Prof. Milan Zelený dnes uvolnil k internetové publikaci knihu Neučte se z vlastních chyb – Pohlednice z druhého břehu

Odkaz na knihu http://milanzeleny.com/cs-CZ/stranky/1/-/0/215/neucte-se-z-vlastnich-chyb

O knize:

Kniha dokumentuje cestu od počátku 90. let, kdy byly bezohledně realizovány neurvalé experimenty kupónové privatizace, „Jediné možné cesty“, rozprodeje národního bohatství „za hotové“, „Šokové terapie“, investičních fondů, státního kapitalismu, ignorování „špinavých peněz“ a „Divokého Východu“ vůbec. Na těchto experimentech se politici učili z vlastních chyb, mnozí se dokonce i poučili a nabízejí opět své „služby“. Jsou přijímáni znovu, opětovaně a napořád. Škody, které již na kvalitě lidských životů napáchali jsou nevyčíslitelné.

 

Milan Zelený ukazuje, že nic z toho nebylo nutné, že jen stačilo podívat se kolem a poučit se od těch, kteří si již své nosy patřičně odřeli. Svět je plný takových „příkladů“.

 

Kniha zaujme už svým názvem, který odmítá staré (i nové) české moudrosti a pořekadla, mýty, klišé a postkomunistické ignorování závažných společenských a hospodářských problémů. Jeho kniha vytyčuje nový směr a nové alternativy, založené na znalostech, spolupráci a učení se z chyb druhých. Země jako Česko nemá potřebu dělat chyby: vše co dělá nebo snaží se dělat již někdo jiný ve světě zkusil, odzkoušel a otestoval. Je třeba tyto bohaté znalosti a zkušenosti okolního světa přijímat jako „dar“.