Kouzlo nechtěného se povedlo zachytit v jedné restauraci v čínském Lien-jün-kangu na východě země. Při přípravě pokrmu tam z pánve vylezl jeden z krabů a přitom se mu náhodou povedlo vypnout sporák. Mohl tak zachránit nejen sebe, ale i své kamarády, kteří v pánvi zůstali, uvedla agentura AP. Na krátkém videu, natočeném 5. září, jsou vidět čtyři živí krabi částečně ponoření do tekutiny v pánvičce na zapnutém vařiči. Všichni se v nádobě zmítali, až se jednomu z nich povedlo utéct. Klepetem se u toho trefil tak šikovně na vypínač, že celý sporák vypnul.
Otázkou je, jestli někdo koncem října vypne sporák, na kterém se začíná povážlivě dusit naše demokracie, neboť v programech stávajících volebních stran není něco podobného ani naznačeno.
Vezmeme to tedy popořádku: ZÁKAZ LEVNÉ PRÁCE je nesmysl. Vláda (ani žádná politická strana nemůže nic takového zajistit. Zrovna tak jako se vláda nemůže usnést na tom, že ekonomika bude růst (i když Sobotka se Zaorálkem jsou o tom přesvědčeni). Zvyšování mezd v privátním sektoru je především dáno úrovní produktivity práce a umělé zvyšování mezd by se muselo promítnout do cen výrobků našich firem. Obezřetně se chovající podnikatelé, si nemohou dovolit to, že „nacpou“ peníze do platů státních úředníků a do sociálních podpor. Neboť nemají možnost žít na „stání dluh“, který neustále roste. Na konci června 2017 činil 4, 5 bilionů korun, což odpovídá 92% HDP Česka. Jen pro ilustraci: v roce 2004 se zahraniční dluh naší země přehoupl přes jeden bilion korun, o šest let později v roce 2010 se zdvojnásobil na dva biliony a již čtyři roky (2014) na tři biliony. Neboť Špidlovo „zdroje jsou“ z Lidového domu nezmizelo. Podpory se tomuto nesmyslu dostalo bohužel i od českých odborářů, jejichž Středula se nyní cítí na euforickém vrcholu moci. Řešením by tedy bylo, kdyby byla přijata opatření na zefektivnění systému státu a k podpoře firem, které jsou schopny zajistit přidanou hodnotu a produktivitu práce na vysoké, přinejmenším evropské, úrovni. Protože HDP a produktivita práce například v Německu je úplně jiná než ve střední a východní Evropě. Takže nesvádějme naše nízké mzdy na „zlé Němce“. Systém současné „levné práce“ jsme si zajistili sami. Zvali jsme do země firmy, jimž jsme poskytovali neuvěřitelně výhodné daňové úlevy (viz Hranice na Moravě). Bylo zjištěno, že takto vytvořená pracovní místa byla dotována až čtyřmi miliony korun na jedno a více. Představte si, co by se stalo, kdyby jen polovina této částky byla věnována drobným a středním podnikatelům. Úspěšná politika ekonomicky vyspělých států (Francie, Německo, Anglie) je totiž postavena na kvalitní činnosti drobných a středních podnikatelských subjektů. U nás je tomu bohužel naopak, navíc „levnou práci“ zajišťují „ cizí zaměstnavatelské agentury“ parazitující na sociální bídě našich i zahraničních dělníků. Avšak s tím soudruzi z Lidového domu dělat nic nebudou, v tomto případě mají zavřené oči. Další směšná jejich hesla jsou ZRAVÍ BEZ POPLATKŮ a DŮSTOJNÉ STÁŘÍ. Žádný zdravý člověk nepotřeboval nikdy poplatky k tomu, aby byl zdravý. A k důstojnému stáří bohužel nepřispívá pouhé (jakékoli) zvýšení důchodů. O tom, co znamená důstojné stáří, se tvůrci sociálně demokratických hesel tohoto druhu opravdově dozvědí, až budou sami v důchodu.
Zdroj: email