Ministerstvo Národní Obrany                                                                             Pan Jenda Skalický 
       Na Stožáru                                                                                                      Obchodní Zástupce se zbraněmi
        Praha                                                                                                                          Bajaja07@shaw.ca
       Česká Republika                                                                                                           Culgury,  Canada
              
Re: VÝHODNÁ KOUPĚ TÉMĚŘ NEPOUŽITÝCH PONOREK                                      1. září 2012
K rukám exmnistryně  obrany, paní Parkanové
Vážená paní Ministrová.
Nejprve vás srdečně zdravím. To, že vás straší vězením a katem Mydlářem, neberte zase tak vážně. Nějakých blbých 650 milionů je v těch penězích, co tam poletují, úplné nic. Nenápadný prášek v tom ohromném fondu pro tuneláře. V porovnání s vesmírem je naše země naprostá nula. V té nule těch 650 milionů je takové nic, že ani elektronkový mikroskop ho nezaregistruje. To oni musí strašit, aby se lůza nažrala a koza zůstala celá. Ono je něco jako amnestie a to se bude aplikovat na vás. Dají vám pár let, ale za pár týdnů jste doma a můžete nerušeně pokračovat v činnosti. Taky vám ukousnou trochu toho strdí, co jste poctivě našulila v těch funkcích, ale z toho si nic nedělejte. On se zase objeví nějaký ten strýček pana Grosse, pan lidumil Bárta, nebo neznámý dárce a spočítá vám to i s úrokem. Divým se kmotru Vykalouskovi, že vás hájí nějakejma semaforama.    Jako by nevěděl a nemohl říci:    „Kdo nic nedělá, tak holt nic nezkazí – lůzo!“  To se jim to kecá. Tak ať si jdou sami dělat ministra obrany. To by dopadlo ještě blbějc než s vámi. Začali by legálně hrabošit, pak i nelegálně a nakonec by dopadli jako vy a udělali by kopanců ještě mnohem víc. 
Takové blbce snad už najdete jenom v Kanadě. Ne tak dávno jeden „chytrouš“ objednal 54 helikoptér a druhý chytrouš to zrušil, že to moc koštuje. Jenže si nepřečetl kontrakt a tam bylo napsaný, že když vláda couvne, tak musí té zbrojní firmě zaplatit 20%  penále. Bylo to hlavně kvůli vládě, aby jí nenapadlo snížit kvotu a zaplatit „helikosů“ jenom dvanáct. Když k tomu připočítáte výdaje na přípravu, provize obchodníkům, zrušený kontrakty co měly být zadané Kanadě, tak to samo vyleze na dalších 20%.   Tak vláda zaplatila 40 % kontraktu a Kanaďani za ty peníze měli úplné h…o (ani jediného Pandourka). Teď však už jejich helikopt-herky tak tak sípají,  a tak museli objednat nové. Bude je to stát více, ale budou očesané o mnoho vylepšení. Jo a taky jich bude jenom polovic. Oni se asi taky učili u pana Beana anebo u vás v Kocourkově.
NO A TEĎ K VĚCI.Dostala se nám k rukám naprosto tajná informace, že kanadská vláda by měla zájem prodat několik svých ponorek, které v současné době vůbec nepoužívá a jež jsou zakonzervovány. Byl jsem pověřen zjistit, jestli vy byste měla zájem jich několik zakoupit pro vaši armádu. Jsou téměř nepoužité a obsahují velké množství vazelíny, což by se dalo využít ve vašem konzervárenském průmyslu. Dalo by se to využít i politicky, kdy vláda může natisknout plakáty: Češi, my myslíme i na vás – ne, že ne! Vláda vám nakoupila vazelínu.
Nákup těchto strojů z Kanady má mnohé výhody oproti nákupu z Ameriky či od zbrojařů EU. Předně, bylo by to politicky korektní, dále jsou jako nové a přitom velmi levné. To bych ještě mohl s kanadskou vládou licitovat, protože oni jich mají tolik, že nevědí co s nimi dělat. Stojí velké peníze je jen tak zakonzervované hlídat, aby jim to nesežrala rez. Také myši mají jejich ponorky v oblibě, protože aluminiové dráty mají izolaci, která je vyrobená z kubánské cukrové třtiny a je pro ně velice chutná. Rozumím, že krysy se už na těch ponorkách nažraly víc jak dost.
