o info: pan Minčič byl mimo jiné i 1. náměstkem MF ČR, tedy žádné ořezávátko….!!!
Fiala nebude rád: Z vlastní strany padla výzva k rezignaci. A dokonce slova o vlastizradě
Odstupte! Člen Občanské demokratické strany Jiří Minčič se v otevřeném dopise, který mají ParlamentníListy.cz k dispozici, obrací na předsedu strany a premiéra Petra Fialu a vyzývá jej k rezignaci. Pracuje podle něj „pro zájmy jiných mocností a páchá vlastizradu“: „Dodávat zbraně cizí zemi je vměšování do války a je to opět vlastizrada,“ stojí v jeho psaní. Společně s prezidentem chce podle jeho slov premiér porušovat zákony.
Chyba! Není zadaný název souboru.
Jen díky „odpudivému triku“, kterým má být podle Minčiče konspirace s Ústavním soudem, se prý Fiala dostal na vrchol výkonné moci. V dopise rozeslaném do novinových redakcí se pozastavuje i nad tím, za jakých okolností se stal také předsedou ODS.
Jako první Fialovi vyčítá lživou covidovou kampaň. „Nebylo pro mě velkým překvapením, jak Vaším prostřednictvím reagovala ODS na nepravdách a lžích založenou covidovou kampaň.
Vám totiž šlo především o vyřizování si účtů s tehdy vládnoucí garniturou. Skutečný zájem občanů Vám byl a je lhostejný. Tehdy jste poprvé ve velkém signalizoval, k čemu politickým stranám, později spojeným do koalice, takzvaní obyčejní občané slouží,“ dodává člen ODS.
Co jej však více pálí, je postoj vlády k válce na Ukrajině a zapomínání na širší kontext vývoje událostí. „Sluší se říci, že nad krokem Ruské federace (RF) vstoupit vojensky na území sousedního státu mohu vyslovit jen politování. Pokud se však někdo honosí kvalifikací politologa, je jeho profesionální povinností hodnotit tento krajní krok v souvislostech, které by si měl zjistit a sledovat.
Právě proto musím prohlásit, že jiné východisko ze situace dlouhodobě připravované a režírované USA, finalizované pomatenou eurogynekoložkou, nebylo možné.
Vzhledem k neuvěřitelné gradaci tlaku na Ruskou federaci ze strany USA (nejen posledních osm let) prostřednictvím své firmy zvané NATO jiné řešení nebylo možné. Vlastně bylo a bohužel stále je (viz závěr mého textu),“ pokračuje Minčič.
Za vrchol označil Fialova slova o tom, že Česká republika je ve válce, stejně jako vyhlašování nouzového stavu či prosazování pandemického zákona. „Kladu si otázku: Kde bere předseda vlády ČR drzost blábolit ve veřejnoprávní žvanírně veřejnoprávního žvanila o tom, že jsme ve válce. Kde bere vláda, které předsedáte, drzost vyhlašovat nouzový stav (viz argumenty pro odsouhlasení tzv. pandemického zákona) a tvrdit, že se českých občanů netýká,“ dodává Minčič.
Spolu s prezidentem Zemanem prý Fiala porušuje zákony. „Faktickým souhlasem se zavedením cenzury, veřejným vyhrožováním trestním stíháním prostřednictvím prokurátora Ivana Stříže, Lenky Bradáčové, ale hlavně vyhlášenou dohodou s prezidentem republiky (viz 03/03/2022 – osobní setkání s prezidentem Zemanem) jste potvrdil, že zákony včetně ústavy za Vaší vlády pozbyly platnosti.
Vlastně nepozbyly. Jen sdělujete, že loutky, kterými jste, se jimi budou řídit podle cizích požadavků a potřeb. Alespoň do doby, než se patřičné zákony vládnoucí skupině podaří vyhovujícím způsobem ‚modifikovat‘,“ uvádí dále.
Citoval Fialu po schůzce s prezidentem republiky: „Domluvili jsme se, že můžeme garantovat beztrestnost formou abolice prezidenta s mojí kontrasignací.“ Podmínka: beztrestnost těm, kteří se aktivně budou účastnit bojů na Ukrajině, a to na straně současné vlády Ukrajiny.
„To jste se již definitivně zbláznili? Vy prakticky vyzýváte k trestnému činu, když porušiteli zákona garantujete beztrestnost! Kam až jste ochotni zajít? Dodávat další zbraně Ukrajině, tvrdit a lhát, že občanům této tolikrát a tak těžce zkoušené země pomáháte?“ rozčiluje se Minčič.
Pro výše zmíněné nezpůsobilosti vést vládu vyzývá Fialu k rezignaci na funkci předsedy vlády. „Pane Fialo, nevím, co všechno jste musel Vy a členové vlády udělat, slíbit a možná i podepsat, aby se Vám splnil Váš sen. Nechci to vědět. Ale protože jsem přesvědčen, že nejste schopen racionálně rozhodovat, rozhodovat především ve prospěch občanů České republiky, a ne skupin současných nebo budoucích zločinců, vyzývám Vás, podejte demisi!“ vyzývá Minčič premiéra.