Dolar, pyšnící se honosným názvem rezervní světová měna, je čím dál více přirovnáván k virtuální finanční pyramidě, která dosáhla svého vrcholu. Rusko a Čína spolu s dalšími zeměmi (Brazílie, Indie a Jižní Afrika) ve společenství BRICS pochopili, že se blíží jeho neodvratný pád a mají v plánu vytvořit novou rozvojovou banku rezervního fondu, jelikož nehodlají tuto podvodnou zlodějnu dále s Amerikou provozovat.

Čína a Rusko spojily své úsilí ve snaze zbavit se bezcenného dolaru, jehož prostřednictvím předlužené USA vykořisťují celý svět. Dluh USA vůči HDP již vystoupal na hranici 110%. Americký akciový index vzrostl za tři roky o 75%, ale americká ekonomika stále skomírá. Spekulace na burzách a akciích trvale rostou, ale firmám a hlavně lidem se lépe nevede, a to je zřejmý signál skutečnosti, že Amerika neustálým tiskem nekrytých peněz, a nafouknutou bublinou ve formě růstu cenných papírů, svůj ekonomický problém zcela jistě vyřešit nedokáže.

Rusko se na blížící kolaps dolaru už nyní připravuje poměrně masivním prodejem amerických dluhopisů. Stejné kroky zahájila i Čína a lze očekávat, že se k tomuto trendu brzy připojí i další jmenované země, neboť nebudou ochotny nést tíhu ztráty upadajícího dolaru.

Stále častěji se ze strany ekonomických autorit ozývají názory spekulující dokonce i o tom, že se všemocné USA pokusí vyřešit problémy s dluhy a přehřátou ekonomikou historicky osvědčeným způsobem, a to válečným konfliktem. A pokud se ohlédneme do minulosti, je to právě Amerika, která svojí vojenskou agresivitou, opírající se o vykonstruovaná tvrzení, drtí postupně jeden stát za druhým.

Nad čím ale zůstává rozum stát, je mediální masáž cílená proti Rusku a především proti Putinovi, která nebere v potaz stále častější a zřetelnější informace o nevýhodných smlouvách těžařských amerických společností s Ukrajinou, které se chystají vysát nerostné bohatství z už tak chudé země. Nikdo nemluví o destruktivních cílech USA zaměřených na politickou destabilizaci a následnou instalaci loutkové vlády, tak, jak se jim to podařilo v Iráku, Afghánistánu, nebo Libyi. Všechny tyto země Amerika zplundrovala a odstranila každého, kdo stál v cestě jejím bezohledným ekonomickým cílům, bez ohledu na obrovské ztráty na životech vojáků, civilistů, děti nevyjímaje.

Nedělám si žádné iluze o Rusku a Putinovi, neboť se jedná o mocenskou strukturu, která, když jí to bude umožněno, svoji moc bez ohledů uplatní (historie je toho důkazem). Nicméně to, co se odehrává ze strany USA a potažmo i EU směrem k Ukrajině, je další nechutná a ostudná hra s válkou, která vede vždy k chudobě, nikdy k prosperitě. Opět se řinčí zbraněmi, stejně jako v dobách komunistické totality a politici se v médiích předhání čím dále tvrdšími sankcemi vůči Rusku. Jak je vidět, zbrojařská mašinérie si vždy dokáže nalézt nástroje k rozpoutání válečných konfliktů, v nichž se nashromážděný arzenál zbraní jednoduše spotřebuje. A to je, bohužel, také jeden z hlavních cílů občanského konfliktu. Nejsou to ideály ani ideologie, je to prachsprostá propaganda cílená na spotřebu zbrojního arzenálu s následnou ekonomickou a politickou okupací napadeného národa.

Strategie provokací s cílem zatáhnout do konfliktu co nejvíce zemí

Sestřelené civilní letadlo s příslušníky celé řady národností na palubě je ukázkou toho, kam je vojenská mašinérie schopna zajít při snaze rozpoutat válku. Protestní nóty poškozených zemí jen přilijí olej do zažehnutého ohně a je jen otázkou času, kdy obviňované Rusko, které se zatím drží zpět, spustí odvetná protiopatření. Anexe proruského Krymu může být jen začátkem. Západ svými sankcemi předvádí poslední záchvěvy své nadřazenosti nad zbytkem světa, který ale definitivně odmítá západocentrizmus a hodlá si jít svojí vlastní nezávislou ekonomickou cestou.

Je třeba si připomenout, že Kaddáfí připravoval seskupení arabských zemí do nové struktury s cílem vymanit se z područí dolaru a ejhle, najednou přišlo arabské jaro a občanská válka, která totálně zpustošila tuto ekonomicky prosperující zemi (a nejen ji) a definitivně pohřbila nepohodlný projekt, který by mohl otřást dolarem a zbavit ho jeho nekompromisní nadvlády. Putin připravuje ražbu zlatého rublu jako alternativu světové měny, a máme tu z čista jasna Majdan na Ukrajině, který zemi rozdělil na proruskou a proevropskou, čímž došlo k rozpoutání nechutné občanské války. Scénář amerických jestřábů je vždy stejný. Zažehnout občanské nepokoje, svrhnout vládu a dosadit figurky, za jejichž pomoci vyplundruje národní nerostné bohatství napadené země.

Hrozící dolarový kolaps

Odvetou za sankce proti Rusku padají v ruské dumě návrhy na zákaz dolarových kont na území Ruska, což má představovat ochranu ruských občanů před finanční pyramidou. Putin nařídil ražbu zlatého rublu s tím, že nakupovat ruské energetické zdroje bude možné jedině směnou za zlatý rubl. Stručně řečeno, veškeré energie se budou obchodovat ve zlatě. O to samé usiluje i Čína, která na zajištění juanu zlatem již delší dobu pracuje. Amerika ani Evropa si v budoucnu za svoje natištěné (ničím nepodložené) papírky od Rusů, Číňanů a dalších zemí už nic nekoupí. A tak se není čemu divit, že Amerika vyrazila s další sankcí zakázat kupovat ruský plyn a ropu. Trochu úsměvné, ne?

Bohužel podobně na tom bude i ČR, neboť velká část našeho zlatého pokladu je ve vlastnictví Němců a Američanů. My naopak vlastníme jejich dluhové úpisy. Geniální to tah našich politických hlupáků. Vyměnit zlato za potištěné papíry se jen tak někomu nepovede.

A tak si závěrem položme otázku, co zbude Americe a potažmo i EU pokud se plány Ruska, Číny a dalších zemí naplní. Odpověď nechám na každém z vás, jen doplním: Vliv zbrojařských koncernů je na obou stranách barikády, jejich představitelé nenávidí mír a jejich zástupci rozhodně nebudou navrhovat tupým politikům jiná řešení, než ta radikální. Tedy s využitím vojenské síly.

Petr Havlíček

Článek lze libovolně šířit internetem.