B-)Víte, co je paradox?
Že naši umělci, když se chtějí zviditelnit a zabírá je televize, vykřikují, že není problém vzít si pár tisíc migrantů a živit je… Teď když pár dní nehrají, neuživí ani sebe a vyhrožují, že umřou hladem.
B-)OSN:
Během devíti let války se po celé Sýrii podle OSN narodilo přes 4,8 milionů dětí….

B-)Čínský prezident Si:
„Epidemie byla „testem“ systému a kapacit řízení“, pochvaluje si. Má proč.

B-)USA mění své priority:
==Americké ministerstvo spravedlnosti ruší žalobu proti ruské „trolí farmě“, která prý mělas ovlivňovat americké prezidentské volby v roce 2016… stalo se tak poté, co se firma u amerického soudu začala domáhat důkazů…
==Obří manévry NATO Defender Europe 2020: Mělo se účastnit 30 000 amerických vojáků, aby zadržovali Rusko v jeho rozpínavosti….. američtí vojáci, kteří už do Evropy dorazili, se budou vracet zpátky, a lodě mířící do Evropy se obracejí rovnou na moři… a ruší se i velké americké vojenské manévry v Africe nazvané African Lion…
Dodávám: Chtěla bych býti muškou a a dozvědět se, kdo si v USA uvědomil, jak jsou trapní….
B-)Tohle je ta mapka koronaviru ve světě, kterou někteří hledáte:
https://www.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6
Dodávám: Pořád říkají v tv , že Írán a Čína falšují čísla…. to je možné, ale já upozorňují na hroutíci se Itálii, jejíž číslo nakažených – 20 980 je tam již tři dny a nehýbe se….toho si nikdo nevšímá, protože „patříme na Západ“
B-)Státnická rada ukrajinského Zelenského:
Spočívá v tom, aby lidi zůstali doma a dělali něco s demografickou křivkou….
B-)Sana:
Syrská armáda si s protureckými džihádisty v provincii Aleppo vyměnila zajatce…Jo, a proturečtí džihádisté v Tal Abjádu na severu Sýrie začali demonstrovat, protože jim z Turecka přestal chodit žold.
B-)Sýrie:
první společná rusko-turecká hlídka na dálnici M4 v Idlíbu skončila předčasně … oblast kolem dálnice kontrolují džihádistické skupiny, které nahnaly místní civilisty hlídkám do cesty…
B-)Koronavirus ve světě:
==USA nehodlají rušit sankce, které zakazují dovoz léků a zdravotních potřeb do Íránu, neboť šíření epidemii koronaviru považují za vhodný nátlakový nástroj…Irák si proto chce formálně stěžovat u OSN na porušování své svrchovanosti….
==Británie, která v zásadě nechává koronavirus volně běžet společností, avšak nelení a vytváří speciální úřad, který bude bojovat proti „šíření ruských dezinformací“ týkajících se britského „boje“ proti epidemii…
==papež František vyrazil v neděli do vylidněných římských ulic, aby se pomodlil ve dvou kostelích… nejprve zašel do baziliky Santa Maria Maggiore a potom ještě do kostela Sv.Marcela, aby se pomodlil před křížem, který byl použit při procesí v roce 1522, kdy Řím postihla epidemie moru…

B-)Zuzana Majerová Zahradníková, Trikolóra:
ve svém novém příspěvku na Facebooku reagovala na zprávu o tom, že PPF daruje Česku 120 tun zdravotnických pomůcek.: „Je smutné, když namísto sjednocení a vzájemné pomoci v době, kdy se zachraňují životy a zdraví našich lidí, některé politické strany nedělají nic jiného než politikaření a okopávání kotníků. Inu, jak se říká ,podle skutků poznáte je‘…“
Kellner na schůzce s Babišem řekl, že potřebné zdravotnické pomůcky koupila PPF v Číně a ve Španělsku prostřednictvím dceřiné společnosti Home Credit. Podle tiskové zprávy jde o 1,8 milionu chirurgických masek, 1,7 milionu respirátorů N95 a dalších výrobků, včetně několika desítek tisíc testovacích sad.

