Maďarský ministr obrany Kristof Szalay-Bobrovniczky provedl velkou čistku ve vedení maďarské armády. Došlo v výměně stovek vysokých důstojníků včetně generálů, plukovníků, majorů atd. a čistky budou dál pokračovat. Maďarská ze západu řízená opozice sice běduje nad politizací armády, ale jinak je slyšet z celé Evropy ohlušující ticho. Žádný západní politik nelamentuje nad populismem a nedemokratičností Maďarska, což se jinak pravidelně děje.
Vše nasvědčuje tomu, že maďarské vládě se včas podařilo objevit a překazit pokus o vojenský „liberálně demokratický“ převrat inscenovaný ze Západu. Ten měl odstranit vládu V. Orbána a dosadit k moci politiky, kteří se naplno zapojí do války proti Rusku. Maďarsko dnes odmítá jak dodávky zbraní, tak rozšiřování sankcí proti Rusko a kategoricky vylučuje poslání jednotek do bojů na Ukrajině.
Maďarsko je ve střední Evropě jediná země, která odmítá eskalaci konfliktu a vybízí k mírovým jednáním. To je trnem v oku západním vládcům, kteří plánují eskalaci války s Ruskem a plánují do ní zapojit i jednotky ze zemí střední Evropy. Maďarsko tak narušuje „válečnou“ jednotu jako Nato, tak EU a proto má mnoho nepřátel. Ale vypadá to, že maďarské tajné služby odvedl dobrou práci a převratu se podařilo včas elegantně zamezit.
V. Orbán je jediný středoevropský politik, který pochopil, že musí hrát podle vlastních pravidel, jinak nemá proti globalistické hydře šanci. Proto dostal postupně pod kontrolu všechna centra globalistické moci a rozvratu. Media, školství, centrální volební komisi, hlavní kulturní instituce atd. atd Proto si pak může být jist, že mu nikdo nezfalšuje volby a národ ho v nich masově podpoří.
L. Maurer, Chicago, USA