JANE KAUFMAN
Jak čas letí, všichni stále čekají na dlouho slibovaný ukrajinský útok proti Rusům a zatím se pořád nic neděje. Pověsti o této nevídané aktivitě se rozletěly světem jako lavina již vloni na podzim, když ukrajinský Generál Valerij Zálužný informoval USA a NATO o podmínkách pro spuštění této akce. Od té doby, spolčený Západ s očima upřenýma na jeho seznam potřebných zbraní se snaží ze všech sil ukrajinské požadavky splnit.
Podle ukrajinského presidenta Zelenského má Ukrajina dostatečné množství schopných a dobře vycvičených vojáků, ale velká část slíbeného vojenského vybavení ještě do země nedorazila. Proto potřebují Ukrajinci víc času k tomu, aby útok provedli správně.
Plánovaný útok a překážky
Jiné zdroje říkají, že Ukrajinci nemohou přejít do útoku protože je příliš horko. Ještě před týdnem bylo příliš zima a cesty nebyly vyschlé a teď je zase příliš horko. Je těžké říct co si o tom myslet, ale všecko to zní jako značně plytké výmluvy.
Ta pravda je, že ukrajinská vojska nemohou vytáhnout do boje, protože nemají dost munice. HIMARS, které jim dodala Amerika jsou většinou zničeny a ten zbytek je nepoužitelný kvůli rušení ruským EMP systémem. Tanky ještě nedorazily a náboje docházejí.
Jak říká Plukovník Douglas MacGregor, Rusové se po zničení infrastruktury soustředili na ničení skladů ukrajinských zbraní, válečných vozidel, děl a tanků. V Kramatorsku zničili velké skladiště zbraní, kde se nacházelo asi 200 tun munice. Něco takového bude mít podstatný dopad na možnost rozpoutání plánovaného protiútoku.
Asi devět hlavních stanů ukrajinských pluků bylo rovněž zničeno i s lidmi a jelikož z předešlých článků víme, že Ukrajinci měli zhruba devět pluků, tak je možné, že se Rusové postarali o vedení všech. Tím ztratila ukrajinská vojska celý velitelský štáb, což je značný problém, protože pak nejsou zkušení důstojníci, kteří by armádu vedli. Jestli byli v zasažených centrech i spojenečtí vedoucí z NATO a z Ameriky, není známo.
Je jisté, že hlavní velitel ukrajinských vojsk, Valerij Zálužný je nezvěstný již 2 týdny. Od útoku ruským Kinžálem na bunkr hlavního vedení vojsk nikdo Zálužného neviděl.
10. května hlásili Ukrajinci, že poprvé sestřelili ruskou Kinžál raketu. Něco takového je nemožné, protože Kinžál letí tak rychle, že ho žádné obranné systémy nejsou schopny zachytit. Přesto se starosta Kyjeva, Vitalij Kličko nechal s údajnými zbytky rakety vyfotografovat. To všecko byla ale lež. Střepy, se kterými byl Kličko fotografován byly z obyčejné bomby.
Proto je možno uvažovat, že Kinžál dopadl přesně tam, kam měl a udělal předpokládanou škodu. Zničil hlavní stan vedení ukrajinských vojsk a možná i hlavního generála, Zálužného.
Zálužný byl znám tím, že se nijak před medii neskrýval. Naopak, bylo ho vždycky všude plno. Byl v tisku, v televizi, prostě všude. Jeho popularita mezi lidem úměrně vzrůstala, takže potvrzení jeho úmrtí ruskou raketou by nemuselo mít kladný vliv na ukrajinskou populaci. Kyjev a celý Západ neustále představovali světu ruské Kinžály jako neúčinné zbraně horšího druhu a najednou jeden Kinžál zničil hlavní stan ukrajinských vojsk, snad i s oblíbeným hlavním generálem? To by neznělo dobře. Jenže skutečnost zůstává, že Zálužný nikde není. 9. května měl promluvit skrze video k NATO konferenci a jeho příspěvek byl zrušen na žádost Ukrajiny.
