Téma: ANO 2011

11.9.2015    Lidové noviny

ELIŠKA NOVÁ, ADAM JUNEK

PRAHA Místopředsedkyně hnutí ANO Radmila Kleslová o svou stotisícovou smlouvu na právní poradenství u společnosti ČEZ přijde. Firma ji ukončí k poslednímu září. Ani tak se ale o své příjmy bát nemusí.

Kleslová má od letoška nová angažmá ve firmách, v nichž drží podíl Praha a kde si může přijít až na miliony korun ročně. Politička je tak od června členkou představenstva společnosti Pražská teplárenská a předsedkyní dozorčí rady Pražské energetiky.

Kolik si Kleslová za působení v městských firmách vydělá, nechce říct ani ona, ani jednotlivé firmy. LN přesto z výročních zpráv obou společností spočítaly, že nejde o malé částky. VPražské teplárenské dostali loni členové představenstva celkem deset milionů korun, dělilo se o ně pět lidí. Podobný výdělek čeká na Kleslovou i v Pražské energetice. Dvanácti členům dozorčí rady vyplatila předloni společnost 20,5 milionu. Loni byla částka zřejmě podobná. Jako předsedkyně by Kleslová mohla brát víc než běžní členové.

Na otázku, kolik peněz za svoje angažmá dostane, odpověděla, že neví a musí se podívat. Neodpověděla ale ani druhý den. Přiznala nicméně, že se peněz nevzdala a odměny pobírat bude. „To jsem neudělala, protože mám poměrně velkou zodpovědnost a na dozorčí radě je to docela dost práce, když to vedete,“ řekla LN.

Statisíce ovšem Kleslová pobírala už dříve. Do května byla v představenstvu jiné městské firmy, kde pobírala 60 tisíc měsíčně