Bez lidskosti, rozvahy, svědomí, diskuze, varování a bez mužů. Takto vidí a popsal ve svém komentáři na serveru blogosvet.cz ministryni Janu Černochovou lékař Jan Hnízdil. Prý se mstí každému, kdo má to, co jí chybí: vnitřní mír, lásku a vztah.

9. dubna 2023 – 10:30

Bez lidskosti
„Potlačuji přirozenou lidskou reakci na tragickou smrt. Ale toto jsou skuteční vrazi a váleční štváči. A není mi lito ani dcery, ani truchlícího otce. Je mi líto tisíců lidí zavražděných v důsledku jejich propagandy a odporné ideologie. Dnešní noc si v Rusku zapamatují,“ napsala ministryně obrany Černochová na svůj twitter jako komentář k atentátu na dceru ruského filozofa Alexandra Dugina. Echo24.cz, 21. 8. 2022

Bez rozvahy
„Plně stojíme na straně našeho polského spojence i Ukrajiny, dnes opět bombardované teroristou Putinem. Nyní vyhodnocujeme prokázaný dopad ruských raket na polské území. Ať by šlo o omyl, nebo provokaci, je to další eskalace konfliktu ze strany Ruska a nesmí zůstat bez odezvy,“ napsala Černochová na svůj twitter bezprostředně po dopadu raket, jak se později ukázalo ukrajinských. Novinky.cz, 15. 11. 2022

Bez svědomí
„Použití taktické jaderné zbraně na území Ukrajiny by neznamenalo ohrožení pro české občany,“ řekla Černochová v pořadu České televize. Seznamzpravy.cz, 2. 4. 2023

Bez diskuze
„Ukrajinští sportovci umírají za svou vlast a nikdy už na olympiádě nebudou moci svou zemi reprezentovat. Je nemorální a ohavné umožnit účast na olympijských hrách sportovcům Ruska a Běloruska. Je to výsměch mrtvým ukrajinským sportovcům a všem obětem barbarského Putinova útoku na Ukrajinu,“ uvedla Černochová v reakci na vyjádření olympionika Davida Svobody, který se přimlouval za start Rusů a Bělorusů na OH. TN. Nova.cz, 31. 3. 2023.

Svoboda skončil v čele Komise sportovců ČOV, zaměstnavatel, Dukla Praha, mu udělil důtku, ministryně si ho pozvala na kobereček, předala mu plakát s portréty pohřešovaných nebo zabitých ukrajinských sportovců, nařídila společnou cestu do Libavé za ukrajinskými vojáky. Svobodu (slova) před nastoupenou jednotkou pro výstrahu odstřelila.

Bez varování
„Zálibou osmačtyřicetileté političky je sportovní střelba, má zbrojní pas a hned několik pistolí, jimž říká „miláčci“… Snažím se chodit jednou měsíčně na střelnici, abych ty emoce tlumila pokud možno v soukromí. Tam se vám uvolní všechny endorfiny a hormony štěstí najednou vlajou všude kolem,“ popisuje své pocity v pořadu Neboli Václava Dolejšího. Seznamzpravy.cz, 11. 2. 2022. O zbraních mluví jako o „miláčcích,“ v přeneseném smyslu jako partnerech. Na střelnici se jí vyplaví hormony štěstí, střelba jí tak slouží jako ventil vnitřní agrese. Zbraň nenosí v podpaží nebo kabelce, ale na boku, jako drsný pistolník, připravená bez varování pálit.

Bez mužů
Na svém profilu (janacernochova.cz/o-mne/) uvádí v rubrice zájmy vojenskou historii a techniku, přírodu, potápění, sportovní střelbu, vytrvalostní běh, motorky a rockovou hudbu. Povětšinou vyloženě „mužské“ zájmy. Nikde ani zmínka o rodičích, sourozencích, přátelích, partnerovi, o dětech. Nikde ani stopa lidskosti.

Chladná, bezohledná, bezcitná, arogantní, zbraněmi harašící, mužům velící a mužům se mstící. Takové chování signalizuje emoční zranění. Volba silového resortu, mužské koníčky a mužské prožívání života (kariéra na prvním místě) často naznačují problém s otcem. Mužům se chce zalíbit (spíš na úrovní přijetí než estetické), vyrovnat se jim, současně k nim cítí pohrdání a nenávist.

Tato rozpolcenost jí znemožňuje prožívat kvalitní partnerský vztah, vede k samotě a tím pádem i bezdětnosti. Hektické pracovní (bojové) nasazení její samotu zaplňuje, pomáhá zapomenout na emoční bolest, na opuštěnost, na to, že není milována. Vnější válečnické projevy jsou odrazem její války vnitřní. Ta se ale zbraněmi vyhrát nedá. Za svůj zpackaný život se proto mstí každému, kdo má to, co jí chybí: vnitřní mír, lásku a vztah.