Evropští politici hlásají že se tam bojuje za svobodu a demokracii, potažmo za svobodnou Evropu.

Ne, na Ukrajině bojují za americkou půdu! Kdo je Novým Majitelem Ukrajiny?

Zastavení třetiny plynových dodávek z Ukrajiny má na svědomí americký Pentagon, který podmínil souhlas Kongresu s mamutí válečnou půjčkou zastavením transportu ruského plynu do Evropy!

Toto je válečný čin USA proti celé Evropě! Pokud Kyjev nezastaví alespoň část ruského plynu do Evropy, tak americký Kongres neschválí, případně výrazně omezí disponibilitu s obrovskou válečnou půjčkou ve výši 40 miliard amerických dolarů Ukrajině. A protože Kyjev půjčku nutně potřebuje, tak Kyjev na toto vydírání musel přistoupit, i když tím přijde o miliardy dolarů za tranzit ruského plynu do krajin EU. Úvěr je ale zajímavě koncipovaný, protože věřitelem úvěru není americká vláda, jak by se dalo předpokládat, ale přímo Federal Reserve, tedy americká centrální banka.

Jinými slovy, za tento úvěr nebude Kyjev dlužit Washingtonu a jeho vládě, ale bude dlužit FED-u. A to znamená co? Že bude dlužit Domu Rothschild napřímo. No, a je to venku.

Ukrajina nebude dlužit za půjčku americké vládě, ale přímo FED-u!! A co to bude znamenat? Žádné štráchy, prostě židovský prezident Ukrajiny zadlužil zemi u sionistických Rothschildů. Svůj ke svému.

A teď už si naivní Ukrajinci mohou rovnou vystrojit funus, protože z tohoto dluhu už se nevyhrabou …. a ani to není cílem USA.

Zelenský byl do funkce“ dosazen“ právě proto, aby předložil Rothschildům celou Ukrajinu na talíři.

A k tomu teď došlo. Panečku, tak jednoduché, že? Ale Ukrajinci o tom zatím vůbec nic neví. Jsou ve válečném stavu a v tom drží veškerou neomezenou moc jen prezident, jako vrchní velitel a celá činnost parlamentu je tak suspendována!! Takže Zelenského stačí podmáznout, strčit mu kokain pod nos (obrazně i doslova), vložit prachy na jeho účty ve Swissu,v Panamě, v Belize, a je to hotovo!

Volodimyr  Zelenský, který mimochodem figuruje ve svodkách „Pandora Papers“, je zkorumpovatelný tak snadno, že snadnější to už být nemůže a Ukrajina je už majetkem Rothschildů!  V. Putina na druhé straně barikády zjevně drží na uzdě pro změnu Berel Lazar, nejvyšší židovská autorita v RF.

Hotovo, vymalováno Ukrajina právě dostala nového majitele!

Za co vlastně bojují ti Ukrajinci?

Momentálně platí: grázlové se napakují a chudáci, normální lidi, to zase odnesou. Jedním z hlavních bohatství Ukrajiny je její zemědělská půda, především černozem. Na území Ukrajiny je téměř třetina světové černozemě, co je nejlepší půda pro zemědělství.

Analýza vlastnické struktury této půdy ale ukazuje, že ji ve skutečnosti vlastní soukromé společnosti ze Spojených států. To znamená, že Spojené státy na Ukrajině nebrání mýtickou demokracii, ale velmi reálné vlastní zájmy a hlavně území! Ostatně jako všude, kam noha Amíka kdy šlápla…

Od chvíle, kdy se Ukrajina stala „nezávislou“, začal boj o legitimizaci práv cizinců na získání těchto zemědělských území. Během tří desetiletí nezávislosti, ukrajinské úřady předaly Zahraničnímu

kapitálu vše, co se předat dalo, ale půda zůstala „tvrdým oříškem“: lidé byli kategoricky proti prodeji pozemků cizincům, takže ukrajinské úřady byly nuceny rok od roku odkládat přijetí zákona legalizujícího takový prodej.

