Tento bezskrupuletní lhář je pro síly ohrožené Babišovým úsilím o vymetení korupce nepostradatelný, a je pro ně snad darem z nebes.

Viděli jsme zase koncert jeho protibabišovské těžkotonážní agitace ve sněmovně 10. července při projednávání zákona o elektronické evidenci tržeb.

Tento systém, převzatý do Evropy z Tchajwanu, kde funguje díky ještě i slosovatelnosti účtenek bezvadně a bezpečně jako švýcarské hodinky, je podle naší parlamentní opozice špatný. Proč? No proto, že funguje jako švýcarské hodinky.

Nevím, jestli kdy byly na Tchajwanu takové problémy s výběrem daní v obchodě, službách a drobném podnikání jako v baště vynalézavých kutilů –  Česku. Ví se jen to, že se tam při zavádění tohoto systému ve sněmovně nepobili. Zřejmě proto, že systém šedé ekonomiky tam nebyl podroben takové ochraně podvodníků, jako u nás. A nebyl tak chráněn ani v Chorvatsku a na Slovensku, kde se osvědčuje EET již několik let.

V Česku, zemi korupci zaslíbené, se ukazuje, jak se se zlou potáže každá snaha odlupovat sladký perníček ze svatostánku korupce.

Trubač na trombón Kalousek se opět předvedl svým fortissimo troubením, že Babiš považuje drobné podnikatele, tyto „poctivce, co dřou od rána do večera, aby se uživili“, za příčinu špatného vybírání daní.

Celá opozice v půlhodinových proslovech naříká nad hrozbou krachu malých živnostníků.

Je pravda, že mnozí zkrachují. Ale jistě ne ti, kteří platí daně. Zkrachují ti, kteří si otevřeli hospody a podobné provozovny, (například novinové stánky s občerstvením), a platí zaměstnancům minimální mzdy, připravujíce jim tak stáří s minimálními důchody. Aby si je udrželi, vykazují krácené tržby, nakupují nezdaněný alkohol, nezdaněné cigarety, atd., zkrátka vězí po krk v podvodech. Z úspor na daních z tržby i z nezdaněných nákupů, nezdaněných částí mezd i vlastních příjmů, pak ještě k minimální mzdě obyčejně zaměstnancům připlácejí nezdaněné částky. (Bez přičinění mnohých z nich nebylo by těch padesáti úmrtí a stovek poškození zdraví metylalkoholem a Březina by nebyl miliardářem. Jejich poptávka po masu a dalších potravinách pro restaurace živí i šedoekonomickou distribuci masa a dalších potravin.

Je to divý komplex podvodů v mnoha provázaných aktivitách.

Tak je to s těmi poctivými podnikateli Kalouskovými, co se dřou od rána do večera, aby se uživili.

Hospod a různých občerstvení je vysoký nadpočet, a proto vlastně zánik některých je racionalizací oboru. Bude snad provázen zánikem i všeho podvodného hemžení šedé ekonomiky stran alkoholu, cigaret, masa, hracích automatů, atd. Poctiví podnikatelé dostanou možnost rozšiřovat a zkvalitňovat své služby a oddechnou si od šedé konkurence.

Uvolněné provozovny sníží ceny nájmů prostor pro podnikání, a to se taky počítá.

Pane Kalousku, ukažte mi deset z těch udřených poctivých, na jejichž obranu jste ve sněmovně řval.

7. 2015 Vrbík, Zlín