Radmila Kleslová, bývalá místopředsedkyně hnutí ANO a starostka Prahy 10 pracovala pro několik státních firem. Poskytovala jim právní služby a inkasovala za to měsíčně až statisíce korun. V úterý o tom informoval Radiožurnál. Kleslová stihla pracovat nejen pro ČEZ, ale i pro Čepro, České dráhy nebo Správu železniční dopravní cesty (SŽDS).

„Má advokátní kancelář poskytovala právní služby řadě významných společností. Vztah advokáta a klienta je ze zákona důvěrný, a proto se nebudu ke klientům mé kanceláře více vyjadřovat,“ sdělila Českému rozhlasu, který smlouvy získal podle zákona o svobodném přístupu k informacím.
Kleslová pracovala pro podniky současně. Od konce roku 2013 do dubna 2014 pracovala pro SŽDC a dostávala 95 000 korun měsíčně. České dráhy ji od roku 2011 do července 2015 platily 40 000 korun měsíčně.

Pro koho Kleslová pracovala
ČEZ měsíčně až 100 000 Kč
České dráhy měsíčně 40 000 Kč
SŽDC měsíčně až 95 000 Kč

„S advokátní kanceláří paní Kleslové již nespolupracujeme. Smlouva byla po vzájemné dohodě vypovězena na jaře tohoto roku a po uplynutí sjednané doby skončila na konci července. Důvodem byla pracovní vytíženost paní Kleslové,“ řekl mluvčí ČD Petr Šťáhlavský.
Kleslová nedávno odešla z vedení ANO kvůli smlouvě s ČEZ, kterou kritizoval i předseda hnutí a ministr financí Andrej Babiš. Dozorčí rada energetické firmy v září potvrdila, že společnost Kleslové platila 100 000 Kč měsíčně. Kleslová se s ČEZ dohodla, že smlouvu k 30. září ukončí. Rezignovala také na post místopředsedkyně ANO. Vysvětlovala to tím, že kauza hnutí poškozuje a že nemá sílu čelit štvavé kampani.
Kleslová, která je také starostkou Prahy 10, rovněž zastává funkce v některých pražských městských firmách. Je členkou představenstva společnosti Pražská teplárenská a předsedkyní dozorčí rady Pražské energetiky. Podle Lidových novin si v těchto funkcích přijde ročně na milióny korun.