Kdo všechno je korupčník? Odpovídám:
Kdo bere, kdo dává, i kdo mlčí za svůj plat.
Jak to, že máte tak ubohé zpravodajství? Republika je v dluhové pasti a spěje nezadržitelně k bankrotu, a vy novináři o ničem podstatném neinformujete! Vy to zamlčujete! To přece má každý občan právo vědět.
Vy jistě víte, že státní dluh je nesplatitelný a škrty vše jen zhoršují. Hospodářství, které má být zdrojem pro splácení, by muselo znásobit svou výkonnost, aby umožnilo splacení. Snaží se o to někdo? Vždyť ono upadá. A za dveřmi je těžká krize automobilového průmyslu. To je nejméně polovina naší ekonomiky. Jak to může skončit? A vy nás uspáváte.
Když listuji po jednotlivých tématech ve zpravodajské nabídce Novinek, ve všech tématech máte stejné prkotiny. Nám stačí jedna – dvě  zprávy o norském střelci a podobných událostech. Proč o tom mluvíte týdny? Společnost má jiné starosti. Co bude, až si důchodové a jiné fondy vezmou věřitelé našeho státu, až si rozeberou všechen státní majetek? Zprávy, které cpete do všech rubrik jsou jenom vata k vyplňování místa. Vysvětlujte, co bude znamenat státní krach.  Vždyť se řítíme do katastrofy a je klid jak na Titaniku. A to už je v boku díra! Půldruhabilionová, jeden celý roční státní rozpočet! A mnohamiliardové úroky každý rok nadto.
Jak se vyvíjejí korupční kauzy? Kolik bilionů bylo už rozkradeno? Dělejte rozhovory s těmi různými miliardáři, co měli před pár lety holý zadek a teď zajímají švýcarskou policii, jak – například – jakýsi pražský zastupitel přišel ke 2 miliardám a šesti stům milionům. Vysvětlete národu, že tyto peníze jsou nejen ukradené. Jsou též vyvedené z ekonomiky, kde by mohly znamenat práci pro desítky i stovky lidí. Zjistěte, kolik z těchto „poctivě vydělaných“ peněz, jak to uznala naše vládní garnitura, zaplatil na dani z příjmu. Vyšetřete, kdo způsobil, že Švýcaři od něj museli dát ruce pryč a informujte! O desítkách a stovkách takových příběhů.
Vysvětlujte, že u korupčních výběrových řízení nejde jen o ty desítky a stovky rozkradených procent, které taky odešly z ekonomiky bůhví kam, ale že korupcí získaná zakázka bude vždy odfláknutá, a nebude žádná kontrola kvality. „Nažral ses taky, tak drž hubu“, řekne dodavatel zadavateli. Proto se nové silnice a dálnice hned opravují. To není téma pro vás, páni novináři?
Vláda se staví do role bojovníka proti korupci,  ale jenom ji kryje, a sama v ní jede, a vy, hlídací psi demokracie ani neštěknete.
Proč se zvyšují daně a tím i ceny, když právě to, spolu s mizernými výdělky, je příčinou, že nám nefunguje ekonomika? Proč se zavírají závody a nové nevznikají? Vy přece musíte vědět, že kromě půl milionu nezaměstnaných máme ještě dalšího půl milionu schovaných v administrativě, v tlupách podomních obchodníků, zbytečně vysokých stavech lidí pojišťoven, poradců fondů, atd.
Ti, když přestanou pracovat, nic se nestane, jen napálení občané si ušetří na větší krajíc chleba. Ale pánbůh s nimi, stát je nemá čím živit. Jde o skrytou, čirou nezaměstnanost. Máme tedy ve skutečnosti 20% nezaměstnanosti a vláda je „v pohodě“. Kdy budou dobyty zpět rozkradené biliony? Pamatujete si ještě, že p. Grulich při nuceném odchodu z funkce ministra vnitra prohlásil, že v privatizaci se rozkradlo 23 bilionů korun? Proč to nepřipomínáte? Proč netlačíte na vyšetření a vymáhání?
Když vláda stále reformami a zadlužováním státu omezuje životní úroveň lidí na desítky let dopředu, jste tu od toho, abyste dokázali, že je to jenom způsob, jak z občanů vytřískat peníze, které státu odtékají rozkrádáním jak voda z koše. Abyste bili na poplach, že bude jen hůř a hůř, dokud to stádo zkorumpovaných vládních, komunálních, justičních a dalších činitelů nebude vyhnáno „sviňským krokem ze sýpky na louky“, potažmo, jak vy rádi říkáte, do kriminálů.
