Čtu ty vaše trefné glosy a je to jako když mě píchají vosy. Tož nemeškám a podělím se s vámi o to, co mě trápí.

            Mimo housera mě trápí ještě vláda, a jejich …. „Novořeč.“                                           Běžně se píše o „zákonodárcích.“ Myslí to snad upřímně, ale pan Trávníček (bohemista a univerzitní profesor českého jazyka) by pisálky vykrákal za vlasy. Jenže je na hřbitově a pláče jako nenahraditelný velikán. „Zákonodárce“, to je  slovo složené ze dvou slov „Zákon a dárce.“ Bohužel je to ustálené slovo, i když je zavádějící. Tady je ovšem kámen úrazu. Viděli nebo slyšeli jste někdy o Judrovi, který by nám "daroval" zákony?  To je vyloženě scestné slovo, protože žádný Judr nám nikdy nic nedaroval, pouze v případě, že by se nacházel v ústavu. Jejich je heslo “Já vám to, vy Čechůni, spočítám!“ Jen se zeptejte pana Judra Sokola. To není žádná slepice – a nezobe výhradně zrníčka.

 Za prvé: Od mládí jsou tito paraziti  vedeni k tomu, že ani slepice nehrabe zadarmo, natož egoistická osobnost, univerzitně vzdělaná- byť za poplatníkovy peníze. Oni přeci musí dohánět, co vzděláváním zameškali – oproti stavebnímu nádeníkovi, který už od „raného jinošství bere těžký prachy".  Protože pána Boha, víru v Boží soud, odpovědnost, veřejnou rákosku, trest smrti zastřelením, trest smrti věšením jsme odbourali, jako přežitky minulosti, nemáme opravné prostředky pro zákono-prodavače, aby se narovnali, když se jaksi tíhou doby – pokřiví. Pokuta sem, pokuta tam, musí být i otrlému křivákovi k smíchu a okamžitě to naúčtuje poplatníkům za vytvoření nových, či vylepšených, zákonů.     
Protože jsou lidoví, tak si účtuji pouze lidovou cenu. Tzn: Nehorázně vysokou.      

 Za druhé: od toho je mafiánské „souručenství,“ neboli advokátní komora, které důsledně hájí zájmy Judrů a nedovolí, aby i oni ochuzovali sebe a svoje soukmenovce tím, že budou účtovat málo, nebo dokonce svoji práci "darovat". Nepředstavitelné! Ano, je nepředstavitelné, že tito „zákono-handléři“ by něco "darovali" svému národu.
 
Kdysi dávno jsme měli jednoho a snad jediného zákonodárce, který lidstvu daroval- ano, daroval– tuším, desatero zákonů. Jenže takové Dobromily ani tenkrát v lásce moc neměli, a jeho syna docela bez cavyků ukřižovali. Měli na něj pifku, protože on byl tak drzý, že bankéřům (tenkrát ještě byli v plenkách, a tak museli lichvařit  na ulici anebo v chrámu páně- kde to bylo tenkrát zadarmo) jako pobuda převracel stoly, rozsypával stříbrňáky a kouličky na komputerové počítání, a oni ty úroky, za tucet koz, museli znovu přepočítávat. Tak, pro jistotu, to hned násobili i třikrát a sváděli to na inflaci – a že časy jsou zlé. On jim tam vůbec dělal "rotyku", že by si to nedovolil ani pan Vandas – a pořád brojil proti velko-všeho-schopným pánům.

Protože se Judrové živí vytvářením zákonů, tak by se správně měli nazývat třeba zákono-obživitelé. Nebo i bidelníci, jak je případně nazval pan Jan Werich. Takový Judr. dovede vytvořit zákon, že i praotec Čech by z toho byl docela na větvi. Právě proto se ustavila nová profese „bidloníků,“ kteří překládají zase to, co tím „básník“ chtěl říci. Na to navazují další Judrové, kteří zase vytváří opačné zákony, aby si ten který Judr, mohl vybrat, co se mu právě hodí. Celý ten kolotoč je tak složitý, že se v tom ani Bohové nevyznají, natož obyčejný smrtelník. A to je právě ta správná kalná voda, kde se Judrové rochní a tyjou – ani sami neví za co.

Nakonec, mám za to, že „písmáci nebo i pisálkové“ jim vlastně fandí, že tito pánové Judrové věděli, co dělají. S jejich tituly, školením, je to pochopitelný předpoklad. Dovolím si však tvrdit, že často tyto daňové-pijavice nedomyslí, co dělají a vůbec nevědí, kam důsledky jejich výtvorů dojdou.

To je však taky OK, protože se toho ujme dalších pět daňových pijavic a začnou to pitvat, disectovat, vylepšovat, že se to dostane na úroveň nedozírných důsledků! A znova se to naúčtuje těm blbounům poplatníkům. Hlavy „pomazané“ co píšou zákony, by se měly důsledně oddělit od výkonné soudní pravomoci, aby nedocházelo k splynutí těchto dvou oborů a už vůbec by neměly být připuštěny ke kruhům vladařským, aby nedocházelo k splynutí těchto profesí v paskvil, co nám dnes vládne.

S pozdravem světu mír a hojnost všeho, jenom ne zákono-obživovatelů, (nebo zákono-obžírků), vám přeje

Bajaja