Je ale zcela možné, že zmizení Zálužného se vedení Ukrajiny docela hodilo. Zálužný měl totiž zjevnou šanci získat při příštích volbách presidentské křeslo. Také jeho rozpory se současným presidentem Zelenským neunikly pozornosti světa a novinářů – ty rozpory byly tak zjevné, že ani lživý ukrajinský tisk je nedokázal ignorovat.
Ale pak se na Twitteru ocitla zpráva, že generál Zálužný je v nemocnici, v kritickém stavu. Byl zraněn v Artěmivsku (Bachmut) a je to údajně ověřeno. Bez Zálužného jako velitele ukrajinských sil bude loajalita ukrajinských národovců, což jsou ti nejlepší bojovníci, velice sporná. Možná proto Zelenský teď cestuje po světě a shání podporu kde může.
Výbuch ve Chmelnickij
Byly to vlastně výbuchy dva a oba byly mohutné. Zničily obrovský sklad munice, kde byly přechovávány zbraně, zaslané ze Západu. Mezi nimi se údajně nacházely i náboje z ochuzeného uranu, které výbuchem začaly vydávat radiaci. Stránka Evropské komise, která má ukazovat úroveň radiace, zrovna jako náhodou nefunguje. Asi proto, že teď do Evropy přichází mrak ze zmíněného výbuchu, který je radioaktivní a oni to nechtějí přiznat.
Jiné pozorovací stanice hlásí zvýšení gama paprsků v místě výbuchu. Je s tím pouze jeden problém, ke zvýšené radiaci sice došlo, ale to se stalo 11. – 12. května a výbuch ve Chmelnickým byl až 13. května. Co to bylo, co vydávalo radiaci již předtím?
Nikolaj Patrušev, Sekretář ruské Bezpečnostní rady potvrdil, že náboje s ochuzeným uranem, které Britové dodali Ukrajincům, byly skutečně zničeny. Výbuch vytvořil radioaktivní mrak, který v současné době táhne na západní Evropu – v Polsku již byla naměřena zvýšená radioaktivita, což polské oficiální zdroje rychle popřely.
Podle zpráv v mediích a na společenských stránkách, celé město Chmelnickij zaznamenalo zvýšenou radioaktivitu jak alfa, tak i gama paprsků. Kyjev tyto zprávy sice popírá, ale dosimetry nelžou a lidé dávají jejich obrázky na internet jeden vedle druhého.
Britské „Storm Shadow“ rakety s dlouhým dostřelem, které byly plánovány pro použití na ruské území, vzaly též při výbuchu za své. Spolu s náboji a raketami byl zničen satelitní komunikační systém v hodnotě 83 milionů euro, vojenské počítačové jednotky, šifrovací zařízení a obranné rakety do amerického Patriot systému. Cena těchto zbraní, které byly dodány z Dánska, Německa, Itálie a Japonska je odhadována na 200-220 milionů euro.
Rusové varovali předem, že použití munice s ochuzeným uranem představuje dlouhodobé ohrožení země a zdraví obyvatel, ale Londýn neustále toto riziko popíral. Přitom údaje z Iráku a ze Srbska potvrzují ruské varování a nikdo na ně nedal. Asi schválně, Angláni by tak rádi vyhubili Slovany, aby se zbavili mocné konkurence a mohli sami „vládnout“ světu.
Zbraně s dalekým dostřelem
Tyto zbraně byly plánovány pro použití na ruské území. Ukrajinci, podporováni NATO a Spojenými státy zkoušejí tímto zdánlivě nenápadným způsobem rozšířit válku z Ukrajiny na celý svět. Na příklad, již zmiňované Storm Shadow jsou přesně naváděné rakety, které mají dostřel více než 250 km (detaily na stránce). Každá z nich stojí asi 2,5 milionů v dolarech. Ukrajinská vojska již použila dvě z nich k útoku na Luganskou republiku. Plýtvají drahým vojenským vybavením na boje proti neozbrojeným civilistům a pak jim to chybí jinde.
