Premiér Fico navštívil Brusel, setřel Uršule a hned se zařadil po bok dalších sebevědomých premiérů. Co víc si přát.

Poté, co přišel a viděl oznámil, že „Slovensko bude mít od teď v Bruselu svůj vlastní názor.“ Ne každý to totiž bere plazmo, jako nejmenovaný potící se Péťa. První co bylo, bylo totiž to, že na rovinu oznámil předsedkyni Evropské komise, že byl, a stále je, velmi rozladěn z toho, jak moc ignorovala porušování lidských práv a zneužívání trestního práva vládnoucí juntou proti slovenské opozici.

A aby se to už neopakovalo, připravuje jako odpověď na toto zneužívání moci zásadní změny Trestního zákona, ale pokud bude chtít, může to s ní přijet konzultovat. Evropská princezna s tím překvapivě souhlasila, protože asi pochopila, že lepší bude něco, než nic. Třeba tajně doufá, že když ho vezme pod deštník a pohladí po ručičce jako toho Čecha ode vedle, nějak se to urovná, a Fico zjihne. Obávám se, že se plete.

No a když už byl v tom, oznámil ji též, že slovenská vláda odmítá dál vojensky podporovat Ukrajinu, že prostě už nehodlá to co mu zbývá nechat ve východním bahně, a pak draze kupovat od Američanů, a dál pojede jen humanitární linku. A světe div se, nikdo na něho neječel, nikdo ho neposlal prvním speciálem do Kremlu, naopak mu bylo sděleno, že paní předsedkyně respektuje právo suverénních členských zemí na to vojensky Ukrajinu podporovat, či nepodporovat.

A to bude totiž asi ta zásadní věc, kterou já na tom celém vnímám, že Slovensko je odteď bráno, nepochybně s nelibostí, jako suverénní země s názorem. Stejně, jako třeba Maďarsko. My jsme zatím jen rohožka, o kterou se otřou boty a hodí se na ní pár zbytků z kuchyně.

Fico zatím plní to, co slíbil, takže za mě v pořádku, ať je, jaký je. U nás neplní nikdo nic a ještě se za to je schopen mimózní premiér žijící v bludech pochválit. S kým si myslíte, že bude EU jednat jako s partnerem? No s námi to nebude. Což by mělo být varování i pro všechny ty eurofilní jedince, kterým pomalu ale jistě kysne jejich eko-bio předražené lattéčko. Budeme poslední póvl holky a kluci a to ostatní. I s vámi.