Je pět hodin ráno a já sedím u počítače, vedle sebe horký čaj a ejhle, už na mne bliká Skype. Rozkliknu odkaz od kamaráda Skřivana a nestačím se divit…. Babiš prý odírá lidi a bere tučné dotace, má mraky firem, tisíce hektarů půdy, obrovské tržby, zkrátka majetek „jako prase“, a co víc, dokonce si dovolil založit politické hnutí, pěstuje řepku a taky je hrozně „sprostej“.

Ale, ale, kdopak se nám to tak strašně rozhněval, že neudržel na uzdě svoje negativní vlastnosti? No jistě, už jsme doma – bulvární plátek BLESK, který zaměstnává ty dvě známé „nesmrtelné tetičky“, které vždy stojí u vzniku takovýchto slohových skvostů. Jedné říkají Závist a té druhé Lež. Je vidět, že se jim v Blesku náramně líbí a že se tam usadily natrvalo, protože společnost je zde opravdu vybraná. Prohnilé živnosti sekundují další vypečené intrikánské báby, Podlost a Záludnost, které rády strkají lidem šňupák do soukromí, aby to, co vyslídí, posléze všem prostřednictvím zaručeně pravdivých informací „vykrákaly“. Výsledkem společné týmové práce tohoto spolku jsou produkty ve formě shnilého a červivého ovoce, které jim velké procento národa baští a ještě při tom spokojeně mlaská, jako by se jednalo o ovoce z rajské zahrady.

Je hrozná škoda, že z Blesku vyhodili tu krásnou holku Čest a sympatickou Pravdu, protože ty by mohly napsat například o tom, že Babiš dává práci skoro 30ti tisícům zaměstnanců, že nezaložil politické hnutí, ale zatím jen občanské hnutí, že se pere za zemědělce a za nás všechny nastavuje svůj krk i přesto, že mu to není zapotřebí, že se pustil do boje proti politickému svinstvu a že začal vydávat a lidem zdarma distribuovat týdeník 5+2 dny, který bude vycházet v milionovém nákladu a tak dále…

Nicméně právě tohle nemůže Bulvár vůbec potřebovat, ví dobře, že jestli se má jeho plátek dobře prodávat, je zapotřebí prostřednictvím „nesmrtelných tetiček“ a spol. zaútočit na nižší stránku lidských pudů. Bývá tomu tak vždy a ve vypjatých dobách, kdy lidé pociťují, že se jim nevede tak dobře, jak byli zvyklí a je předpoklad, že bude ještě hůř, se obzvlášť rádi odreagují a namíří svůj hněv na toho, koho jim Bulvár a spol. předhodí. Co na tom, že se z valné většiny jedná o snůšku polopravd či přímo lží, účel přece světí prostředky….

Do vypečené partičky vybavené patřičnou municí v podobě negativních vlastností přizval Bulvár i bandu politických škarohlídů a šlendriánů, kteří mají z případných Babišových politických aktivit sevřené prdélky tak, že by jimi mohli „přecvaknout osmičku kulatinu“, a tento hvězdný tým se v kostýmu moralistů snaží přesvědčit národ o tom, jaký je ten Babiš vlastně padouch.

Je nad slunce jasnější, že Babiš píchnul do pořádně velkého vosího hnízda a já jen doufám, že si na tuto nelehkou cestu, ve které ho již podpořilo skoro 20 tisíc sympatizantů, nezapomněl vzít repelent proti bodavému a dotěrnému hmyzu. My všichni, kteří už máme dost politického marasmu v našem státě, bychom si měli koupit plácačky (nejen) na mouchy a společně všechny ty mrchy bodavé „vymlátit“. Ještě bych národu protentokrát doporučil: klíčky nechte doma, na vosy cinkání neplatilo před dvaceti léty a nepomůže to ani teď.

Petr Havlíček
http://havlicekpetr.blog.idnes.cz/
http://www.pozitivnisvet.cz/