Francie nelenila a oznámila, že také pošlou Ukrajincům rakety s dalekým dostřelem. Jejich raketa, SCALP má dolet 250-300 km. Je zjevné, že se jedná o plánované útoky na ruské území, protože s takovými raketami jsou Ukrajinci schopni zničit půlku cesty do Moskvy.
Rusové se k tomu vyjádřili, že považují za své právo odvrátit hrozbu, kterou pro ně tyto rakety představují tím, že podniknou potřebné kroky na svoji ochranu. Řekli, že něco takového dále ukazuje na to, že Londýn je přímo zúčastněn ve válce (Francie také, o Německu a jiných státech ani nemluvě) a že jsou zjevně připraveni překročit všecky meze, aby současný konflikt rozšířili na další úroveň co do rozsahu ničení a lidských obětí.
Kinžál a Patriot
Hypersonická raketa Kinžál, která má dostřel až 2000 km a jejíž rychlost je hypersonická, zasáhla americký protiletecký systém Patriot v Kyjevě a zničila pět jeho odpalovacích ramp a multi-funkční radarový systém.
K útoku došlo v noci a Rusové údajně vystřelili na Kyjev 18 raket, mezi nimi Kinžál a 9 drónů. Ukrajinci tvrdili, že většinu z toho jejich protiletecký systém odchytil a to včetně Kinžálu. To nezní ani trochu pravděpodobně, protože hypersonický Kinžál nezachytí.
Takže jsou určité pochybnosti, jestli Patriot systém, který byl v Kyjevě ve funkci jen asi měsíc, byl opravdu zničen, či ne. Video, které koluje po internetu potvrzuje jeho zničení. Také geopolitická stránka „Moon of Alabama“ dokazuje tuto skutečnost a ještě vyčíslují druhy raket, které byly na Kyjev vystřeleny. Dokonce se zdá, že byly zničeny dva Patriot obranné systémy, jeden z US a druhý z Německa.
Protiletecký obranný systém Patriot byl navržen na obranu velkých objektů a funguje v souladu s další protileteckou obranou, která je schopna zasáhnout cíle v různých výškách. Bez této podpory nedokáže Patriot čelit většímu množství útoků. Kromě toho nedokáže utajit své umístění, takže je snadným cílem pro opozici.
Kim Dotcom, známý blogger napsal: „30 US Patriot PAC-3 MSE (raket) bylo odpáleno, každá z nich v ceně 5 milionů dolarů. To činí dohromady 150 milionů dolarů, které zmizely během 2 minut. A nakonec byly ještě Patriotovy odpalovací rampy zničeny ruskými raketami. Proč by která armáda chtěla v budoucnosti koupit Patrioty, po takovém selhání?“
Je možné, že na základě takového kolosálního neúspěchu nebude Pentagon ochoten přiznat, jestli Rusové skutečně Patrioty zničili či ne.
Američané ale nakonec zničení Patriot systému potvrdili. Udělali to opatrnickým způsobem, kdy CNN ohlásilo, že obranný systém Patriot byl zasažen, ale že škoda je minimální. Jenže jak chcete zasáhnout obranný systém raketami a udělat minimální škodu? To prostě nejde. Kromě případů, že by jim uklízečka vychrstla kbelík se špinavou vodu na rozvodnou desku, anebo že by jim nezbední kluci propíchli gumy u auta, při útoku raketami není žádná spáchaná škoda „minimální.“
Takže obranný systém Patriot dostal zásah. Nikdo nechce přiznat, jestli byl zcela zničen, nebo jen částečně. Podle vyjádření Ameriky ho možná mohou Ukrajinci sami opravit, anebo bude muset být převezen zpátky do Ameriky. (Spíš do šrotu, než kamkoliv jinam.)
Zjevná krádež?
Značné pohoršení způsobila Česká republika, která poslala na Ukrajinu tanky, náležící Maroku. Tyto tanky byly do republiky poslány za účelem opravy a modernizace. A Češi některé opravené tanky prostě do Maroka nevrátili a poslali je Zelenskému.