Někdo by mohl namítnout, že to je blbost, aby Česká republika měla ponorkové loďstvo. No a co? Víte, jak by to zvedlo prestiž tohoto národa? Také by to mohlo o trošku zvednout vaše a moje konto, jako exkluzivního zprostředkovatele. 12 procent z hrubé ceny je moje standardní provize. Dále máme informace, že stejně pan Schw. s panem Bakalou, a s nejbohatším a nejchytřejším pánem ve státě, panem Klausem, i podivnou herkyní paní Havlovou, chtějí zakoupit celé moře, někde u Jadranu, abychom to měli blízko ke Kosovu, kdyby nás ti Kosové chtěli zlobit. Rozlohou to má být i dvakrát větší než rozloha bývalého Československa…
Cenově jsou ponorky dostupné i českému národu a byla by škoda promarnit takovou vzácnou příležitost, než to koupí Somálsko z  fondů OSN, které jsou výhradně určené na pomoc hladovým zemím. Ovšem církevní restituce by se u nás musely o trošku pozdržet. Je mi líto, že takoví zbožní lidé jako ta herka pí Havlová, zpívající zbožný slavík herr Gott a podobní umělci, kteří jsou tak hluboce zbožní a modlí se za pana Duku, dávajíc mu o mších do kasičky korunky, budou holt muset dávat ze svého daleko více, aby kněží hlady neumřeli. To by zase mělo tu výhodu, kterou by zákonní hraboši mohli velmi dobře použít a klidně tvrdit, že vláda „naslouchá lidu“. Také bych i ty ceny mohl srazit dolů, protože oni mají zájem. Ovšem nemohu to zase přehánět, protože bych si srazil i naší provizi za objem nákupu. Jedině kdyby mi vláda odsouhlasila a zaručila, že jakékoliv snížení ceny mi uhradí ze svého. Tedy z poplatníků peněz. Protože by ušetřili mnohé stamiliony tak by to mohli kvitovat a přidat mně odměnu jednoho.
Ponorky sice nemají výzbroj kdoví jakou, ale mají 24 raket typu země vzduch, 18 torpéd s akustickou navigací, dvě děla ráže 6 palců, podvodní žabí výzbroj na žabáky, nový i starý zákon a Buddhovu příručku pro sebeobranu, včetně tří kulometů ráže 22 mm s trojitým zásobníkem. Vhodné na strašení demonstrantů a jiných buřičů. Víte, jaký respekt by budili, kdyby se několikrát projeli po Václavském náměstí? Zvláště kdyby tam jaksi náhodou byly zase nějaké demonstrace.
Dále by to, pí Parkanová, mělo tu výhodu, že by k vám kanadská vláda zaujala přátelský vztah. To by se vám vyplatilo i v budoucnu. Třeba by vaše vláda mohla dojednat i výhodný prodej hřebíků na opravu jejich tanků. Ony ty jejich kraksny stejně drží dohromady hlavně silou vůle, stejně jako ty jejich vysílačky, kterým vyrábíme elektronky. Výhodou je, že ty elektronky jsou tak vylepšené, že kdyby došlo ke konfliktu a kluci kanadský byli na špatné straně, tak by se jim na povel všechny spálily.  Také bychom je mohli zásobovat ženijní technikou a prodávat jim lopaty a vidle. Ovšem to chce fištrona a ne abychom rozprodali celou naši produkci „za pár šušňů“, jako jsme to udělali s Rakušáky a Němci. Mohli bychom je prodávat v relaci jedna lopata za dodání jednoho jabka –  Apple computer. Proč, prosím vás, zrovna my Češi musíme na všem prodělávat?
Navíc, člověk jako vy se neztratí. Tady mají taky ministerstvo obrany a dokonce i války. Tam by pro vás našli uplatnění jedna báseň. Oni tam mají na ministerstvu strašně moc bejků a ještě víc volů. Teorie je, že kdyby ve válce nastal hlad a bída, tak je tam budou postupně zařezávat a baštit. Mezi nimi byste ovšem byla králem. Je zvykem i tady, že když jiný ministerstvo se chce zbavit někoho ne zrovna chytrého, tak ho nejprve povýší, přidají mu a odloží ho na ministerstvo války. Už jste někdy slyšela, že Kanada někomu vyhlásila válku?
No a tak je tam většina odložených synků a dcer různých významných osobností. To proto, aby mohli cucat z rohu hojnosti a přitom nic nezkazili. Já myslím, že museli taky číst Haškova Švejka anebo se poučit od případu pana Špidly. On si to velice chválí a v pracovní době už napsal několik autobiografií. Jedna se údajně jmenuje: Jak jsem státNičil! U nás s tím máme bohaté zkušenosti a takovou knihu by mohl ze státníků napsat leckdo. Hodlá to vydat až za nějakou dobu, protože má teď dost nazobáno z toho bruselského rohu hojnosti, který tak dobře platí všichni poplatníci.
S naprostou úctou váš
Jenda Skalický
Nechcete přijet na lov medvědů? Zcela jistě byste byla vítána.