B-)Z.Voda:
Právě na ČT: Evropská komise prý chce 5 tis. migrantů z řeckých ostrovů vrátit domů a na cestu každému dá 2000 €! Očekávat od blbců něco jiného než blbý nápad nemá smysl. Takže od teďka si budou migranti jezdit pro své výpalné 2000 €,protože blbej,kdo dává,a blbější,kdo nebere!

B-)IvanDavid – příspěvek – informace z řecké hranice:
https://pbs.twimg.com/media/ETO8CRJWkAAmi4q?format=jpg&name=900×900

B-)Le Figaro, I.Rioufol:
Evropská unie nebyla schopna vyvinout společnou politiku, která by se vypořádala se třemi novými krizemi, které ji ohrožují – epidemiologická, migrační a ekonomická.
Země Evropy stále více uzavírají své hranice a vybírají svá vlastní řešení, zdůrazňuje autor. Podle jeho názoru současná situace jasně prokázala slabost myšlenky globalizace a potřebu vrátit hranice, národy a státní suverenitu jednotlivých zemí. Koronavirus a migranti ukázali šílenost globalizace!

B-)VKml:
Poté, co skončí epidemie, navrhnu v Parlamentu, aby se poslanci na celý rok zřekli platů…

B-)Václav Kovalčík, Zlín:
Zaprodané a prohnilé režimy států Evropské unie totiž způsobily kalamitní stav přijímáním migrantů a tolerováním jejich kriminality. Například se „nedávno“ v Itálii změnila vláda z proti-imigračního proudu na proud pro-imigrační! Do toho nám ještě vyhrožuje Turecko posíláním migrantů do Evropy, čímž je ohroženo zdraví a existence původních evropských obyvatel.
Pokud tady máme NATO, tak by si Severoatlantická aliance měla pozvat turecký stát na kárný kobereček, aby učinil nápravu, jenže členské státy uvedeného pochybného paktu nemají k tomu vůbec odvahu!
Státy, které brojí proti vlastním lidem, doplácejí na svou zhoubnou politiku, neboť USA se nelíbí ekonomická konkurence.

B-)Paulczyňski:
Myslíte, že když EU zakázala cizincům vstup do schengenského prostoru, že se to vztahuje i na Migráčky?

B-)Česká novinárka Tereza Spencerová
píše o tom, že americký prezident Donald Trump sa vraj má pokúšať nalákať nemeckých vedcov z renomovaných laboratórií CureVac, ktorí pracujú na vývoji vakcíny proti koronavírusu, aby pracovali pre nich, pre Američanov.

B-)Paul Craig Roberts:
Existují vědecké studie dokazující účinnou léčbu koronaviru, jak ji dnes uplatňují v Číně. Používanými léky jsou chlorochin (C 18 H26 CIN3), a hydrochlorochin (HCQ).
Uvedené vědecké studie poukazují na slibné antivirové působení jak hydrochlorochinu, tak chlorochinu.
Číńané oba tyto léky již při léčení svých pacientů začali používat a měli bychom je v tom co nejpohotověji následovat. Původně byly antivirové účinky obou léků zaznamenány v Evropě v době infekce SARS, ale pak se na ně zapomnělo. Francouzský prof. Raoult se spolupracovníky však měli dobrý nápad, když Číňanům účinky obou léků připomněli – a ti naštěstí dobře míněnou radou nepohrdli.
Na rozdíl od vakcín a drahých nových antivirových léků jsou chlorochin i hydrochlorochin bezpečné, odzkoušené, jsou pohotově k dispozici, a v dění, kterého jsme dnes svědky, by mohly sehrát roli hráče, který změní průběh hry.

