Tak tohle je opravdu obří skandál ! ! ! V prvním komentáři k tomuto příspěvku naleznete link na debatu v americkém Kongresu, kde zastupitel za stát Florida Matt Gaetz totálně umlátil argumenty amerického ministra obrany Lloyda Austina ohledně nespolehlivosti F-35.
Z celé americké flotily jich je bojeschopných pouze 29% ! ! ! !
Nadto se snižuje jejich spolehlivost, a tudíž se plánuje zkrácení jejich životnosti. Kongresman Gaetz nazval letoun F-35 dokonce slovem „100 million dollars paperweight“, tedy „těžítko za 100 milionů dolarů“. Což má pro nás hned dvě zásadní konotace:
1) F-35 je fakticky nebojeschopný šrot
2) pokud dle amerického ministra obrany stojí jedna F-35 cca 100 milionů dolarů, což je při aktuálním kurzu cca 2,3 miliardy Kč, tak jak je možné, že my kupujeme jeden kus za 6,25 miliardy Kč ? ? ? ? ! ! ! Rozdíl je asi určen pro „všimné“ ????

Koukám, že F-35 je nejoblíbenější holkou v alianci zejména pro lobbisty, kteří si na tomhle šíleném obchodu museli neskutečně namastit kapsu. Jana Černochová (ODS) reálně vyhodila vašich 150 miliard korun z okna. Tudíž si dovoluji zformulovat dvě výzvy:
1) vyzývám kteroukoliv z našich televizí či internetových portálů, aby mi umožnila duel s Janou Černochovou. Dejte lidem=čekým oVčanům a daňovým poplatníkům šanci si poslechnout naši přímou konfrontaci ! ! !
2) vyzývám Janu Černochovou k podání demise. Tenhle její skandál nemá jiné akceptovatelné východisko. Strana PRO se samozřejmě konstantně vyslovuje proti tomuto obchodu a je připravena jej v případě převzetí vládní odpovědnosti okamžitě zrušit. Pro vaši představu za tuto částku, za níž – MOŽNÁ za deset let- dostaneme 24 stíhaček, z nichž bude funkčních odhadem 8, bychom měli plně vybavenou fakultní nemocnici ve všech 14 našich krajích ! ! !

Nepřipustíme další plundrování naší země. Jste PRO ? ? ?
P.S.: Děkuji za sdílení tohoto příspěvku – ať se každý dozví, jakým způsobem hospodaří ukrajinsko-česká pětikoaliční vláda s našimi penězi.