Začnu odcházejícím prezidentem: 

• Jeho intrikami provázená volba, připomínající spíše kupčení na trhu s dobytkem než volbu prezidenta, byla výsměchem celému národu. V kuloárech se mluvilo o dvou miliónech za hlas.
• Nechutná krádež protokolárního pera nás, jako národ, zostudila před celým světem. A on v klidu „prezidentoval“ dál, jako by se nic nestalo. (Moje otázka zní: Vašku, už jsi vrátil to pero?)
• Jeho rozhodnutí nepodepsat církevní restituce, ale nechat je v klidu projít parlamentem, napovídá vše o jeho negativní, alibistické a zbabělé povaze.
• Ukradnout možnost budoucímu prezidentu (těsně před jeho volbou) možnost udělení amnestie je ukázkou pravé Klausovy tváře. Co se za tímto podivuhodným tahem ale ve skutečnosti skrývá? Že by Pitr přece jenom vlastnil „Mrázkův seznam“, o kterém psal pan Kmenta? Dá se pochopit prominutí menších přečinů, ale prominout lumpárny takového rozsahu, to je pro národ hodně silná káva….

Premiér:
• Slabošský, neslaný a nemastný tvor, proměňující postupně celou vládu z důvodu odhalení korupčních praktik či neschopnosti jejích členů, došel až tak daleko, že musí, mimo jiné, poslouchat i lepou děvu, která se bez skrupulí nechá polonahá nafotit do kalendáře a posléze si dupne a dostane post ministryně obrany. Toto nově nabyté teritorium hned druhý den vyčistí tak důkladně, že si za to, chtě nechtě, vyslouží padáka sama. Nezdá se vám to všechno poněkud divné?
• Dělá ramena v Evropském parlamentu a nakonec podepíše zcela nesmyslný a pro Česko velmi nebezpečný bankovní dohled Evropskou centrální bankou, která má svoji kasu prázdnou a nyní si brousí zuby na vklady našich občanů, jimiž chce zalepit prohospodařený majetek nezodpovědných krachujících států. Tato nezodpovědnost se nám v budoucnu ještě vymstí.
• Neváhá vyplatit stotisícové prémie své blízké podřízené s odůvodněním, že dře jako kobyla (pardon, spletl jsem se, byl to kůň) a zapomíná, že normální běžný občan, který opravdu dře jako kůň celý rok, nevydělá to, co premiér velkoryse vyhodí na měsíčních prémiích své „pilné“ asistence. Pochybuji, že by byl tak štědrý, kdyby to měl platit ze svého. Na mne chování premiéra dělá dojem řízeného kašpara, který v tom lítá takzvaně ode zdi ke zdi.
• To, že ve svém proslovu v novoročním vysílání pořadu Václava Moravce nepřiznal, že jeho vláda zbabrala kde co, a že preference jeho strany klesly na minimum (a zřejmě bude ještě hůř), že nám rostou dluhy jako houby po dešti a že porušil svůj volební slib voličům ohledně nezvyšování daní je ukázkou totální ztráty sebereflexe i morální soudnosti.

Ministr financí:
• Alkoholik s talentem měnit svoje názory, taktiku a strany tak rychle, jak jen to politická situace vyžaduje, jen aby se u svého hlubokého koryta plného obroku, zvaného akcie na doručitele, co nejdéle udržel.
• Lhář a intrikán, který spravuje finance naší země a je odpovědný za obrovský podíl zadlužení a stagnace naší země, jež dosáhlo takových rozměrů, že mnoho významných osobností z řad ekonomů bije již dlouhá léta na poplach, zatím však marně…. Stačí si vzpomenout na jeho předvolební tah- složenku, kdy Kalousek hrozil občanům výši dluhu, tehdy šlo o 121 000,-Kč, dnes, po dalších 3 letech jeho ministrování, je zmíněný dluh na 165 000,-Kč. On má blaho naší země takzvaně na háku a to, co vehementně hlásá, zásadně neplní a jen chytře ohlupuje národ.
• Nestydí se zinscenovat nákladné a pochybné církevní restituce v době, kdy se ČR propadá do recese a je mu jedno, že 80% národa s tímto záměrem evidentně nesouhlasí a že tyto statky nakonec mnohdy skončí v rukách lidí, kteří s restitucemi nemají nic společného a nestydí se za to, že vše zaplatí občan z nutně navýšených daní.
• V posledním televizním rozhovoru se holedbal tím, že se mu podařilo udržet schodkový rozpočet ve výši 101 miliard. On si snad opravdu myslí, že jsme všichni v tomto státě hlupáci. Troufnu si říct, že je to člověk, který naší zemi uškodil ze všech těch všehoschopných amatérů nejvíce.

Ministr zahraničí:
• Při vší úctě ke stáří je využitelný pracovní potenciál starého pána již dávno za zenitem a jeho sebereflexe v rámci reálného zhodnocení vlastních fyzických možností již neexistuje. Do parlamentu se přece nechodí spát, ale pracovat.
• K jeho (možná trochu senilním) ctnostem se dá poznamenat, že alespoň na politiky občas, zřejmě nechtěně, něco práskne. Například to, že z ČEZu cucaly, a zřejmě i nadále cucají, prachy všechny politické strany, nebo současnou odpornou politickou korupci bývalých rebelujících poslanců ODS, která je pravým obrazem morálního úpadku současných politiků. Spícího prezidenta bychom fakt potřebovali. To by byla další celosvětová ostuda.

