Před týdnem jsme se v rozhlase dozvěděli, že ve Švýcarsku je těch miliard podstatně více. S napětím a očekáváním jsem se usadil u televize a vyčkával nové informace o tom, kde a v čem že nás to zase naši političtí mafiáni okradli, a ono nic. Média a zpravodajci zřejmě takovou banalitu, že máme ve Švýcarsku další slušnou sumičku miliard, nepovažují za nic tak zajímavého, aby to sdělili českému národu.

Až v pořadu pana Krause se tato informace objevila, a to v jeho průvodním vtipném a pichlavém komentáři. A zase je ticho po pěšině. Uběhl týden a média ani nešpitla. Že by to tentokrát už nebyla jen velká ryba, ale pořádná velryba?
Pokud vezmeme v úvahu, že naše média skočí vždy po všem, co přitáhne pozornost občanů a zvedne jejich sledovanost, je to dosti velká záhada.

A tak nezbývá než si položit otázku: Proč média mlčí? Že by se v této kauze „vezlo“ tolik gaunerů, kteří dokážou umlčet i všechna média? To by v tom případě ale do celé věci musela být namočena i veřejnoprávní televize, kterou si všichni platíme.

Pokud se toto potvrdí, tak vám, český národe, přeji bohatého Ježíška a šťastný nový rok, protože se máme opravdu na co těšit…

Petr Havlíček