Petr Pavel pouhý jeden den po zvolení:

Důchody: Reforma penzí je naprosto nezbytná, státem garantovaná valorizace je nesmysl, lidé si musí již od prvního nástupu do zaměstnání spořit na důchod. I doba odchodu do důchodu je v ČR nízká, to by se mělo změnit

Daně: Zvýšení daní je naprosto nezbytné. Daň z vlastnictví, jak nemovitosti, tak movitosti je jistě správná cesta, zvýšení DPH na nejnutnější komodity je v zájmu státní pokladny naprostou nutností.

Zdravotnictví: Americký soc.a zdravotní systém je postaven jinak. Naše zdravotnictví je dlouhodobě podfinancováno a tak je finanční spoluúčast pacientů velmi dobrým řešením.

Sociálná systém: Především doba MD, kterou máme nejvyšší v EU je zbytenčně dlouhá. 2 roky je doba ideální. Příspěvky na bydlení, podpora v nezaměstnanosti, rodičovské příspěvky by mohly být jen na dočasnou dobu.

Školství: Škola hrou je naprostý přežitek, ohýbat proutek dokud to jde. Děti již od útlého věku i předškolního nesmějí být ovlivňovány propagandou, je extrémě důležité vést je tou správnou cestou.

Migrace: Evropa není za betonovou zdí. Evropa by měla být multikulturní, dostupná všem.

Ústavní soud, rada ČNB: Navštívím dosluhujícího prezidenta Zemana a povedu s ním debatu, pokusím se zabránit tomu, aby jako končící prezident ovlivnil volbu předsedy ÚS a členy bankovní rady.

Tak to šlo přátelé rychle, že? I když nemá prezident takové pravomoci, ČR pod nadvládou jedné koalice se svým prezidentem má teď naprosto volné ruce.

Zdroje: Vyjádření Pavla na Seznam.CZ, Novinky.CZ, Reflex, Twitter Pavel, ČT.