Muslimy z Evropy vyženou Rusové, rozjel se Ringo Čech. A široce zhodnotil Zemana, Babiše i sex Nečase s Nagyovou
NA HRANĚ S XAVEREM František Ringo Čech okomentoval v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz situaci před nadcházejícími komunálními volbami, zhodnotil první rok prezidentství Miloše Zemana a opřel se do bruselských byrokratů. Ač sám se cítí Evropanem, EU si představuje Ringo Čech podstatně jinou. Úředníci podle něj svými hloupými nařízeními lidem Evropu zhnusili a měli by za to být vyházeni z oken.

Blíží se podzimní volby, nepřemýšlíte, že byste se vrátil do hry v komunální politice?
Mám-li být upřímný, napadá mě to, ale nikoliv v komunální politice. Byl jsem v ní celé jedno volební období a není to tak zajímavé jako na parlamentní úrovni. Komunál je mnohem neférovější nevděčná džungle. Magistrát je nepřehledný, nezvládnutelný, stranický a cokoliv se tam dělá, dělá se na pomezí zákona. S tím já nechci mít nic společného.

Jak hodnotíte poslední pražské primátory?
Nikdo nebyl horší než Pavel Bém. To je člověk, který mi totálně znechutil komunální politiku. A jestli něco vysvětlil, tak leda pro hlupáčky, mě absolutně o ničem nepřesvědčil. Svobodu bych bral, Hudečka taky. Dneska jsou oba popotahováni za věci, o kterých nerozhodovali. Všechno je to naruby a vzhůru nohama.

Co říkáte na kauzu Nagyová?
Je to více smutné než katastrofální. Dotyčné paní se z toho asi vybruslit nepodaří a nejspíš to odnese. Všichni ale víme, jak se tady trestá. Trestá se tady leda tak Kajínek.

Co Petr Nečas?
Mám pro něj svým způsobem omluvu. Ne pro to, co udělal, ale proč to udělal. Zamilovaný člověk není soudný. Láska omámí i císaře. Když tě zasáhne šíp Amorův, jsi ztracený, ztratíš soudnost, sebekritiku, upneš se k dané bytosti. Je to jako když dostaneš infekci. Myslím, že konečně zažil pěkný sex a najednou se znova narodil. Sice vyměnil padesátku za padesátku, čemuž se já starý rocker musím smát, protože to je jako bys z jedné staré tramvaje přestoupil do druhé staré tramvaje, ale je to láska a on musí být šťastný. Teď už vlastně možná ne. Láska trvá tak rok a půl, pak jde do prdele.

Není to náhodou o tom, že byl slabý muž a slabý politik?
Petr Nečas je neskutečně slušný člověk. Pamatuji si ho z dob mého působení v Parlamentu jako předsedu branně-bezpečnostního výboru. Když se stal premiérem, měl jsem ohromnou radost, protože jsem věděl, že je to poctivý férový chlap, se kterým se dá mluvit. A podívejte, co z něj udělala láska, moc a peníze.

Jak vidíte kauzu tří „trafikantů“ Šnajdra, Tluchoře a Fuksy?
Vidím to jinak než veřejnost. Ti lidi dostali jistý úřad a s ním kupčili. To, že z toho dělají byznys, není podle mě trestný čin, ale jen bezbřehá hanba a absolutní úpadek morálky, bahno a hnus. Není to ale trestné. Prodali svoji čest.

Stalo se vám někdy za vaší poslanecké kariéry, že by vás chtěl někdo uplatit?
Velmi rychle dané osoby pochopily, že se mnou nebudou žádné kšefty. Když v tom odmítneš jet, myslí si nejdřív, že asi budeš hodně bohatý, a když přijdou na to, že bohatý nejsi, tak si myslí, že seš blb a smějou se ti. Teď si říkám, jestli jsem opravdu blbec nebyl.

