Nenápadný, skromně vyhlížející, ale velmi bohatý, s brejličkami na špičce nosu. Svým nevšedním, ale zcela lidským, projevem nedávno dokázal, že se již nemůže dívat na současnou politickou a ekonomickou neschopnost a úpadek morálních hodnot.

Co může přimět člověka s miliardovými majetky, kterému může být zcela jedno, co se na politické scéně děje, k tak zásadnímu rozhodnutí, že riskuje, že se na jeho majetek a hlavu sesype mafiánskokmotrovská banda a bude ho chtít ekonomicky, ale možná i fyzicky, umlčet? Jak to, že si Andrej Babiš nekoupí letadlo a neodletí na Bahamy nebo do Toskánska po vzoru našich politickoekonomických loupežníků a neužívá si tam v teplíčku vydělaných peněz? K jeho výstižnému a pravdivému pojmenování současného stavu společnosti se v mediích jistě objeví mnoho kritických komentářů, co se ale Babišovi upřít rozhodně nedá, je jeho statečnost a odhodlání změnit současný stav.

Z hlediska nestranného pohledu se jedná o zcela zásadní přelom, kdy člověk, který je představitelem jednoho z nejúspěšnějších ekonomických subjektů v ČR a který přináší našemu státu a tisícům jeho zaměstnancům prosperitu, pojmenuje pravdivě rozrůstající se bahno v politických řadách, a tím zažehne naději českému lidu, že nejsou všichni jen mlčící stádo ovcí, ale že jsou mezi námi i lidé stateční a nebojí se postavit současnému marasmu.

Před mnoha léty Václav Klaus prohlásil: „Kéž by bylo více takových, jako je Viktor Kožený.“ Dodnes nám pan prezident nevysvětlil, jak to myslel a co si na Koženém tolik cenil.

Já se také odvážím říct, že naše země potřebuje více takových, jako je Andrej Babiš.
A říkám to proto, že ho považuji za statečného a hlavně úspěšného muže, který naši zemi přináší obrovskou přidanou hodnotu.

Petr Havlíček
www.pozitivnisvet.cz

PRO ZÁJEMCE- PODROBNÝ ŽIVOTOPIS ANDREJE BABIŠE K NAHLÉDNUTÍ  ZDE