Dnes večer v TV zprávách informovali, že tam létaly dva armádní vrtulníky. To je opravdu síla!
Přeposílám kratičký komentář člověka, který se na gen. štábu ČA záchranou službou profesně zabýval. Nynější důsledky zásahů našich politických vůdců jsou doslova zrádcovské a ve svém dopadu nelidské…..máme snad nyní stejnou, nebo lepší alternativu pro záchranu našich spoluobčanů a také pro řešení nečekaných katastrov – povodní a požárů?
Jednoduchá odpověď. Vrtulník Mi-17 má středový závěsník a uveze s velkou rezervou 4000 kg. I tyto vrtulníky byly nasazeny při povodních. Po povodních jsem vypracoval zprávu s návrhy na řešení. Mnoho se nezměnilo, spíše k horšímu.

12 vrtulníků Mi 17 po GO! bylo darováno do Afganistánu. Další vrtulníky byly nyní dány na Ukrajinu. Těch několik, které zde zůstaly zřejmě nemají vaky na vodu. Stálo by to pár tisíc a na to peníze nejsou. Takže piloti sice mohou se zbytkem vrtulníků nad ohněm létat, ale hasit maximálně čůráním.
Parkanová zrušila před několika lety záchranné útvary jako zbytečné. Nyní se připravuje likvidace letiště Líně a jeho darování Německu na výstavbu megafabriky na baterie. Tím mimo jiné i likvidace stanoviště letecké záchranné služby.
Před měsícem bylo 30. výročí vzniku letecké záchranné služby Líně, která za tu dobu zachránila více než 10 000 lidí. Z vedení armády tam nebyl nikdo! Paní ministryně řešila odesílání vojenské techniky na UK a nebude se přeci zabývat nějakou podřadnou záchrankou, se kterou již stejně nepočítá.
Bylo by dobré, aby si každý sáhl do svědomí koho volil, případně proč nešel k volbám.
Komentář Pavla Brojana k požáru v Českosaském Švýcarsku-3.8.2022¨
Pár faktů. Když se zjistil požár, bylo zasaženo 200×200 m. Na ten terén logicky nemohli hasiči se svoji současnou technikou (tak akorát na městskou a rovinatou), stačit. Jeden policejní vrtulník s 1000 litrovým bambivakem. Že se to rozšířilo na současných několik tisícovek hektarů bylo tedy logické, prostě nebylo kromě hasičů – pěšáků, čím hasit. Zasahujícím hasičům v čele s osamoceným na vše chudákem gen. Vlčkem patří velký dík.
Za to naší vládě a odpovědným ministrům patří opovržení a patřili by do vězení. Nic neřešili a nic dosud ani neudělali, jen obecné občas kecy. Požár a ochrana naší přírody a našich občanů vládu nezajímají. Ti mají jen plná ústa Ukrajiny. Ptám se. Kde je a co řeší armáda k tomuto požáru? Pamatujeme rok 1997 a povodně. IZS ještě v podstatě neexistoval. Zasáhla nekompromisně armáda s „povodňovým“ generálem Voznicou. a bylo vystaráno. V roce 2002 při povodních zasáhla armáda znovu, ministr obrany Tvrdík létal dnem i nocí a z vrtulníku velel a věci řešil (mimochodem minulý měsíc i nyní se tyto povodně a jejich likvidace – výročí 25 a 20 let, i v ČT zmiňovali). Slyšel jste třeba v ČT někdo o podílu armády na těchto pohromách a o podílů pánů Voznici a Tvrdíka? Neslyšel. Tito lidé se nyní totiž ke zveřejnění prostě nehodí. Bundeswehr nám pomáhá vrtulníky, ptám se. Kde jsou naše vrtulníky? Kde je naše armáda. Kde je zalezlá nekompetentní ministryně obrany?
Proč o tomto média a prohnilá ČT mlčí? Z armády tam je jeden vysloužilý, archivní vrtulník. Lidi kolem zdarma hasičům vaří, kde jsou armádní polní kuchyně? Řídí někdo pro nás občany vůbec tento stát?