Jaké je vaše hodnocení prvního roku prezidentství Miloše Zemana?
Vynikající. Vede si vynikajícím způsobem přes všechny neobjektivní útoky a urážky. Vždyť to byla úplná honička na Miloše. Pomaličku už to ale ustává. Říká pravdu, je pilný, přetěžuje se a ohrožuje svoje zdraví. Navíc nazývá věci pravými jmény. Vždyť to, co řekl o islamistech, je pravda. A jestli si na něj dovolí útočit, tak ať v tom Brně zalezou do mešity a zamknou se tam. Miloš Zeman řekl správně, že ne všichni Arabové jsou teroristi, ale bohužel všichni teroristi jsou Arabové.

Udělal také nějakou politickou chybu v pozici prezidenta?
Ne. Totiž ano, nejmenoval mě ústavním soudcem. Také jsem mu to vyčetl, že jmenuje spoustu lidí, které vůbec neznám, a na mě zapomíná.

Nelitoval jste, že vás nevzal do Rusnokovy vlády jako ministra kultury?
To jsem mu také vyčetl, protože to byl můj post po Dostálovi. Myslím, že nechal hodně Rusnoka dělat si, co chtěl. Miloš je obrovský demokrat, a pokud něco není s jeho svědomím či jeho koncepcí, lidi nechá a jen dohlíží.

Na svých obrazech si často děláte legraci z EU. Jste pro jednotnou Evropu, nebo proti?
Jsem Evropan a jsem pro EU, ale pro jinou. Nejsem pro Evropu, kterou řídí zapšklí úředníci, již nerozumí vůbec ničemu. Vždycky se osypu, když si vzpomenu, jak mi Železný popisoval, jak jsou v tom Bruselu tři obrovské věžáky plné úředníků, kteří jenom obtěžují lidi a vymýšlejí kraviny. V tomhle má Klaus pravdu, byrokracie zahlcuje Evropu. Byrokrati lidem Evropu zhnusili a měli by za to být vyházeni z oken. Nemám rád sraby a lháře. A když se z ústavy Evropy vypustilo, že Evropa vychází z křesťanských základů, tak se musím ptát, co to je proboha za lidi. Jednou bude Evropa možná multikulturní a s islámem budeme žít v míru – dovolte, abych se zasmál – dosud je ale Evropa křesťanská. Nechci být špatným prorokem, ale myslím, že jednou to budou ruští vojáci, kteří vyženou muslimy z Evropy.

Proč zrovna Rusové?
Protože bude zuřit občanská válka. A nebylo by to poprvé, co by Rusové zasahovali v Evropě.

Souvisí s tím nějak i současná situace na Ukrajině?
Tu zemi úplně rozvrtali. Teď už se tam budou pořád jenom zabíjet. Stálo to za to, aby tam byly všechny ty hypermarkety a nákupní řetězce? Jde o 40 milionů zákazníků, to je pravá podstata, za kterou nyní umírají lidé. Rusové nechtějí bojovat, protože to nepotřebují a začíná se jim dařit.
Jak tipujete, že Ukrajina dopadne?
Nedopadne dobře. Občanská válka vyústí v terorismus. Rozvrtali to totálně, ale co si mysleli? Že Rusové nechají nárazníkový stát, navíc s velkou ruskou menšinou, aby skončil pod NATO?

Co soudíte o Andreji Babišovi?
Je mi stále ještě sympatický. Sešli jsme se před volbami a udělal na mě dobrý dojem. Rozhodně chce věci zlepšit. Ví sice, jak to udělat, ale teď se mi zdá, že trochu couvá. Pochopil, proti čemu stojí, a že pokud nechce vyletět s autem z dálnice, musí uhnout. Udělat u nás pořádek znamená mít za sebou armádu a vnitro a udělat ten pořádek přes noc. Podobně jako kdysi komunisti.

Kdo je podle vás silnější hráč – Babiš, nebo Sobotka?
Sobotka není vůbec žádný hráč. Visí na vlásku a myslím, že v ČSSD nakonec vyhraje klika Haška a Tejce.

Zdroj: ParlamentníListy.cz