Ministryně obrany:
• Ta předminulá ministryně sice nepozná frajtra od generála, ale klidně podepíše vše, co jí Kalousek našeptá do ouška a ještě mu k tomu zazpívá. Jsem zvědav, jak bude zpívat při výslechu předražené kauzy letounů CASA na policii.
• Co se týká osmidenní kariéry poslední ministryně, to je hodně silný a nefalšovaný výsměch všem voličům. A opět osoba, navíc bez jakéhokoli politického mandátu, která o armádě neví vůbec nic a proto pro jistotu, hned na začátek své vojevůdcovské kariéry, vyhodí právě ty, kteří o armádě, na rozdíl od ní, alespoň něco ví. A nebo je to spíše tak, že tito lidé toho ví tolik, že prostě vyhozeni být nemohou?
• Peak ve své podstatě drží vládu pod krkem, neboť nebýt její nikým nevolené pidistrany, vláda by tu už zřejmě nebyla. Co nastane v následujících dnech, na to jsem opravdu velice zvědav. Této dámě se nedá dle mého názoru věřit ani pozdravení.
• Zdá se, že má sedm životů stejně jako kočka, jelikož ministr Besser za nepřiznaný majetek „vyletěl“ z vlády hned druhý den, zatímco Peak z toho samého průšvihu vyšla zcela bez škrábnutí. No řekněte, není to podivné?
• Aby se dokázala udržet u štědré zlatonosné vládní žíly, dokázala oblafnout i vlastní stranu a pošlapat své morální závazky a sliby, které, stvrzené vlastním podpisem pod morálním kodexem strany, odkopla do dáli jak nepotřebný hadr a založila podivnou stranu- nestranu, kterou ale nikdo nevolil a, světe, div se, za takto hozený záchranný kruh topící se vládě si vysloužila post ministerského vojevůdce ozbrojených sil. Naštěstí pro nás její vláda nad ozbrojenými silami ČR trvala jen několik dní. Neuvěřitelné….

 

Ministerstvo průmyslu a obchodu:

• MUDr. Martin Kuba, povoláním anesteziolog, řídí jedno z nejdůležitějších ministerstev v zemi. Člověk bez jakýchkoli zkušeností s danou oblastí, který nikdy ve svém životě nezaložil ani neřídil žádný výrobní subjekt, objevil v posledních dnech Ameriku. Hodlá podporovat malé a střední podniky. Vzhledem k tomu, že ODS má onu podporu ve svém programu odjakživa a dodnes nic pořádného v této oblasti neudělala, je to jen výsměch všem, kdo vytváří pracovní místa a materiální hodnoty. O tom, jaký je Martin Kuba kanón (vskutku pořádného kalibru), podal svědectví Petr Čech na svém blogu – http://petrcech.blog.idnes.cz/c/288987/Kdo-je-Martin-Kuba-z-ODS.html
• Chystané superministerstvo (sloučením Dopravy a Průmyslu) bude zcela jistě v dobrých rukou.

Dalo by se pokračovat vyjmenováváním mnoha dalších členů vlády, kteří se snaží dohrát tuto tragikomickou politickou hororovou stínohru až do samého hořkého konce. Jsou to stěžejní lidé, kteří mají ve svých rukou prosperitu naší země, a tedy blaho celého národa. Výše jmenovaní, včetně celé vlády a současných vládních stran, jsou si v podstatě velmi dobře vědomi toho, že jim neúprosně odtikává čas posledních dnů falešného mandátu, a že po něm skončí jejich pobyt na politickém výsluní v propadlišti politických dějin. Pro některé definitivně, pro další zbude jen ohryzaná suchá kůrčička, ale už bez tučného jelita. V dalším období se vlády, se vší pravděpodobností, chopí (po jelitu) lačná levice, s nesmiřitelnou touhou zvyšovat (bohatým) daně na straně jedné a míru „sociálních jistot“ na straně druhé, přičemž samozřejmě nezapomene na vlastní kapsu. Z toho mám opravdu strach….

Pokud se národ domnívá, že už teď má vláda na kahánku, tak věřte, že tomu tak není. Ještě nebyl naplněn ten nejdůležitější cíl, kterým je dostavba zcela nepotřebné jaderné elektrárny. (Česko má tolik energie, že do budoucna nebude vědět, co s ní, přesto všechno ji na rozdíl od okolního světa neustále zdražuje). Církevní restituce ani soukromé důchodové pilíře nelze přirovnávat k této zlatonosné žíle. Až vláda vybere dodavatele, tak v klidu zavře krám. Zde se lehce ztratí pár miliard, které si hlavní protagonisté odnesou jako výslužku do svého politického důchodu, jako již mnoho jiných politických potentátů před nimi. Tady se nebudou muset s nikým dělit, o to tu teď jde.

A proto je třeba opět připomenout, že pokud se nezformují a nespojí svoje síly nové politické a občanské iniciativy, kterých je již dnes na české scéně celá řada, v jeden silný celek, a jestliže občané podcení neschopnost (či všehoschopnost) současných prohnilých parlamentních stran, jejichž členové mají za cíl pouze naplňování vlastních ambicí a prospěchu při naprosté absenci morálky či dodržování mravních zásad, odneseme tuto nezodpovědnost všichni.

Přestaňme se konečně přetahovat zprava do leva, tím plníme jen přání falešných politických stran. Jednodušší je přece jít rovně.
Pojďme se společně opřít o slušnost a pravdu a ona se k nám vrátí.

Petr Havlíček