Mluvčí ruského Ministerstva zahraničí, Maria Zacharova se vyjádřila, že „To vypadá, jako že se současné vedení České republiky vůbec nepoučilo z historie, když horlivě změnili svoji zemi na jedno z hlavních míst pro výrobu, opravy a modernizaci vojenského vybavení, které je posíláno kyjevskému neo-nacistickému režimu.“
Maroko podepsalo smlouvu s českou firmou Excalibur Army spol. s.r.o. na modernizaci svých 130 tanků T-72B, které koupili začátkem století v Bělorusku. Až byla práce na tancích dokončena, 56 z nich bylo vráceno do Maroka, ale zbývajících 74 byly převezeny na Ukrajinu, aniž by o tom byli Marokčané uvědoměni, takže bez jejich souhlasu.
Ještě ke všemu tím došlo k porušení smlouvy s původním výrobcem, s Běloruskem, která přímo uváděla, že tanky nesmějí být převezeny do zemí třetího světa bez jejich souhlasu.
Jaderné zbraně?
Snad jako pohrůžku, nastavili Rusové 18 bombardérů, které jsou schopny shazovat jaderné bomby, blízko západních hranic, asi 200 km od Finska a Norska, na vojenské letiště Oleňja. Celý arsenál zahrnuje rovněž mocné TU-160 bombardéry, které mohou nést obrovské A-bomby. Jsou to staré, sovětské letouny, snad jediné dnes ještě používané vrtulníky.
Dva z nich byly poslány na výzkum pobřeží Británie, zatím co dalších šest přiletělo do Oleňje na opravu, když byly poničeny v bojích v okolí Sarabova.
Ta skutečná válka je ale ekonomická
Plukovník Douglas MacGregor, PhD. je toho názoru, že tolik slibovaný ukrajinský protiútok nepřipadá v úvahu. Jejich nejlepší vojáci jsou mrtví, armáda je zničena. Ty řeči, že ukrajinská protiletecká obrana zachytila hypersonickou střelu Kinžál, jsou naprostý nesmysl. Kinžál letí rychlostí 7600 až 10660 km/hod. a dnes není na světě jediný protiletecký systém, který by ho dokázal zachytit. Ukrajinci možná zkoušejí zastřít to, že Rusové systematicky ničí jejich protileteckou obranu, takže budou zranitelní jakýmkoliv útokem shora.
Rusové mají zjevně velmi dobrou rozvědku, protože ví naprosto přesně kam raketu střelit, kde je důležitý sklad munice a podobně. Media zkoušejí toto všecko zastřít a proto vyzdvihují sebemenší ukrajinské vítězství, ale tyto drobné útoky na ojedinělá místa nejsou schopny vyhrát válku.
Problém je ten, že skutečná válka není vedena na Ukrajině; ta válka je vedena úplně jinde. Její další fáze se bude za několik dnů odehrávat v Petrohradě, kde se bude konat Ekonomický sjezd, kterého se mají zúčastnit zástupci 81 národů. Účelem je získat podporu pro vytvoření nové světové (rezervní) měny, podložené zlatem, která bude sloužit pro mezinárodní nákup a prodej. Nová měna má ve skutečnosti nahradit americký dolar, který až doteď fungoval jako světová rezervní měna, což je jediné platidlo v mezinárodním obchodním styku.
Zástupcům zúčastněných států bude na tomto setkání doporučeno, aby se zbavili všech dolarů, což většina z nich ráda učiní. Nejen že je těžké držet dnes dolary, protože co si za ně mohou v Americe koupit? Amerika málem nic nevyrábí a uloženy v bance mohou být kdykoliv zmraženy, nebo dokonce zabaveny.
Většina světových zemí vlastní americké dolary ve formě státních dluhopisů, které byly koupeny kdysi dávno, v dobách nízkých úroků. S dnešními vysokými úroky jsou tyto dluhopisy prakticky bezcenné. A jestliže je budou někteří zkoušet nechat proplatit v Americe, čím je Amerika zaplatí? Bezcennými papírky, kterých si k tomu účelu natiskne po libosti?
