Moje reakce pod článkem v komentáři na iDnes

„Pane prezidente, Ukrajina může obnovit své hranice v původních kótách pouze, pokud na to má sílu. Definicí státu je schopnost obhájit svou státnost, národnost, hranice. Ukrajina to zatím dokázala pouze s masivní podporou celého západního světa a v podstatě s masivní výzbrojí NATO. V tuto chvíli tam umírají vojáci obou stran, matky postrádají své syny a děti ztrácejí své otce. Na obou stranách. Jenom morální zrůda může trvat na hypotetickém vítězství v okamžiku, kdy čtyřnásobně silnější útočník nemůže být poražen. Samozřejmě, že jediným řešením je okamžité jednání o míru.

Měl jste mé sympatie, ale styďte se. 100 000 lidí na Václavském náměstí v pokoji a s laskavostí vůči České republice dávalo najevo svůj názor. Vy je znevažujete. Byly tam osobnosti, inteligentní a moudré, které vyzývaly k dialogu. A k zastavení protilidového chování naší vlády. Vaše reakce je na úrovni předlistopadových komunistů a Miloše Zemana. Jste svéprávná osobnost, nebo dosazená loutka? To je ta změna, ve kterou jsme věřili?

Dejte si práci a podívejte se na 3 hod. toho záznamu. Uvidíte občany České republiky. Kterých jste prezidentem. Nebo je pro vás víc jeden hlupák, možná nastrčený, který měl na batohu proruské symboly? A podivná bojůvka, která údajně zaútočilo na ukrajinskou vlajku, protizákonně umístěnou na Národním muzeu, bez adekvátního umístění českých vlajek a symbolů?

Zdraví vás Igor Chaun, režisér a tiskový mluvčí studentů z roku 1989.“

idnes.cz:
Lidé, kteří tam přišli, chtějí bořit, řekl Pavel o demonstraci z Václaváku