(Naše justice stále ve službách zločinu?)

Pražský městský soud odsoudil na tři, čtyři, a pět let vězení tři bývalé členy představenstva společnosti KEY INVESTMENS. Tito tři lidé ve známé kauze, která vypukla začátkem roku 2011, podle obžaloby způsobili 45 klientům firmy škodu 874 milionů korun, když spravovali jejich peníze při obchodování s cennými papíry. Tato zkrachovaná brokerská firma pomocí kontaktů ve vysoké politice (ODS a ČSSD) vylákala od různých klientů vysoké částky.
Například městské části Praha 6 a Praha10, ale i další česká města již několik let čekají na peníze, které svěřily podvodníkům. Nikdy je samozřejmě neuvidí. Od prvních policejních úkonů do prvního rozsudku uplynulo téměř 6 let. Až soud vyřkne pravomocný verdikt, možná se bude psát rok 2018.
Protikorupční policie případ vyšetřovala víc, než 3 roky a nakonec porodila myš. Navrhla obžalovat doslova tři šedé myšky, které ze zmizelých stamilionů neviděly ani jeden milion. Proto ani nemá cenu odsouzené osoby jmenovat. Vyšetřovatelé kauzy bohužel nešli hlouběji, ani výš. Asi jim na akademii nikdo nevykládal o známém policejním paradoxu: Půjdeš-li hlouběji, dostaneš se výš! Zřejmě k tomu nedošlo i proto, že je neřídil politikům nepohodlný plukovník Robert Šlachta. Finančníky a politiky, kteří systém dlouhá léta provozovali, před soud v této kauze už nikdo nikdy nedostane. Užívají si stamiliony, které z veřejných rozpočtů jednoduše ukradli. Tři odsouzení však po celou dobu vyšetřování mlčeli, nikoho ze svých bossů výpověďmi neohrozili. Tomu kodex zločinu říká omerta.
Kdyby kauzu od začátku vyšetřovala německá, nebo švýcarská policie, tak soud už dávno poslal na mnoho let za mříže minimálně jednoho miliardáře, dva známé lobbisty, několik bývalých ministrů a starostů, předsedy tří krajských soudů, dva soudce z vrchního soudu, pět insolvenčních správců, zhruba tolik advokátů a soudních znalců. A tresty by se nepůlily, protože byly spáchány v rámci organizovaného zločinu.
Kauza Key investments totiž zdaleka není jen o tom, že jistý finančník domluví se starostou jedné pražské radnice (později se stal ministrem) aby 400 milionů korun z veřejných peněz investoval prostřednictvím malé brokerské firmy s utajenými vlastníky v Karibiku a bez ratingu do bezcenných dluhopisů upadajících a spřízněných podniků. Případ je dokonalou ukázkou zkorumpování politiků, praní špinavých peněz, daňových úniků prostřednictvím karuselových obchodů s pohledávkami, finančních podvodů a propracovaného systému investiční mafie. A vše s mocenským krytím z nejvyšších míst.
Než tedy naivní občan Česka začne nad rozsudkem jásat, nechť si uvědomí, že důvod k oslavě má jedině zločin.                                                                                István Léko

Tak toto, lidé, je příběh z roku 2016!!!!!!!!!
Jeho hrdinové jsou

Zločinci,   miliardář,  2 lobbisté,  několik ministrů,  starostové,  předsedové krajských soudů,

Soudcové z vrchního soudu,   pět insovnenčních správců,   advokáti,    soudní znalci.

Kde to jsme? Máme za ministry a nejvyšší soudce práskané zloděje a podvodníky, kteří se kryjí před spravedlností jako mafiáni!.

Kdy to skončí? Jsme 27 let po předání moci z jedněch zločinců na druhé, a oni tolik let kradou, kradou, máme je na billboardech a volíme je!!! A říkáme, že máme svobodu a demokracii. Pche!

A když někdo řekne, že udělá pořádek, to všichni po něm jedou, a dělají na něj zákony, a jdou se radit do zahraničí, jak na něj. A chtějí kandidovat na prezidentskou funkci!

To abych vzal pistoli a střílel je, jinak nepřestanou podvádět, podvádět, a krást, a krást!
Jak v USA za prohibice.