Odložíme nepotřebné.

Nevím, jak vám, ale mně tahle doba přináší stále nová překvapení. Vždycky jsem si myslel, že maminka se nesmí plácnout, aby mi neupadla ručička, že rodiče, babičky a dědečkové se musejí poslouchat a když člověk zestárne, má kolem sebe děti, kterým může být užitečný radou či buchtami a které si ho váží.

No, dostává na frak, tahle moje představa. Kdesi v České kotlině proběhly prezidentské volby a ejhle – ta demokracie je nějaká špatná. Vždyť ti důchodci si dělají, co chtějí. Oni si dovolili volit podle vlastních názorů. Zkaženost! Hanba! Co je tohle za demokracii, když každý volí, koho chce?

A to my tak nenecháme. Hned svoláme demonstraci proti nedemokratickým výsledkům voleb. Ta hloupá a nevzdělaná a přestárlá většina přece nebude poroučet nám mladým, vzdělaným a inteligentním. To bychom se na to podívali.

A petici sepíšeme. Když nemohou volit mladí pod 18 let, proč by měli volit staří nad 70? (Tohle není vtip, ta petice se skutečně připravuje). Staří nad 70 let jsou tu přece k tomu, aby nám občas pomohli, pohlídali děti, uvařili, ale proč by nám měli mluvit do veřejného dění? Nevolí tak, jak my chceme, tak jim volby zákonem zakážeme. To by tak hrálo, aby si dělali, co je napadne a stárli jako to dříví v lese!

Znám celou řadu lidí nad 70, 80, 90 let, před jejichž rozhledem, inteligencí a životním nábojem se můžu jen uklonit.

Našel jsem na netu požadavky a návrhy, jak zjednodušit Čechům, žijícím v zahraničí, celý volební proces. Oni totiž volí „správně“. Ale jen výjimky si lámou hlavu, jak zjednodušit volby seniorům. Vím, je mobilní volební urna, se kterou lze seniory navštívit, ale ti senioři napřed musejí o návštěvu požádat. A to je mnohdy velký problém (senior žije sám, na úřad to má daleko, děti jsou raději, když nevolí, neví, kam zavolat…)

Nechci tu psát román. Děti, vaši rodiče a prarodiče nejsou takoví blbci, jak si myslíte. Jejich zásluhou jste na světě a zatím ještě máte z čeho žít a co prodávat. Takže – „Cti otce svého a matku svou.“ Jak bývá napsáno na hřbitovech, „Co jste nyní vy, byli jsme i my. Co jsme nyní my, budete jednou i vy.