Pravda, kterou se v médiích nedozvíte. Za smrt utonulého syrského chlapečka ze známé fotografie může jeho otec! Rodina žila v bezpečí
Media celého světa jsou zaplavena fotografiemi utonulého syrského chlapečka. Nejsou rozostřené, byť jde o dítě. Zřejmě proto, aby ty fotografie měly ten „správný“ dopad na veřejnost. A novináři u fotografií tak trochu lžou.
V našich internetových mediích se objevilo plno článků a komentářů, vinících naši „evropskou společnost“ ze smrti dvou syrských chlapců a jejich matky. Články, obviňující naši společnost z nenávisti vůči migrantům. Články, líčící zoufalý útěk syrské rodiny z válkou zmítané Kobaně v Syrii. A hned dvě češky v Blesku „on-line“ vylíčily hrůzy, které se v Kobani dějí…. Jenže, jsou to všechno buď lži, nebo polopravdy. Ale novinářům to nevadí, protože psát pravdu se nenosí a nevyplácí.
Ta syrská rodina neutíkala z Kobaně, ale od roku 2012 žila v Turecku, kde ji podporovala sestra otce rodiny, která žije dlouhodobě v Kanadě. Rodiny pořádala z Turecka o azyl v Kanadě a její žádost byla zamítnuta. Rodina měla v Turecku pronajatý byt, otec měl práci a navíc rodinu podporovala jeho sestra. Před tragedií se pokusili dvakrát neúspěšně dostat z Turecka do Evropy. Nikdo z rodiny neuměl plavat. Matka dětí, která spolu s nimi utonula, se sestře svého manžela svěřila, že se další cesty bojí, protože nikdo neumí plavat.
https://www.youtube.com/watch?v=rfKYeM-bXzs&feature=player_embedded

Otec rodiny ale rozhodl za ně a nařídil, že se pojede. Své sestře se svěřil, že chce do Evropy, protože prý v Turecku rodina nemá odpovídající podmínky a on chce do Evropy, protože potřebuje nové zuby. Ale media dál chrlí lži o tom, že za toto neštěstí, jichž se všude po světě denně dějí bohužel stovky, nese odpovědnost Evropa a její politici. Inu, když jde o propagandu, tak co bychom si nezalhali že? Ono se pak panu Junkerovi bude lépe prosazovat rozmístění dalších 120 000 uprchlíků po celé Evropě. A kdo je nepřijme, tomu Brusel přiškrtí penězovody dotací.
Je mi těch utonulých dětí a jejich matky líto, ale neutíkali před válkou, jen prostě jejich otec potřeboval nové zuby. Měl nataženou ruku, chterá chtěla štědrou sociální podporu Západu, neutíkal před válkou, ale za penězi. On nese odpovědnost za jejich smrt, nikdo jiný.