrdí, že policie jeho země, ÚS demokratické země sousední, a dokonce i protikorupční úřad EU jednají na zakázku mafie.

Zdroj: Právo