Nikdo neví, kolik je dnes v Americe nebo v Británii zlata. (Podle mých informací, žádné.) Jediné země, které mají zlato jsou: Rusko, Čína, Indie a možná Saudská Arábie. Libye k nim kdysi patřila, ale to skončilo poté, co tam vpadlo NATO a Spojené státy.
Takže zde se jedná o finanční válku. Ruský president Putin může klidně sedět a sledovat, jak se Amerika svou vlastní vinou hroutí. Americká bankovní krize se zdá být obrovská, ale zde se jedná o pár menších banek tam a onde. I když je to největší krach v americké finanční historii, země se z toho dostane. Horší je, že blížící se finanční krach je systemický, celkový. Něco takového nemůže skončit jinak než hyperinflaci, nebo totálním finančním krachem.
Rusko dobře ví, že s takovým výhledem do budoucna nebudou Spojené státy schopny pokračovat s válkou na Ukrajině. Vláda bude muset přestat utrácet a co bude pro ně snadnější než přestat podporovat cizí stát, kdesi tisíce kilometrů daleko, za mořem.
Plukovník MacGregor přiznává, že slyšel od německého generála, který viděl Ukrajinu shora, že celá země je jedno jezero. Všude samá voda. Takové množství vody než vyschne, to bude ještě chvilku trvat. A pak – MacGregor je přesvědčen – Rusové vytáhnou do skutečného boje a bude rázem po válce.
Washington měl samozřejmě přistoupit na ruské návrhy z prosince 2021 a umožnit Ukrajině, která zjevně jedná podle jejich příkazů, aby udělila Lugansku a Doněcku samostatnost, uznala je za svéprávné a sobě rovné republiky, uznala Krym za ruský a vypudila NATO ze země. To je všecko, co Rusové požadovali a kdyby to dostali, tak by k válce nikdy nedošlo.
Jenže Ukrajinci, pod vedením Ameriky si dupli a dnes mají zemi zničenou, miliony lidí pryč, v emigraci, statisíce těch, kteří zůstali zraněných, nebo mrtvých a ve skutečnosti dnes ani neví, jestli celý konflikt sami přežijí. A to nemluvíme o tom, že až válka skončí a Rusko bude trvat na válečných soudech, když pak vyjde najevo, že všecky zločiny, které jim byly připisovány páchali Ukrajinci, pak je nečeká nic dobrého.
Kdo vlastní Ukrajinu?
Už to, když si uvědomíme, že Ukrajina už málem Ukrajincům nepatří. BlackRock, Cargill a jiné firmy si koupily na Ukrajině co mohly. Na příklad, BlackRock vlastní 30% Ukrajiny, ale chtěl by ji celou. Však také stále jednají se Zelenským, který jako správný zrádce, jim prodává co může. Nakupují samozřejmě za babku, protože kupují zemi, zničenou válkou. Půjčují neustále Ukrajině peníze, které ale pak chtějí zpátky i s úroky a když peníze na splacení nejsou, tak přijdou na řadu doly, továrny, zemědělská půda, minerály a všecko ostatní, co v zemi je.
Po válce, až bude Ukrajina opravena za peníze daňových poplatníků, nebo za ruské peníze, které Evropská unie drží ve svých bankách a které jim prostě ukradne, pak budou tyto firmy, jako je BlackRock, J.P.Morgan, GoldmanSachs, Cargill sbírat tučný zisk.
Americký reportér Tucker Carlson byl ten, který toto malé tajemství veřejně odhalil. Hned poté investoval BlackRock velké množství peněz do Fox News, pro které Carlson pracoval a Carlson dostal výpověď. BlackRock je rovněž těžce investován ve firmě Pfizer.
Jen jako zajímavost, Británie splatila teprve nedávno svůj dluh za 2. světovou válku a stejně tak Kanada. Německo ještě svůj dluh splácí a pokud vím, Amerika ho nikdy nesplatila celý. A to je 75 let od konce války! Komu se pak může válka vyplatit? No – jedině bankám a těm, kteří mají peníze k půjčení!