Miroslav Kalousek vyjádřil své rozhořčení nad současnou situací v zemi: 

„Jsem hluboce přesvědčen, že za rychlostí, kterou se v poslední době točí boží mlýny, jsou zodpovědní slídiví policajtští plukovníci a ten pitomej blonďatej olomouckej státní zástupce. Celá léta, co jsem u koryta, a že je to už hezkých pár let, to tak pěkně drhlo, skřípalo a skoro se to netočilo, a teď tohle….
Vůbec nechápu, co se pořád rohatýmu nelíbí. Dostal jsem už dvakrát cenu za rychlost v růstu státního dluhu, nechal jsem u ledu Švýcary s Mosteckou uhelnou, s Vlastičkou jsme šikovně koupili letadýlka, protlačil jsem s Péťou církevní restituce, zvýšil několikrát daně ze všeho, na lidi jsem poštval exekutory, podmáznul Šnajdra a jeho kumpány, tak co po mně, čertisko jedno pekelný, ještě chce?
Lžu, co se do národa vejde, chlastám, co hrdlo ráčí, rozvedl jsem se, abych šel ostatním poslancům příkladem a škodím, kde se dá a někdy i tam, kde se nedá. Jen si vzpomeňte, jak dlouho jsem podržel hazard a ještě dnes to sype kmotrům korunky o sto šest. Víte, co to dalo práce přesvědčit tolik poslanců, že krást je přece „přirozené a normální“? To by nedokázal ani Rath. Podívete se na něj, jak to všechno zbabral, břídil jeden, už si ani neškrtne.
No a teď ještě ke všemu ten Nečas. Já mu pořád říkal, že se má zavčas rozvést, stejně jako Topol s Paroubkem, ti alespoň ctili tradice a netrhali partu. V podstatě to podělali všichni slavní premiéři v čele s Grossem. Všechno to zůstalo jen na mně samotném, protože jedině na mě se dá spolehnout. Na mě jsou totiž všichni krátcí. Jsem prostě dobrej….“

Miroslav Kalousek, toho času ministr financí ČR v demisi

Přísně tajné:
Výše uvedený dokument byl poskytnut zakladateli společnosti Pozitivní Svět Petru Havlíčkovi zakladatelem serveru WikiLeaks Julianem Assangem, tajnou linkou potrubní pošty z ekvádorského velvyslanectví v Londýně do Vítějevse.
Varování!!! Šířením tohoto tajného dokumentu se vystavujete nebezpečí odhalení informačních kanálů a následné hrozby odplaty pekelné.