Mediální obraz Nečase po odchodu Topolánka z čela ODS byl mistrně zinscenován do obrazu slušného politika nezatíženého kompromitujícími aférami. Jaký je ale ve skutečnosti?

Jeho vzorné kultivované chování v kontrastu s neomaleným tlučhubou Topolánkem bylo občany vnímáno jako posun k ozdravení kultury politické scény. Jak se ale zdá, z pana „čistého“ se vyklubal další z řady prevítů, o které ve vládě a sněmovně opravdu není nouze.

Domnívám se, že po nečekaném a překotném odvolání Pospíšila málokdo dnes již Nečasovi uvěří jeho svatouškovskou povahu. Tímto svým krokem v podstatě otevřel oči nejednomu důvěřivému občanovi, který k němu vzhlížel, jako k takzvanému slušňákovi. Pokud si připomeneme celou řadu kauz, které se v poslední době vynořily, a které z jeho pozice premiéra nebyly řešeny a byly zameteny pod koberec, je s podivem, že pouhý požadavek Pospíšila na zvýšení rozpočtu jeho rezortu byl důvodem k jeho okamžitému odvolání. Přitom by stačilo vyslovit premiérské „ne“ a nežádoucí požadavek na zvýšení rozpočtu by byl vyřešen.

Jeho prohlášení, že ho vlastně nezajímá názor 75% obyvatelstva, které jej za odvolání Pospíšila kritizuje, je hrůzným zjištěním podstaty jeho morálního sestupu na samé dno zapáchající a prohnilé politické struktury, která nám vládne. Pokud jsou pro něho řadoví občané jakýmsi prvkem druhé kategorie, je to ukázka pravé podstaty toho, oč mu v politice ve skutečnosti jde. V minulých dnech s Kalouskem bok po boku bránili Parkanovou proti policii, ze které se rázem stala zlovolná, nežádoucí a zcela nekompetentní až nepotřebná protidemokratická složka připomínající svým přístupem bývalou STB. Přitom je to ta samá policie, která dostala Ratha, pro což měli oba pánové jen slova pochopení a chvály. I když pravdou je, že se Nečas, zřejmě proto, aby se přece jenom nějak pokusil vylepšit své politické skóre, nyní přiklání k tomu, aby se Parkanová sama a dobrovolně zřekla své poslanecké imunity. Do toho všeho nám v pozadí hraje „oblíbené“, a stále se opakující, kmotrovské téma- kdo a jakým kmotrem je objednán a řízen či kdo je kmotrům naopak trnem v oku? A nezuří náhodou válka o pozice mezi kmotry samotnými?

Jisté je, že politikům pěkně „tečou nervy“. Z jejich neadekvátního, nepřiměřeného štěkání a v Kalouskově případě dokonce i údajných výhrůžek policii ohledně odvolávání nepohodlných lidí, kteří se zřejmě příliš přiblížili k nebezpečné pravdě, je patrné, že strach z toho, co přijde, přemohl jejich racionální uvažování a tak nechtěně odhalili svoji pravou tvář skutečných sumců. Naučil se Petr Nečas „s vlky výti“? (Rozumějme: já umožním „vlkům“ přístup k zakázkám a oni mě za to např. podrží při stranické volbě) O mistru politikaření Kalouskovi v tomto směru nemám nejmenší pochybnost…

Položme si otázku:
• proč Nečas neodvolá Kalouska za nepřípustné vměšování do vyšetřování a skandální výhrůžky policii?
• Proč Nečas bezprodleně neodvolal Vondru za kauzu ProMoPro, za kterou je jako ministr svého rezortu odpovědný?
• Proč Nečas s okamžitou platností neodvolal Drobila, a naopak se ho ještě zastával?

Domnívám se, že z této prapodivné tragikomické a ponižující frašky, ve které hrají Nečas s Kalouskem hlavní roli, přičemž se nestydí svým politickým programem hlásit k rozpočtové odpovědnosti a protikorupčnímu tažení, je jediná cesta. A to odchod těchto politiků tam, kam patří.

Výběr z možností, kam nejen tito dva politici patří, nechám na vás. Níže můžete vyjádřit svůj občanský postoj, protože jisté je, že nejen kapři, ale ani sumci, si sami rybník nevypustí…..

Vyberte z uvedených možnosti:

Výše jmenovaní politici patří:

1. Do vlády
2. Do kriminálu
3. Do pr…čic