Bez větší publicity se objevila zpráva, že léčebné lázně Jáchymov koupil celé Arab Ali Fadran Ali Alfadran ze SAE, je jediným akcionářem akciového kapitálu 202 mil. Kč. Hodnota lázní s asi 12 lázeňskými domy je samozřejmě mnohem vyšší, patří sem např. velká sanatoria jako Radiumpalác, léčebné sanatorium Běhounek, Curie, Astoria a další. Informace o tom je serveru min. spravedlnosti (http://www.justice.cz viz. příloha) pod rubrikou Léčebné lázně Jáchymov.
Lázně jsou unikátní pro léčbu pohybového ústrojí a Běchtěrevovu chorobu radonovou vodou tedy koupelemi s radonovým plynem z blízkého bývalého uranového dolu, léčí se zde ročně tisíce českých pacientů buď jako pojištěnci nebo samoplátci, oblíbené byly i pro blízké Německo, přijížděli sem i Rusové, i když ti dávali přednost Karlovým Varům.  Občas zde bylo i několik Arabů, ale personál si stěžoval na jejich neochotu podrobovat se lázeňskému řádu.
Prodej celého velkého lázeňského komplexu, modernizovaného před několika lety Pentou, který tvoří podstatnou část celého města Jáchymov a to je na něm závislé, je nepříjemným překvapením a takový mnohasetmilionový prodej do arabských rukou nemá u nás obdoby. Dosavadní akcionáři se asi napakovali, bez ohledu na národní zájem.
Když už tento Arab celé lázně koupil, tak je jistě bude chtít obsazovat Araby z nejrůznějších arabských zemí a je docela možné, že alespoň nejatraktivnější zařízení, jako zmíněný Radiumpalác budou již pro Čechy nedostupné, anebo nebudou chtít čeští pacienti do tohoto arabského prostředí jezdit, omezovat se v jídle a nápojích a jiných muslimských zvycích. Početná arabská komunita v Česku, kritizovaná např. v mnohem menším měřítku v Teplicích, bude jistě představovat i bezpečnostní riziko, jako pacienti sem bude moci jezdit kdekdo pod dokonalým krytím a odtud mohou pronikat podezřelé živly i přes 15 km vzdálenou nehlídanou státní hranici do Německa.
Co na to BIS? Ta o tom nevěděla anebo se teď zabývá jen okolím prezidenta?
Doporučuji kolegům publicistům se touto ověřenou informací zabývat.

PS: Nedávno byly prodány arabskému šejkovi i lázně Bělohrad, jen tak dál.

Kdy přijdou na řadu Hradčany?