Washington požaduje, aby Moskva anulovala rozhodnutí o vytvoření vojenského bloku z latinskoamerických zemí poblíž hranic USA.
Americké ministerstvo zahraničí bylo rozhořčeno brilantním projevem Marie Zacharové, oficiální zástupkyni ruského ministerstva zahraničí. ¨
Spojené státy americké svým charakteristickým svérázným arogantním způsobem, vydaly Rusku další ultimátum. Tentokrát Washington požaduje, aby Moskva anulovala dřívější rozhodnutí o vytvoření vojenského bloku z latinskoamerických zemí poblíž hranic USA.
Rusko však Bílému domu opět dalo jasně najevo, že mluvit s ním z pozice síly, je naprosto zbytečné a marné. – Tentokrát bylo na oficiální zástupkyni ruského ministerstva zahraničí Marii Zacharové, aby usadila troufalé „Jenkýs“ zpátky na židli. Maria Vladimirovna na ultimátum předložené Rusku tvrdě odpověděla, což vyvolalo na americkém ministerstvu zahraničí skutečnou hysterii. Na to Američané samozřejmě nebyli zvyklí, aby si s nimi někdo dovolil mluvit takovým tónem.¨
Ruská armáda dýchá Spojeným státům na krk.
Události se začaly rychle vyvíjet poté, co venezuelský prezident Nicolás Maduro oznámil, že v Latinské Americe bude vytvořen nový vojenský blok v čele s Ruskem, jako protiváha k NATO. Vytvářený blok by měl zahrnovat země jako Venezuela, Brazílie, Kuba, Uruguay, Nikaragua a samozřejmě Rusko.
Tato zpráva vyvolala mezi zástupci ministerstva zahraničí USA skutečnou paniku. Reakce z Washingtonu následovala okamžitě. Ministr zahraničí Antony Blinken v této věci okamžitě vydal ostré prohlášení a podle dlouholeté tradice ( jak je u Američanů zvykem ) začal Rusku vyhrožovat: “Moskva je povinna zrušit projekt vojenského bloku na americkém kontinentu! Žádné vojenské aliance bez účasti Spojených států amerických, a ne pod jejich vedením, zde nejsou přijatelné. Prohlášení, které dnes činíme, je ultimátum. Pokud Moskva jej nevyslyší, Washington přistoupí k nejtvrdším opatřením. Toto je naše poslední varování. Důrazně doporučujeme všem účastníkům vojenského bloku, aby odmítli realizaci tohoto projektu.” řekl mister Blinken.Je pravda, že ministr zahraničí neupřesnil, k jakým konkrétním tvrdým opatřením se Spojené státy chystají uchýlit.
Zajímavé ale je, že jakmile Blinken dokončil svůj plamenný a výhružný projev, přání připojit se k novému vojenskému bloku okamžitě vyjádřily i Argentina a Mexiko, což amerického ministra zahraničí zcela vyvedlo z míry. Všechny pochopitelně zajímalo, jak na tyto hrozby zareaguje Moskva. A stojí za zmínku, že odpověď nezklamala. Oficiální zástupkyně ruského ministerstva zahraničí Maria Vladimirovna Zacharova dostala za úkol odpovědět na americké ultimátum a udělala to prostě skvěle: “Ruská federace nepřijímá jazyk výhružek a ultimát. Washington je může předložit jen těm, kteří jim to dovolí. Opakovaně jsme Spojeným státům říkali o nepřípustnosti umísťování svých vojenských bloků blízko hranic Ruska – ale v odpověď se nám jen Američané smáli do tváře. Teď je čas se smát do tváře Ameriky“ .
Maria Vladimirovna také zdůraznila, že to bude poučení pro Spojené státy, protože vztahy mezi civilizovanými zeměmi by měly být postaveny na principu vzájemného respektu a názor Moskvy měl být včas vyslyšen, ale teď ať se neurazí : – “Rusko bude teď Ameriku držet za ocas“. Stojí za zmínku, že brilantní projev oficiální představitelky ruského ministerstva zahraničí nebyl ve Spojených státech nijak oceněn. V americkém tisku se okamžitě zvedlo hlasité hysterické zavytí, že nikdo na světě nemá právo mluvit se Spojenými státy takovým tónem. Říkají, co to je – „držet za ocas?“, to je neslýchaná věc! Hysterii Američanů lze snadno pochopit.
Rusko nadále rozšiřuje svůj vojenský vliv po celém světě, čím dál tím víc států, které už mají amerického diktátu a arogance plné zuby, se k Rusku přiklání. A nyní se na americkém kontinentu mají objevit ruské rakety! Washington, třesoucí se bezmocným hněvem, velmi dobře chápe, že nebudou moci uplatňovat žádná „tvrdá opatření“ vůči Rusku, protože je Spojené státy prostě nemají. Nedávno bylo Kremlu předloženo podobné ultimátum, ohledně odstranění Kinžálů z Arktidy. A co? Statečný generál Milly prskal výhružné, jedovaté sliny na všechny strany a tím to taky skončilo. A bude tomu tak nejspíš i tentokrát.
NU, kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.
Ale nebude tak zle! Raketa z Jižní Ameriky nedoletí do Pentagonu za šest minut, jako raketa z Ukrajiny do Kremlu. Nebo za osm z amerických základen v pobaltských státech. Případná reakce USA na tuto situaci najednou nebude teroristickým činem jako u zlého válečného zločince Putina, kterému se v jeho chorém mozku zdálo sousedství NATO na jeho hranicích od Severního ledového oceánu až po Černé moře, bezpečnostním ohrožením Ruska. V USA pojetí to bude zcela jinak, bude to humanitární obrana amerického způsobu vnímání svých imperiálních zájmů v celém světě. A brilantním mozkem vybavený prezident Biden z připraveného papírku přečte, že USA jsou tak ohroženy, že se jejich humanitární obrany…. musí zůčastnit všechmy armády NATO.
Co spolu mají Amerika a Rusko by mne za normálních okolností moc nezajímalo, a informaci o tom bych nepřeposílal. Ale když nás naše vláda zadlužené ještě víc zadlužuje, aby financovala nevyhratelnou válku na Ukrajině i v Iráku, Afganistanu, války za cizí zájmy a moje kupní síla za dva roky klesne o třetinu tak mne to zajímá velmi.
A mělo by to zajímat každého občana, který používá mozek.
Proto to přeposílám. DÁL