B-)Jiří Vyvadil:
==Česko mělo s Čínou priviligované vztahy, strategické partnerství. Vybudoval ho prezident Zeman. Ale nyní přišli idioti typu Hřiba, který vypověděl strategickou spolupráci Prahy s Pekingem, či Vystrčila, který chce navštívit Tchaj-wan a k vůli textu dopisu čínského velvyslance, který se mu zdá hrubý, požaduje jeho odvolání.Že opozice, která chce odstranit premiéra i prezidenta se stavěla proti strategickému parnertství Česka s Čínou člověk těžko může pochopit, ale budiž. Plácají o lidských právech a my obyčejní lidé postrádáme, že ignorují lidskoprávní zvěrstva, kterých se dopouštěl Západ všude, kam vkročil.
Neexistuje žádná jiná západní země, za kterou se naši představitelé prohlašují, která by byť náznakem zpochybňovala politiku jedné Číny. Jen náš Hřib, Piráti a Kalousek. Mimochodem, je to osa, kterou svého času prosadily USA ve snaze vytvořit protiváhu Sovětskému svazu.
==Mám jediné přání. Jestli ty roušky z Číny přijdou, tak Vystrčil s Hřibem a navíc celá politická Praha, nesmí dostat ani jednu. Ať si je opatří, kde chtějí.

B-)Tohle vypadá na vítězství soutěže Idiot týdne:
Jan Tuna (to je ten z televize, opsáno z jeho Tw):
Nezlobte se na mne, prosím, ale nedá mi to. Ještě čeští vlastenci v čele s Okamurou trvají na zákazu zahalování na veřejnosti? Jen abych věděl. Někde už vědí dlouho, jak se chránit (následuje fotka krásné manekýny v hidžábu)
Dodávám: Oni ho z Novy vyhodili, já si ho pamatuju, jak vždycky cpal pozůstalým to obličeje mikroform s idiotskou otázkou typu: „Jak se cítíte, když vám umřelo jediné dítě?“ a podobně. Zcela mimořádný vůl. Ale on vždycky míchal hrušky s jablky….

B-)Soukromě:
Tak jsem si přečetla český tisk a shrnuji, že eurohujeři tvrdí, že EU proti koronaviru nic nedělá, protože má málo pravomocí…. Co to znamená, je mi jasné, musíme se semknout , otevřít hranice a převést všechny pravomoci na EU. Jinak ten moloch nebude spokojený.

B-)A teď něco na zvracení od Pornojandy:
Jakub Janda: „Prezident České republiky není jen vlastizrádce pracující pro Rusko a pro Čínu, ale také sračka, co se v době největší národní krize za generace někde schovává. Ale možná je to tak lepší, nikdo na ty jeho kecy a lži není zvědavý,“ podotkl zástupce spolku Evropské hodnoty Jakub Janda.

B-)VKml.:
Podle předsedy hnutí Trikolóra Václav Klause mladšího je Evropská unie v kómatu. Žvatlání a výzvy bruselských eurokratů už nikdo nebere vážně: “Každý vidí, že tváří v tvář hrozbě nedělali nic. Že veškerá zodpovědnost leží na národních vládách, které se chovají zcela národně – Češi chrání Čechy, Poláci Poláky … EU je v kómatu – nedovolme nějaké zombie zmrtvýchvstání,“ dodal.
Nemám rád pana ministra vnitra Jana Hamáčka, ale tentokrát u mne zabodoval a vede si dobře. Palec nahoru. Nehodil do toho všeho vidle, ale naopak. O víkendu na Twitteru uvedl, že má nasmlouvanou dodávku 1,1 milionů respirátorů i 5 milionů respirátorů z Číny.
Dodávám: Ano pane Jakube Jando, konečně si račte všimnout, že vámi tolik nenáviděná Čína se dokázala o své obyvatele postarat a dokáže pomoci prakticky celému světu. Co dokázala EU a vaše Evropské hodnoty, kromě kritizování, žvanění a rozsévání nenávisti?
Mnozí lidé jsou v šoku, ale jak komentuje pan Zbořil: „Šok, nešok, je to tak a vojensky organizované akce jsou v případech mimořádných situací nejefektivnější.“

