Ačkoliv společnost Agrofert a hnutí ANO 2011 spolu nemají vůbec nic společného, na některých důležitých tématech se shodnou. Například na údajném skandálu kolem farmy Čapí hnízdo, kde prý vyvstaly otázky, zda jsou peníze z fondů EU na podporu malých a středních firem v oboru turismu opravdu určeny na výstavbu rekreačního objektu stoprocentního majitele společnosti s ročním obratem 130 miliard korun.

Případ už vyšetřuje evropský úřad boje proti podvodům OLAF, u kterého ovšem hrozí, že nebude schopen úplně přesně pochopit všechna specifika České republiky.

Takže aby bylo všem a jednou provždy jasno: hnutí ANO nemá s údajným skandálem vůbec společného nic, neboť ten se týká výhradně společnosti Agrofert, s níž nemá nic společného kromě osoby Andreje Babiše. A zejména: v době udělení dotace ještě hnutí ANO vůbec neexistovalo. Proto za údajným skandálem vidí pouze snahu médií poškodit hnutí ANO, ačkoliv by příběh Čapího hnízda bylo možné při troše dobré vůle popsat jako dokonalou ukázku naplnění volebního hesla ANO pro podzimní volby 2016: Česko jako rodinná firma.