V souvislosti se stávkou v Německu se nejen farmáři vyjadřovali, že jim nejde jen o zastavení finančních pohrom, jež jim připravila vlastní vláda, ale i celkovou změnu politiky včetně té zahraniční.
Proto si spolková vláda dala udělat průzkum veřejného mínění, aby zjistila, jak je na tom s podporou celkového směřování Německa a jeho pozicí v EU
Z výsledků průzkumu byla německá vláda doslova v šoku. Proto dala ihned výsledky průzkumu, který visel na internetu jen několik hodin, odstranit!
Z průzkumu vyplynulo, že 73 % Němců nesouhlasí se současnou zahraniční politikou Německa. Požadují vystoupení Německa z EU a nahrazení EU novým systémem spolupráce rovnoprávných a suverénních zemí, bez otrocké podřízenosti USA. Zastavení nesmyslných likvidačních ideologických projektů jako je Green deal. Obnovení podpory domácí ekonomiky, včetně rozvoje jaderné energetiky.
Okamžité zastavení dodávek zbraní a peněz na Ukrajinu, mimo humanitární pomoci. Okamžité zahájení diplomatických jednání, s cílem zastavit válku na Ukrajině a obnovit dobré vztahy s Ruskou federací. Zastavení přílivu migrantů a repatriaci nelegálně příchozích migrantů zpět do zemí odkud přišli. Přehodnotit zapojení Německa v NATO s cílem odvrátil zatahování Německa do válečných konfliktů. Z tohoto výsledku musí nutně současné vedení Německa bolet hlava, protože to naopak chce přitvrdit v ekošílenství a připravuje přímou vojenskou konfrontaci s Ruskou federací v Pobaltí.
Za takový výsledek nebudou pochváleni ani od Velkého protektora. „ Evropská unie musí zemřít, aby mohla přežít Evropa,“ ozývalo se z řad demonstrujících.