B-)Voice:
Belgická ministryně zdravotnictví Maggie De Block je také státní tajemnicí pro azyl a migraci. Podle zprávy od SCEPTR De Block zadala pro migrační centrum objednávku na ochranné roušky ve výši 30.000 euro.
Současně De Block a virolog Marc Van Ranst říkali Belgičanům v televizních rozhovorech, aby nepropadali panice, protože pouhé mytí rukou stačí, aby se zabránilo infekci koronaviry.
V neděli oznámila Belgie téměř 1 100 potvrzených případů infekce koronavirem a belgický zdravotnický personál trpí nedostatkem masek.
Skutečnost, že Belgie myslela na bezpečnost migrantů dříve než na vlastní občany, je ironická, zejména proto, že, jak nedávno zdůraznil maďarský premiér Viktor Orbán, imigrace je to, co přivedlo koronavirus do Evropy na prvním místě.

B-)Lucie Bílá
se rozhodla bojovat s nedostatkem roušek. Využila k tomu i svůj um, neb je vyučená švadlena. A tak zasedla k šicímu stroji. „Pak, že se mi nebude má profese švadlenky hodit… Chystám balík roušek do kladenské nemocnice…“ poznamenala. …… Co Jan Hrušínský?

B-)

B-)Něco z ranní kávičky T.S.:
→ EU přiznává blížící se recesi a ve snaze alespoň trochu uklidnit své členy, kteří už beztak jedou „každý za sebe“, se rozhoupala k uzavření hranic schengenu, a to na 30 dní… ale alespoň vnitřní pohyb zboží, když ne lidí, by měl být zachován, vzkazuje… své vnější hranice (z těch velkých) zavírají také Rusko nebo Kanada, ale i spousta dalších zemí, „válku“ koronaviru vyhlásila Francie, která vysílá do ulic 100 tisíc policistů… Johnsonova sázka na „imunitu stáda“ očividně nevychází, a tak i Británie zavírá veřejné prostory, za velké peníze hledá v soukromém sektoru osm tisíc urgentních lůžek a vyzývá koncerny Ford a Rolls Royce, aby rychle začaly vyrábět plicní ventilátory… honem honem… Rakušané stojí fronty u bankomatů… Itálie už oznámila, že znovu „znárodní“ krachující leteckou společnost Alitalia… Filipíny jako první na světě zastavily svou burzu… WHO předpovídá růst koronavirových úmrtí v Evropě a vzkazuje „Testujte! Testujte! Testujte!“… ale Čím? Čím? Čím? …mimochodem, Slovensko už mělo na Ukrajině domluvený nákup dvou milionů roušek, ale pak přišli Němci a přeplatili je… aneb evropská solidarita… zatímco běloruský Lukašenko navrhuje bojovat proti koronaviru mytím rukou, horkou saunou a vodkou (nebo taky pobytem v přírodě a jízdou na traktoru), v Dánsku nový zákon povoluje očkovat lidi proti koronaviru i násilím…
→ koronavirus potápí americké trhy, počty nezaměstnaných prudce rostou, banka Goldman Sachs své klienty varovala, že se koronavirem nakazí „až polovina Američanů“… Bílý dům přiznává, že epidemii nemá pod kontrolou, a že může trvat do července nebo srpna… KFC mezitím stahuje svůj reklamní slogan o dobrotách, po nichž si budete „prsty olizovat“…
→ americký ministr zahraničí Pompeo vysvětlil vládě v Bagdádu, která chce vyhnat americké jednotky ze země, aby je naopak na svém území bránila před šíitskými milicemi, jinak prý USA budou útočit „v sebeobraně“… čili, namísto odsunu další válka… fascinující… po sérii raketových útoků na své základny americká armáda nicméně odsouvá vojáky z těch menších a zatím je soustředí na těch větších a lépe bráněných… Američané opouštějí základny u syrských hranic a v kurdských oblastech… mimochodem, USA ukazují na Británii, že při náletech proti Daeši v Iráku a Sýrii její letadla zabíjela i civilisty… a „my muzikanti“… aneb transatlantická solidarita…