Jak to, že zloději miliard státních peněz jsou hájeni a drženi ve vysokých funkcích a drze se šklebí v televizi jako nejvyšší činitelé vládní politické strany a chudáka, i solventního a vámi neinformovaného občana i s malým dluhem, může exekutor třeba i dohnat k sebevraždě a napakovat se jeho majetkem? Proč v takových záležitostech nepožadujete vysvětlení od vládních činitelů?
Proč neútočíte na činitele, aby takovéto neomalené tvrdosti zákonů a vyhlášek ošetřili? Ano, sem tam je nějaká reportáž o takto sprostě okradených občanech, ale to je méně, než nic. Ale je to zneužitelné! Kritik režimu může být vykázán mezi bezdomovce a nebude brán jako pronásledovaný! Protože třeba ani nevěděl, že má dluh 150 Kč! Poučte se článkem pana Okamury na www.pozitivnisvet.cz. Proč to nepřetisknete,  nedoplníte a nerozšíříte?
Slyším informační ticho kolem pana Michálka, vyhozeného z práce za pokus, zdá se mi, že marný, o záchranu půl miliardy korun ze SFŽP, které měly být předisponovány do ODS, zatímco pachatel pokusu má důvěru předsedy vlády, ODS. To informační ticho je nepříjemné, a tak vy, páni činovníci informačního průmyslu, mi je rušíte od rána do večera v rozhlase písničkami, které byste si mohli nechat. Jed to jenom analogie dávného rušení Svobodné Evropy.
Jak to, že držíte huby, a sami se dobrovolně cenzurujete, když jste monopolními novináři a občan nemá právo v novinách uveřejnit kritiku? Proč místo opravdového zpravodajství o neudržitelném stavu politiky, vlády, hospodářství, morálky a všeho, na co se podíváte, nám pouštíte ty ohrané písničky? Ve většině vysílacího času!  Holá prsa a zadky „VIP“v rádiu nelze, tak hrajete. Kdo se potřebuje „v pohodě“ drogovat rockem, ten si naladí soukromé stanice. Vy máte povinnost informovat, ne ohlušovat a oblbovat.
Noviny a časopisy plníte rozesmátými ksichtíčky, nahotinami a vymyšlenými jalovinami, aby jen rostl náklad. Náklad je starost podnikatele. Je Vaším profesním selháním, a hlavně strachem o výplaty, že z tisku se stává sprostý bulvár. To je výchova čtenáře k nevkusu a hulvátství, když mu podstrkujete nahé modelky a herečky, staráte se o jejich implantáty, bříška, rozvody a drahé kabelky. Jak si vůbec dovolujete takové pokleslosti? Vaší vinou nám roste mládež, kterou nic nezajímá, než pop, rock, a koncerty na rozbahněných loukách. To, co děláte, vyhovuje jenom zrádným politikům a mafiánům, ti nepotřebují informovanost mas. Oni si informace z první ruky vyměňují v kasínech a na golfu.
Otravujete lidi profesionálním tzv. sportem, jako byste z nás chtěli udělat stáda výtržníků na stadionech. „Pohoda!“ „Kdo neskáče, není Čech.“ Jestli se někdo o fotbalovou a hokejovou ligu zajímá, jestli někdo nutně musí vědět, kdo v které minutě vstřelil gól, tak je to většinou člověk „vychovaný“ vaším „zpravodajstvím“.
Omezujete se jen na přijímání peněz za služby protivníkovi. Proč? Proč jste většinu občanů hodili přes palubu? Nedojde vám, že se tím stáváte levně prodejnými? Vy si neplníte ani občanské povinnosti, natož novinářské.
Občan je totiž povinen vládnout, je to v ústavě! Veďte ho k tomu a buďte příkladem. Nedochází vám, že odměnou za tyto „služby“ budete mít vyhazov od veřejnosti, až se bez vaší pomoci zbaví tohoto Augiášova chlíva?
Překvapí vás, když vás novináře označíme za korupčníky? Vy jste nám ukradli sdělovací prostředky a my je musíme dál platit. Vy jste vojáci na frontě a necháte nepřítele řádit, jak se mu zachce. Kdybyste se jeden měsíc za neposlušnost RRTV nechali vyhazovat z práce, byl by korupčnický režim poražen. Není pro vás omluvy.
Vždyť vy za svůj měsíční plat stojíte na straně lži!!! Necháte se korumpovat svými platy. Lépe řečeno služným.      
Veřejnost zvítězí i bez Vás, ale to už bude pozdě. Pro veřejnost i pro Vás. Nikdo se nebude smát.  Vzpamatujte se!
 

Stanislav Vrbík, Zlín