George Egely, maďarský vědec, s pomocí mikrovlnné trouby předvedl dvěma stům nevěřících diváků princip studené fúze, která může lidstvu přinést energetickou svobodu.

Je pátek, čtyři hodiny odpoledne a já sedím v sále Holešovského výstaviště spolu s dalšími cca dvěma sty návštěvníky a s napětím čekám, co přinese přednáška o přelomové technologii, která je údajně schopna vyvinout 30 x více energie, než je do ní vloženo.

Před námi se prostírá velké podium, na kterém ale nikdo není. Na jeho okraji je „jen tak“ umístěna mikrovlnka. Když se na podiu objeví půvabná moderátorka a ohlásí přednášku pana Georgie Egelyho z Maďarska o studené fúzi, všichni upřou zrak na podium s velkým očekáváním. Nikdo ale nepřichází. V tom se pod podiem objeví nenápadný človíček s krabicí pod paží, mikrovlnku poponese o kousek dopředu, aby na ni bylo lépe vidět, vyndá si pár věcí z papírové krabice a je jasné, že podium dnes zůstane prázdné. Sedím ve čtvrté řadě a se zaujetím si prohlížím asi šedesátiletého muže s přívětivou tváří. Když si po chvíli příprav vezme podávaný mikrofon a svým zastřeným, mírně chraplavým a rozvážným hlasem pozdraví obecenstvo, je zřejmé, že před námi stojí důvěryhodný člověk, který se chce s námi nezištně podělit o své poznatky. Říká: „To, co vám dnes chci ukázat, jsem neobjevil já, ale mnoho vědců již dávno přede mnou. Já jsem jen tyto zapomenuté objevy znovu vyhledal a seskládal je do celku, který může prospět celé naší civilizaci. Nehodlám tuto technologii nijak patentovat a chci, aby se přirozenou cestou rozšířila a začala sloužit lidem.“

Pokusím se zkráceně popsat princip funkce, kterou pan Egely fyzicky odprezentoval a za doprovodu několika videonahrávek podrobně popsal.
Vzal obyčejný uhelný prach, přidal kousek grafitové tuhy z pentilky, vložil ji do středu křemíkové trubice a na nehořlavé podložce je dal do mikrovlnky. Po zapnutí se objevila plazmatická záře, provázená proměnlivou zvukovou frekvencí. Při provádění pokusu vyzval obecenstvo, ať alespoň někteří přistoupí blíže, aby mohli lépe pozorovat probíhající studenou jadernou fúzi. Po vypnutí mikrovlnky pomocí magnetu dokázal, že uhlík prošel nízkoenergetickou transmutací a přeměnil se na magnetický materiál obsahující mimo jiné i železo. Nemá smysl zde podrobně líčit proces, který pan Egely po dobu své asi dvouhodinové poutavé přednášky popisoval, vše je dostupné na http://www.volneenergie.cz/ s možným překladem do češtiny. Více také na www.greentechinfo.eu v angličtině.

To podstatné, co jsem si z této prezentace mohl odnést, je fakt, že proces, který nám byl představen, ať už je postaven na jakýchkoli fyzikálních či chemických procesech, je proces, který generuje téměř zadarmo obrovské množství energie, která může v budoucnu posloužit lidstvu k podpoře a udržitelnosti čistoty naší planety a zmírnit průběh její současné probíhající devastace. Jde o čistý nenáročný zdroj energie, jenž by umožnil lidstvu nebývalý rozvoj a stabilitu ve všech oblastech lidského žití. Jen doufám a věřím, že se pan Egely nestane další obětí nenasytných energetických korporací, kterým se dařilo a daří tyto nové technologie účinně celá staletí potlačovat.

Životopis George Egelyho: http://www.volneenergie.cz/aktualne-ezoterika-dr-egely/dr-george-egely-zivotopis/

Petr Havlíček
www.pozitivnisvet.cz