Výborná slova reportéra ze Skynews Austrálie, mladým lidem, kteří nedávno demonstrovali za klima:

Jste první generace, která má klimatizaci v každé učebně, vaše výuka je založená na počítači, televizi máte v každé místnosti, elektronické prostředky můžete používat celý den.

Místo chůze do školy využíváte všechny typy přepravy spalovacích motorů. Spoustu z vás dokonce denně vezou rodičovským taxíkem do třídy.

Jste zatím největším spotřebitelem spotřebního zboží v dějinách lidstva. Všichni si pořád kupujete nové oblečení, abyste byli trendy i když loňské věci jsou pořád úplně v pohodě.

Těžko někdo z vás si spraví oblečení, netušíte, jak vyměnit rozbitý zip, natož jak zvládnout šicí jehlu.

Zahodilo se to, co to drží. Váš protest bude oznámen prostřednictvím digitálních a elektronických prostředků. Telefon, tablet jsou online po dobu 24 h. Se všemi svými elektronickými hračkami jste největší uživatel energie.

Lidé – před protestem vypněte klimatizaci nebo topení, choďte do školy, vypněte telefony, počítače, Xboxy, Playstations a přečtěte si knihu, udělejte si vlastní sendvič, místo toho, abyste ho kupovali připravený v plastovém obalu.

Nic z toho se nestane, protože jste sobečtí, špatně vycvičení, manipulovaní lidmi, kteří vás využívají a říkají, že děláte vznešenou věc, zatímco se bavíte a užíváte si nejšílenější západní luxus.

Probuďte se a držte svou rozmazlenou hubu. Najděte fakta před protestem a začněte zlepšovat svět sami u sebe a nevyhlašujte za pachatele lidi, kteří žili celý život udržitelně.

Nic jste v životě nedokázali, všechno vám vybudovali lidé kteří jsou nyní v předdůchodovém a důchodovém věku a nebo dnes již nežijí….

Vůbec by neuškodilo, aby si toto přečetli všichni v každé rodině (i v té mojí).