Milí milionoví přátelé,
vítáme do rodiny neuvěřitelných 50 000 nových signatářů, kteří přibyli od posledního newsletteru! Je nás už 310 000! A přišel čas to teprve pořádně roztočit. Zatímco na demonstraci na podporu hnutí ANO se sešlo v sobotu celkem 40 lidí, vyzvat Babiše k demisi přišlo v sobotu na Staromák asi 30 000! Někteří se už nevešli. Ve chvíli, kdy dorazilo na místo čelo průvodu, byl konec průvodu ještě na Malé straně. Články a fotky z naší akce obletěli svět. O protestech proti Babišovi a o jeho průšvizích psala i BBC a mnoho předních německých deníků. Babiš řekl, že ho demonstrace posilují, což znamená jediné: bojí se jich. Můžou mu totiž opravdu hodně uškodit. A konečně – atmosféra byla úžasná! Jen se podívejte na závěrečnou hymnu – cítíte tu naději?

Není ale čas plácat se po zádech.
Naopak teď přišel čas pořádně zabrat. V pátek se Sněmovna pokusí vyslovit nedůvěru Babišově vládě. Vyzýváme Vás všechny, abyste coby občané vyslovili Babišově vládě nedůvěru sami za sebe také a udělali v příštích pár dnech SEDM PRAKTICKÝCH VĚCÍ:

1) Sežeňte další dva podpisy. Už stačí jen dva od každého z Vás a bude nás skoro milion. Oslovte prosím své rodiče a prarodiče. Studenti, oslovte své spolužáky. Pracující, oslovte své spolupracovníky. Všichni – oslovte své přátele a své sousedy. Odvážní, oslovte třeba i lidi na ulici. Získejte dva podpisy a příště nás přijde na náměstí 3x tolik! Každý hlas se počítá, každý hlas mění atmosféru v zemi, každý hlas aktivizuje jednoho člověka, který se jasně vyjádří a řekne své NE. Stačí podepsat na www.milionchvilek.cz.

2) Přijďte na pochod za důvěry_hodnou vládu. Praha, pátek 23. 11. Vycházíme v 18:00 z Hradčanského náměstí, půjdeme přes Malostranské náměstí (kolem Sněmovny) přes Národní třídu na Staroměstské náměstí. Zde začne ve 20:00 krátká demonstrace, na níž řekneme nahlas: DEMISI! NEDŮVĚRU! Pozvěte přátele na pochod osobně a mailem (stačí přeposlat tento). Vezměte si s sebou anglické a německé transparenty. A také klasickou baterku a zrcátko. Máme připravené malé světelné překvapení. 😉 Tentokrát bohužel nestihneme zorganizovat akce po celé ČR. Pokud můžete, přijeďte do Prahy třeba vlakem. Pokud ne, v pátek všem pošleme odkaz na živý přenos z akce, takže půjde sledovat i z domova.

3) Přihlašte se na událost pochodu, pozvěte co nejvíc přátel a sdílejte dál. Tohle teď potřebujeme naprosto kriticky. Jsme totiž na Facebooku pod těžkým útokem (nejspíš botů, hackerů a trollů), kvůli čemuž prakticky nemůžeme propagovat příspěvky a máme problém i některé příspěvky zveřejňovat. Je to pro nás opravdu velký problém. Prosím, pomozte nám. Řešit se to dá jenom tím, že teď alespoň po dobu tří dnů budete naše příspěvky poctivě sdílet. Jinak se k lidem prostě nedostanou. Když nás chtějí zastavit, obraťme to v naši sílu. Událost zde. Díky moc!

4) Demise na Facebooku. Vytiskněte si (ZDE) nebo si sami vyrobte bílou A4 s jednoduchým nápisem: #DEMISI! a s odkazem na petici www.milionchvilek. Publikujte svou fotku s hashtagem #DEMISI! na svých sociálních sítích a vložte ji prosím také do této události, kde fotek shromáždíme pár tisíc. Nastavte si fotku s žádostí #DEMISI! jako profilovou. Musíme svůj tlak stupňovat! Pokud nemáte Facebook, ale chcete se zapojit, pošlete nám fotku mailem, my ji zveřejníme.

5) Pozvěte přátele, ať se stanou fanoušky naší stránky (návod zde). Pokud každý z Vás získá půl přítele, budeme mít víc lajků než Babiš. Čím víc lajků, tím větší dosah důležitých informací. Také se můžete přidat do naší skupiny. Pojďme Babišův profi PR tým společně převálcovat!

6) Vylepte letáky. Rozneste či vylepte letáky A4 s odkazem na petici za odstoupení Babiše. Pražáci mohou navíc vylepit pozvánky A4 či A6 na páteční pochod. A pokud máte, noste placku! Pokud nemáte, časem se na Vás dostane. Objednáváme dalších 20 000 placek 😉

7) Napište poslancům! Tohle je moc důležité. Napište poslancům mail vlastními slovy, proč by měli vyslovit vládě nedůvěru. Zejména ČSSD má poslední šanci se zachránit. A i v hnutí ANO už toho mají někteří možná dost. Poslance lze kontaktovat přes tuto velmi užitečnou stránku http://napistejim.cz/ – nebo si najděte kontakt v naší tabulce.

Přátelé, tentokrát toho po vás chceme víc. Nic z toho ale není tak těžké. A pokud se přidáte, bude výsledný efekt obrovský! Je nás 310 000! Můžeme opět naplnit Staromák, zaplavit sociální sítě i světová média. Naše síla každý den roste. Nehledě na to, jestli Babišova vláda v pátek padne či nepadne, tohle je investice do budoucnosti, která se neztratí. Tohle má smysl. Babišovi se to začíná rozpadat. Naše požadavky budou trvat. A pokud sáhne do policie, justice, médií nebo na Ústavu, vyjdeme do ulic. Teď zachovejme klidnou hlavu a nepanikařme. To on je v defenzivě, ne my. Vyšetřování běží, soudy zatím fungují, novináři pracují, Evropská unie řeší Babišův střet zájmů, ostuda narůstá, voliči odchází. Žádejme důsledně rychlé vyšetření jeho kauzy, trvejme na nutnosti odstoupení trestně stíhaného premiéra a pokračujme v jasném vyjadřování svých názorů. Mluvme s lidmi, choďme na demonstrace, vyjadřujme se na sítích. Ono se to nasčítá.

Možná tam Babiš ještě nějakou dobu vydrží. Ale jeho konec se blíží. Zvedá se síla, které žádný oligarcha nemůže dlouhodobě čelit. Hlasování o důvěře není konec, to je teprve začátek. Pokud nebudeme ve svém úsilí přelétaví jako malé děti, pokud nerezignujeme, ale vytrváme, pokud to celé nenecháme jen tak a vydržíme dělat pravidelně malé věci pár měsíců či let, dočkáme se časem nejen Babišova konce, ale také diametrálně odlišného výsledku voleb. Dlouhodobou proměnu naší společnosti za nás nikdo neudělá. Je to na nás všech. Pojďme tedy teď pořádně zabrat. Jestliže totiž Babiš prohlásil, že nikdy nikdy nikdy neodstoupí, pojďme mu teď svým nadějným úsilím vzkázat:

Pane Babiši, chceme Vám jenom říct, že nikdy boj za svobodu a demokracii nevzdáme. Nikdy. Tak si to zapamatujte.

Mikuláš Minář
Milion chvilek pro demokracii