Cenzura čehokoli je nástroj diktatury, která si usurpuje moc nad druhými. Je to znásilňování příjmu informací a názorů lidí s cílem omezit pravdu.

 

Znemožnit občanovi přístup k informacím je zločinem proti demokracii. Demokratické principy spočívají na vzájemném dialogu a názorové konfrontaci, třeba i protichůdných argumentů. Pokud stát začne cokoli cenzurovat místo toho, aby např. lživou informaci argumentačně vyvrátil, je to známka diktatury. Jedná se o hrubé porušení Ústavy, která zaručuje neomezený přístup k informacím. Kdepak máme Ústavní soud? Jak to, že nekoná a nesjedná nápravu demokracie napadené establishmentem ve vztahu k zablokování nepohodlných informačních serverů a ke stížnostem obyvatelstva na jednostranné cenzurované informace v mainstreamových médiích? Je to vážnější, než si myslíte. Pokud přestávají fungovat ústavní instituce, tedy pilíře naší demokracie a svobody slova, se vší pravděpodobností budou následovat občanské nepokoje a protesty proti vládě, které budou eskalovat.

 

Političtí nýmandi

Je mi úzko z toho, když slyším naše politiky, jak agresivní rétorikou podporují eskalaci válečného konfliktu na Ukrajině a je jim jedno, kolik lidí ve válce zahynulo a ještě zahyne. Hlavně, když se Slovani mydlí hlava nehlava. Za všechno může RUS. Opravdu? Kdopak dlouhé roky nasí-al ruského medvěda zákazem ruštiny, upalováním Rusů, rozšiřováním hranic NATO, oproti falešným slibům, až na hranice Ruska, financováním laboratoří na vývoj zakázaných chemických bojových látek na Ukrajině a plánováním vojenských základen namířených na Rusko.

Trvalo vám to poměrně dlouho, než se podařilo ruského medvěda vyhnat z brlohu a teď, když se vám to povedlo, ukazujete na Rusa, jaký je to agresor.

 

Kdo je vinen

Válku na Ukrajině nerozpoutal ukrajinský ani ruský lid, ten válku zcela jistě nechce, na vině jsou politici ovládaní chamtivostí a lačností po moci a penězích, které jim tečou přes zbrojařské koncerny, těžařské a obchodní společnosti, kteří jediní nohou na válce vydělat. Jedná se o totální selhání politické slušnosti a diplomacie na všech stranách konfliktu.

V zájmu Čechů rozhodně není nechat se hloupým politickým establishmentem zavléct do válečného konfliktu mezi USA a RUSKEM. Neměli bychom zapomínat na mnichovskou zradu, která s plnou nahotou ukázala realitu politických zájmů mocností, které ČR rozhodně nezahrnují a nikdy nebudou. Naše země by se měla dát spíše švýcarskou cestou rozumu a prosperity, tedy cestou neutrality. Pokud se tak nestane, připravte se na důsledky, které povedou v lepším případě k energetické a potravinové bídě v důsledku sankcí, které míří také na nás, v té horší variantě, k totální válečné a poválečné ekonomické destrukci, která nás, v důsledku chování naší proradné a neschopné politické reprezentace, nemine. Sankce jsou zbraní, kterou se střílíme do vlastního kolene. V jejich důsledku zemře více lidí než v nesmyslné válce, kterou militantní miliardářská zbrojařská mašinérie zosnovala.

Důsledky válečného svinstva ve formě vzájemných sankcí přijdou rychle a bez varování. První, co na Evropu udeří, bude neřízená inflace, která zničí vaše úspory a vyšroubuje úrokové sazby do takové výše, že vám hypotéka zlomí vaz. Důchod vám nepostačí ani na jídlo, natož na nájem. Firmy z důvodu neúnosných nákladů a chybějících zdrojů a materiálu zavřou krám a vy zůstanete bez příjmu na dlažbě. Nastane kolaps národních ekonomik, a to je asi cíl, ke kterému jsme již, s hloupou agresivní politikou našeho establishmentu podporující válku, směle nakročili.

 

Petr Havlíček

Hlasatel pozitivně negativních zpráv.