KAUZA DOTACÍ PRO REKREAČNÍ STŘEDISKO ČAPÍ HNÍZDO UKAZUJE, PROČ JE NEBEZPEČNÉ, ABY ANDREJ BABIŠ BYL DÁL MINISTREM FINANCÍ ČESKÉ REPUBLIKY.

Stát se má prý řídit jako firma, tak si to pojďme ukázat. Představte si, že účetní ve vaší firmě zpronevěří 50 milionů korun. Udělá to šikovně. „Já nic, já nic,“ culí se. Pak se kolem něj začnou stahovat smyčky, vyšetřuje ho policie, lhát je čím dál těžší a v tu chvíli vzkřikne: „Tak dobře, sice jsem nic neudělal, ale těch 50 milionů vrátím, takový jsem já dobrák!“ Pak zamrká a dodá: „A necháte mě s vašimi penězi řádit dál, že jo?“ Asi bychom s ním vyběhli s takovou razancí, že by si nestačil ani sbalit propisky. A popřáli mu štěstí u soudu, s dobrým advokátem by to mohlo vyjít tak na pět šest let natvrdo.

Proč to vyprávíme? Andrej Babiš se tak chová. Vytáhl z evropských fondů 50 milionů korun, na které neměl nárok, odnesl si je do vlastního hnízda a několik let drze tvrdil, že je všechno v pořádku. Když se nyní o případ začala zajímat policie a bruselský úřad pro boj s podvody, zvolal: „Já nic neudělal, ale tak dobrá, když myslíte, dám 50 milionů na charitu.“ A tváří se, že je všechno vyřízené a o finance státu se může v klidu starat dál.

Zdroj: MF Dnes