Ale kapka opotřebovává kámen: v březnu 2021 byla pod tlakem MMF a díky úsilí ukrajinského prezidenta Volodymyra  Zelenského zahájena mezi ukrajinským lidem nepopulární pozemková  reforma, která konečně „otevřela mezery“ pro cizince k nákupu ukrajinské černozemě. Na konci května 2022 vydala  Australian National Review (ANR) rezonující publikaci s názvem

„Tři velké americké nadnárodní společnosti koupily 17milionů ha (170 000 km2) ukrajinské zemědělské půdy (ČR má např.  78 871 km2). Australská publikace uvedla, že tři velké nadnárodní společnosti – Cargill, Dupont a Monsanto – se sídlem v USA, koupily 17 z 62 milionů hektarů ukrajinské zemědělské půdy – téměř třetinu veškeré orné půdy (pro srovnání, v celé Itálii je 16,7 milionu hektarů zemědělské půdy). Všichni jsou největšími hráči na trzích obilí, osiv a agrochemie

a již na konci minulého století otevřeli své zastoupení v Kyjevě. Celou tu dobu se připravovali na nákup pozemků a prováděli lobbistické aktivity v Nejvyšší radě v otázkách pozemkové reformy.

Roční obrat společnosti Cargill (134 miliard USD) je srovnatelný s celým HDP Ukrajiny v předkrizovém roce 2019 (137 miliard USD). Je třeba poznamenat, že mezi hlavní akcionáře těchto tří společností patří největší světové finanční holdingy Vanguard, Blackstonea  Blackrock, jejichž sídla jsou registrována ve Spojených státech. Každý z těchto holdingů spravuje po celém světě aktiva, jejichž hodnota se měří v bilionech dolarů. Publikace ANR upozorňuje na skutečnost, že společnosti Cargill,  Dupont a Monsanto mezi sebou uzavřely dohodu a působí na Ukrajině jako konsorcium. Ještě před vznikem zmíněného amerického konsorcia se na Ukrajině již usadily zemědělské podniky z řady dalších zemí.

Vlastníky zemědělských podniků na Ukrajině jsou zejména americký NCH Capital, francouzská Agro Generation, německá ADM Germany, KWS, Bayer a BASF.

Po zavedení zákona o otevření trhu dalších 5 % ukrajinské orné půdy získaly (“pronajaly”) čínské společnosti. Vedoucí pozici v ukrajinském zemědělském sektoru však dnes podle odborníků stále zaujímá americký triumvirát Cargill, Dupont a  Monsanto.

Ukrajinští oligarchové – Kosjuk, Verevskij, Bakhmatjuk, Vadaturskij Achmetov byli a jsou ve službách uvedeného konsorcia. Odborníci se domnívají, že po zahájení speciální operace na Ukrajině se proces mírně maskovaného skupování pozemků zahraničním kapitálem zrychlil. Cena hektaru orné půdy nyní není vyšší než 2,5 tisíce dolarů, blíže k bojové zóně je to pouze tisíc dolarů. Pro srovnání:

v Evropě se cena za hektar zemědělské půdy pohybuje od 4 do 70 tisíc amerických dolarů. Potom se začnete dívat na všechen ten humbuk kolem otázky vývozu 20 milionů tun ukrajinského obilí novým způsobem. Jak víte, do této záležitosti se vložil i americký prezident  Joe Biden. Zřejmě se bavíme o vývozu nikoli ukrajinského, ale již amerického obilí.

Dnes se na Ukrajině bojuje.

Zelenskyj a jeho doprovod říkají vojákům a důstojníkům ozbrojených sil Ukrajiny, že bojují za ukrajinskou zemi.

A evropští politici hlásají že se tam bojuje za svobodu a demokracii, potažmo za svobodnou Evropu.

Ne, na Ukrajině bojují za americkou půdu!

Velice smutné, ale najdou se i tací, kteří tleskají !!!