Minulý týden se v Bruselu konal summit vedení EU! Vůdcové se sešli a zběsile pohádali takovým způsobem, že se na ničem neshodli! Dnes si povšimneme hádky o Jourovou a Maďarsko! Jourová dokázala svojí fanatickou Brusel-politikou nemožné – EU se málem tento týden rozpadla. Několik států nejprve vítězoslavně požadovalo potrestání Maďarska za proti-imigrantskou politiku, ochranu křesťanských hodnot a rodiny! 

Jenže při hádce francouzský prezident Macron nalil všem účastníkům sklenku čistého vína, když řekl :

 Maďaři budou brzy čistými plátci do pokladny EU! Nemůžeme je vyhodit! A nemůžeme je ani potrestat odebráním dotací (chce Jourová), protože, když nám odmítnou platit, nemáme jim z čeho vracet. Jakmile Macron pravdou o tom, kdo komu v EU platí, všem zchladil hlavu, bylo po této části hádky!

Všem je tedy po tomto summitu EU jasné, co předpověděl český ekonom Lukáš Kovanda od roku 2022 bude Česko čistým přispěvatelem daní do pokladny EU (víc dáme než dostaneme, a to už i oficiálně). Brzy se k Česku připojí Maďarsko, Polsko a Slovensko. Jak Macron přiznal pravdu – Italové, Španělé, Portugalci a Belgičané ztichli. Asi chápete proč! A stejně jako Macron změnili strany!

Macron původně podporoval potrestání Maďarska. Hádka to jinak byla hustá! Holandský premiér Marc Rutte v ní řekl: Musíme donutit Maďary, aby před námi padli na kolena a splnili naše požadavky! Victor Orbán kontroval: Maďar padne na kolena jenom když vzdává úctu Bohu, své vlasti, anebo, když žádá svou milou o ruku!

Oba výroky zveřejněné na Orbánově FB).

A po hádce je vymalováno. Západ si konečně uvědomil, že ne země V4 jsou závislé na západu a potřebují jeho pomoc. Ale, že země západu EU potřebují pomoc od zemí V4!

A kdo chce pomoc, musí o ni žádat. EU nebude Titanic, kde v 1. třídě Západ tancuje, ve 2. třídě jih se veze a ve 3. třídě zamčeni v podpalubí Slované a Maďaři pracují do úmoru! Budou volby. Politici by měli odpovědět na otázku, proč máme cestovat v EU 3. třídou, poslouchat a platit. Buď bude EU loď společná pro všechny, a nebo musíme udělat, to čeho se Macron bojí, a co udělali nedávno Švýcaři v referendu – vypovědět dohody! 

Pokud se EU nechce změnit, potom nám nezbývá, než parafrázovat Orbánova slova – Budeme klečet pouze před vlastí, Bohem a milovanou ženou!