Upravený přestupkový řád pro důchodce pokud je termín platnosti lékařského posudku propadlý
Posílám všem přestupkový řád a máme se na co těšit………tato vláda dělá skutečně vše pro občany.Posílám všem důchodcům-řidičům upozornění na povinné lékařské prohlídky povinné pro seniory, řidiče motorových vozidel. Většině nám je známo, že prohlídky jsou povinné při dovršení věku 65 let,dále 68 let a potom každé dva roky. Chci však upozornit na nebezpečí hrozící při přestupku zjištěného policií – pokud je termín platnosti lékařského posudku propadlý.
Tento přestupek není možno vyřešit domluvou, blokovou pokutou, neuděluje se ani bodové hodnocení.Při zjištění však není možno pokračovat v jízdě a přestupek se předává do správního řízení. Tresty udělené ve správním řízení jsou – pokuta ve výši 5 000 až 10 000 Kč,- odebrání řidičského průkazu na dobu 6 měsíců až 1 rok.
Po uplynutí polovice doby odebrání ŘP je možno žádat o prominutí trestu. Při žádosti o vrácení ŘP je nutný lékařský posudek ne starší 30 dnů a řidič musí projít psychotestem. Cena psychotestu akreditovaným dopravným psychologem je v rozmezí 1 500 až 4 000 Kč. Takže bacha na termíny platnosti , ty sankce jsou taxativní ,takže vás vytáhnou z auta, pokuta nad 5000,- Kč a na min. 6 měsíců odebraný ŘP. Chtějí se zbavit starých řidičů a takovou prasárnu dali do zákona. Hlavně, že se můžou prohánět po silnicích zfetovaní, ožralí, bez řidičáku, několikrát honění bez výsledku a za naše peníze.